Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nappalis egyetemisták, ti...

Nappalis egyetemisták, ti hogyan oldjátok meg az albérlet árát? Hogy tudtok dolgozni?

Figyelt kérdés

Finoman fogalmazva élhetetlen körülmények uralkodnak az anyám lakásában, olyan durván elkezdett érzelmileg bántalmazni, ledominálni, elnyomni, maga alá gyűrni, megalázni amióta leérettségiztem, hogy ezt nem bírom tovább.


Egész nap abból áll, hogy a szeszélyeit kell lesni, nem tűröm tovább ezt a brutális elnyomást, megtörést, megalázást. Komoly pánik betegség alakult ki bennem emiatt. Vagy tényleg öngyilkos leszek.


Nagyon kihasználja, hogy anyagilag tőle függök. Aki az otthoni munkába kötne bele, mindent én csinálok otthon. Főzök, ha hagyja és nem bánt. Mosogatok. Bevásárolok. Takarítok, ha éppen nem tépi ki a kezemből az eszközt szórakozás gyanánt, aztán a pofámba mondja, hogy semmit nem segítek.


7 hónapja keresek munkát, sehova nem kellettem eddig.


A konyhában is terrorizál szó szerint....nem is ìrom tovább.


A lényeg, hogy nappalis vagyok, van még másfél évem hátra.


De költözni szeretnék. Nincs olyan barátom, akivel összeadhatnánk az havi árat.


Azt szeretném tudni, hogy ezt a többiek hogyan oldják meg? Milyen helyen dolgoznak, amiből ki tudják fizetni a havi 100-150-180 ezrest bérleti árat?


Köszönöm 🙏😕



2021. márc. 5. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben inkáább szobát bérelnek, akkor megoszlik az ár 3-4 ember között. Persze, ez sok kompromisszummal jár.
2021. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

2-3 ember összeáll, és osztoznak a bérleti díjon, rezsin, úgy már annyira nem vészes.

Én a helyedben igyekeznék minél kevesebbet otthon tartózkodni. Van olyan ismerősöd akinél tartósan tölthetnéd a szabadidődet?

2021. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Szoba arat tenyleg egesz "olcson" lehet talalni, 4 oras munkaval talan meg is keresheted ra a pénzt, persze akkor meg nem ettel,nem volt rezsi..

Probalj osszekoltozni valakivel igy latatlanba, biztos vannak masok is akik koltozni akarnak és lakotarsat keresnek.

Esetleg olyan barat/csaladtag akihez odkoltozhetnel?

2021. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem volna albérletbe menni, de inkább letettem róla. Most szinte lehetetlennek érzem, hogy munkát kapjak bárhol is... A legtöbb helyről a diákmunkásokat küldték el legelőször és a klasszikus diákmunkás szektorok pl. vendéglátás-turizmus-kereskedelem most haldokolnak. Jelentkeztem pár helyre, de a legtöbbtől vissza sem jeleztek. Viszont annyit hozzátennék, hogy egyedül kb. lehetetlen egyetemistaként egy egész lakást bérelni. Többekkel - ismerősökkel vagy idegenekkel - kell összeköltözni, mert maximum annak az árát tudod kifizetni az egyetem mellett dolgozva.
2021. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ugh, hát ennek nem örülök...sajnos nincsenek olyan ismerősök, két barátnőm pedig Pécsen lakik az orvosi kar miatt...ott a nagyszülők kertesházát adták el, aztán a milliós összeget megkapták az unokák...háttértámogatással nem nehéz, persze.


Ráadásul a magán kollégiumok is zárva tartanak...ott láttam korábban egész megfizethető áron 1 személyes szobákat.


Valamit kigondolok, ezt már nem lehet bírni.



Azért nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat! ❤

2021. márc. 5. 21:11
 6/7 anonim válasza:
Fiú vagy lány vagy és melyik városban gondolkodsz?
2021. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az általad írt havi összegből arra következtetek budapesti vagy. Azért ha valóban olyan súlyos a helyzet otthon, ahogy írod, egy szoba, ne adj Isten egy darab szimpla ágy bérlésével és jobban járnál, amik bőven nem annyiba kerülnek, főleg, ha hajlandó vagy ingázni külsőbb kerületből. Mondom ezt úgy, hogy ugyanabban a helyzetben voltam, mint te.
2021. márc. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!