Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó egyetemistaként...

Miért jó egyetemistaként albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Én kollégista szeretnék lenni, de sajnos elég kevés esély van rá, hogy felvesznek. Úgyhogy valószínűleg majd albérletbe kell mennem, aminek én jelenleg még nem igazán örülök vagy legalábbis nem látom az előnyeit, holott a többség szerint az egy tök jó dolog és 100x jobb a kollégiumnál.


A barátaim közül sokan mondják, hogy a kollégium nem jó dolog, mert csúnya és koszos, zsúfolt és idegenekkel vagy összezárva, nincsen elég magánszférád, alkalmazkodni kell másokhoz stb. és ők sosem mennének koleszba, hanem inkább lakást bérelnek. Ennek ellenére én mindig kolis akartam lenni mert, nagyon sok új embert lehet megismerni, ha szerencséje van az embernek, akkor egy tök jó társaságba kerül és jó barátságokat tud kialakítani. Nekem ez valahogy hozzátartozik az egyetemhez, maga a közeg, a hangulata, sokkal közvetlenebb. Az összes kollégista ismerősöm, barátom imádta a kolit, nyilván vannak hátrányai is, amiket már korábban is felsoroltam, de szerintem hozzá lehet szokni és azért ennyi pénzért nem is luxus körülményeket kell várni.


Ugyanakkor sokan kizárólag az albérletre esküsznek, mert ott a magad ura vagy, azt csinálsz, amit akarsz és sokkal szabadabb illetve komfortosabb. Ezeket az érveket abszolút meg is értem és az biztos jó buli, ha az ember összeköltözik a párjával vagy a barátaival, de nekem például nincsen egy ismerősöm/barátom/rokonom sem az egyetem városában, úgyhogy egyedül laknék. Ha belegondolok, hogy egy full üres lakásba mennék haza és ott ücsörögnék egyedül, akkor azért az annyira nem hozza meg a kedvem. Nyilván, ha már idővel lesz egy-két ismerősöm, akkor később szerezhetek lakótársat, de azért rögtön nem költöznék össze csak úgy egy idegennel. Valamint egy egész albérletet rendben tartani is több munka, ráadásul maga a bérleti díj is drága, amihez még hozzájön a rezsi, kaja, utazás stb.


Szerintetek miért jó albérletben lakni? Melyiket tartjátok jobbnak, a kollégiumot vagy az albérletet?


2017. okt. 29. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez személyiségfüggő. Te szeretsz új emberekkel megismerkedni, bulizni, társasági ember vagy, én pl az ellenkezője. Félénk vagyok idegen társaságban, és nehezen nyílok meg bárkinek is... Ennek ellenére koleszos vagyok, de a barátom is velem van így nem olyan szörnyű. Ha tehetném albérletbe mennék, mert ott a szerelmem akivel sokkal jobb együtt aludni, másrészt nincs annyi ember, és kitapasztalhatom hogy milyen igazán egyedül, mert azért lássuk be, még az egyetemi koleszokban is vannak kötelező programok, számonkérések. Viszont anyagilag a kolesz éri meg jobban , ezért marad a koli..
2017. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szociálisabb vagy és szeretsz bulizni, haverkodni és nincs túl sok igényed a szobával kapcsolatban akkor koli, de ha szeretsz egyedül lenni és konfortosabban élni akkor albi. Mind a kettőnek megvan az előnye és a hátránya is. Hova mennél szívesebben?

Nem mellesleg én elég visszahúzódó vagyok, de ennek ellenére imádom a kolit. Az albisok azért mondják, hogy jobb az albérlet, mert fingjuk sincs milyen élmény kollégistaként élni. :D

2017. okt. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem szeretem a tömeget,introvertált,szociális fóbiás vagyok.

Sosem laktam voltam koliban,párszor mentem be jegyzetért szaktársaimhoz,elég is volt a látvány,kivert tőle a víz.

3-4 ágyas szobák,a szomszédban kiabálnak.


Kösz,kihagynám.

2017. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először én is kolis akartam lenni, de végül nem kerültem be, így az egyetem alatt párommal vettünk ki egy lakást. Nem bánom hogy így alakult, nem hiszem hogy alkalmas vagyok arra hogy 2-3 idegen emberrel lakjak egy szobában, az egész emelettel osztozzak a fürdőszobán, konyhán..

Egész nap ott vagyok a csoporttársakkal az egyetemen, van mikor tényleg reggeltől estig. Utána jó egy kicsit elvonulni egyedül, tanulni, házit írni, úgy hogy senki sem zavar, senkihez sem kell alkalmazkodni.

