Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lassan őngyilkos leszek,...

Lassan őngyilkos leszek, vajon van kiút?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16éves vagyok édesanyám egyedül nevel havi 40ezer forintbol élünk meg amiből az internetet kell fizetni a tanulás miatt és az ételt,tisztalkidásiszereket stb. Nagyon sojat veszekszek édesanyámal a pénz miatt. Nagyon szegények vagyok 1 farmerom van az is a napokban elszakadt. Se gépem csak egy 6éves telefonom van amin csinálom az online feladatokat. Szakácsnak tanulok de sajnos se normális késem sr munkaruhám és igy nagyon nehéz. Naponta sírom az ágyban lefekvés elött mert ezt már nembírom... sokszor megfordult a fejemben az önygilkoság mert ez nem élet, hogy hónap végen nincs mit enni és csak gyakorlatokon eszem. Nem vagyok nagyra vágyó csak normális ruhákat akarok mrg minden nap főt ételt mert ez így nem megy. Kb 15négyzetméteren élek 1 szobában egy munkásszálon anyukámal és ebben benne van a fürdő meg az előtér is de konhya nincsen. Sajnos igy én nem tudom tovább élni... mit tegyek? Napmind nap szemvedek és nincs kiút. Tanácsokat szeretnék hogy mi tévő legyek. Mert ha nem javul semmi akkor megteszem amit meg kell...
2021. márc. 11. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Faterodhoz nem tudnál menni? Én is hasonlóképp érzek, nekem is sokszor járt a fejemben, hogy beveszek egy doboz gyógyszert, hátha vége a szenvedésnek. De időben elmentem pszichológushoz.

Próbálj diákmunkára menni, vagy ilyesmi.

Sok szerencsét!

2021. márc. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tanulok és 1 hét online iskola 1 hét gyakorlat van ahol egy étterembe vagyok kint és napi 8órában kell dolgozni.sajnos nincs lehetőségem diákmunkára menni pedig nagyon szeretnék. Nyáron mindenképpen próbálok valami munkát keresni,de még csak 16éves vagyok így csak diákmunka jőhet szóba. :(
2021. márc. 11. 00:37
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
"Túl kell élni és kész. Minden más csak ajándék." (Szakasz)
2021. márc. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Mindig van kiút, csak ki kell tartani.
2021. márc. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csaladsegitobe menjetek be: Budapesten adnak ingyen ruhakat ,cipotstb. Sot itt ingyen ebedosztas is van a raszoruloknak. (Tobb alapitvany vegez minden nap ingyen etelosztast . ) Fognak tudni cimeket adni!!

Ha elvegzed,tudsz jelentkezni hajora 2 ev mulva sok penzert szakacsnak stb.



Andrew Carnigie milliomos iparmagnas pl cipotisztito inasjent dolgozott 6 evesen . Olvasd ela konyveit.(Sikerkalauz) Sok milliomos uzletemberrol ir. Sokan nyomorusagos gyerekkorban nottek fel es koran kezdtek dolgozni. Sok motivaciot ad a konyv neked azonnal.



Kitartast kivanok!!

2021. márc. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menni az önkormányzathoz és meg kell kérdezni, milyen segélyeket tudnátok igénybe venni. Van ugye a családi pótlék, ezt nyilván kapjátok. Egyes önkormányzatoknál van szociális gyermekétkeztetés, foglalkoztatást helyettesítő támogatás, egészségkárosodási és gyermekfelügyeltei támogatás (EGYT), van települési támogatás, rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, gyógyszer támogatási segély, lakás fenntartási támogatás, szociális tanulmányi ösztöndíj, rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, szociális kártya keretében nyújtott élelmiszertámogatás, betegápolási támogatás, gyermeknevelési támogatás, hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetűek részére támogatás, keresetpótló támogatás, lakhatási támogatás, létfenntartási támogatás, és szokott lenni egyes önkormányzatoknál iskolakezdési támogatás is. Ezekre mindre rá kell kérdezni, mert ezek közül van, amelyik havi 20-30 ezer forint pluszt jelentene!!!

A kormányablaknál szintén rá lehet kérdezni, milyen támogatási lehetőségek vannak, az ügyintéző segíteni fog!

A családsegítő szolgálatot is meg kell keresni! Beírod a googlebe, hogy családsegítő