2017. okt. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
A leírást el sem olvasom, a kérdésre a válasz: szex...
2017. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem voltál kolis, ugye?

Mikor reggel arra kelsz, hogy a barnamaci ott figyel a szinteden lêvő négy retyó mindegyikêben, a zuhanyzóban egész tenyészetet lehet epkapni, rendes fűtés nincs, a szinteden lévő emberek idegesítő tirpákok a várt jó fejek helyett, és aludni egyik napszakban se lehet, de még tanulni is csak akkor tudsz, ha megy fülessel, a konyhaban meg hozza se férsz a csaphoz a mosatlantól, akkor rájössz.

8 éve vagyok kolis (előkészítő, közêpiskola és 3 êv főiskola), ês minden nap elgondolkozom azon, hogy ki kéne már ugrani az ablakon.

2017. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Azt kihagytad, mokor odaszáradt és friss turhák lógnak lifegnek a lift plafonjáról... mikor részegen nem jutnak el a budiig kis/nagydologgal...
2017. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, még nem voltam kolis, de pont ezért szeretném kipróbálni, szerintem nekem jót tenne. Nem vagyok egy kimondottan társasági ember, nem vagyok bulizós, piálós sem, de igénylem az embereket magam körül és szeretek ismerkedni, barátkozni. Az utóbbi időben "megkoptak" a barátságok (egy-két emberrel találkozom, de ritkán tudjuk megoldani és, ha elköltözöm ez még inkább így lesz) úgyhogy ilyen szempontból jó lenne, hogy tényleg emberek között lennék és így közvetlenebb kapcsolatot tudnék kialakítani másokkal, biztosan megkönnyíti a barátkozást is (persze, benne van a pakliban, hogy pont olyan emberek vesznek majd körül, akik nem lesznek szimpik, de ugyanúgy megvan az esélye az ellenkezőjének is). Valamint szerintem az úgy alapból egy jó dolog, ha az ember ezt is megtapasztalja, hogy milyen együtt élni másokkal, megtanul alkalmazkodni stb., tehát én nem tartom ezt olyan rossz dolognak.

Az albérletnek pedig valóban van egy olyan előnye, hogy komfortosabb, jobbak a körülmények és sokkal szabadabb (amit meg is kell fizetni...), ugyanakkor én attól tartok, hogy nagyon egyedül lennék. Persze, így is lehet barátokat és ismerősöket szerezni és az egyedüllét sem feltétlenül rossz dolog, néha nekem is jól esik, de huzamosabb időn keresztül nem szeretem, mert úgy érzem, hogy meghülyülök és unalmas...nekem szükségem van emberekre. Valamint egyedül nem is egy olcsó dolog.


Szóval, én elsődlegesen koliba szeretnék menni, de nem az számít, hogy én mit szeretnék...Ha szerencsém van, akkor majd felvesznek, de addig is próbálok megbarátkozni az albérlet gondolatával.

2017. okt. 30. 16:25
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyetemi éveim alatt a hétvégéken mindig volt az albimban 7-8ember, általában csajok túlsúlyban, rengeteget vetkőző pokereztünk, üvegeztünk, felelsz vagy merszeztünk, ittunk és füveztünk...

És persze rengeteget dugtam... visszasírom azokat az éveket, de főleg azt, hogy apuci pénztárcájából élhettem :)

2017. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb. olyan személyiség vagyok, mint te.

Az egyetemen másodévben volt olyan társaság a környékemen, akikkel jókat lehetett inni, bulizni - a mostaniak főleg csajok, akik év elején még be-bejöttek hozzám arról beszélgetni, hogy a sprőd hajvégükkel mit kezdjenek, és adjak már tanácsot, mert az enyém szép. Hát kösz, de ezt kihagynám :D Akkor inkább olyan emberekkel csesszem el az időt diplomamunka-írás helyett, akikkel legalább bulizunk egy isteneset.

Ha így áll a dolog, akkor próbáld ki, nem vagyunk egyformák, lehet, hogy neked végig tetszeni fog - bár engem pont a felszínesség zavar, de hátha neked szerencséd lesz. Viszont próbálj takarékoskodni a szülői ellátmánnyal, ösztöndíjjal, fizetéssel, vagy bármivel, amiből élsz, hogy ne járj úgy, mint én, hogy mikor már elszakadt a cérna, és egyébként is tropán vannak az idegeid a diplomaév meg a munkahelyed miatt, akkor még két-három hónapot le kelljen húzni a sz.ar koliban amit tiszta szívedből gyűlölsz, csak azért, mert nincs pénzed rögtön váltani.

U.i.: és a horkoló szobatárstól ments meg Uram minket!

2017. okt. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!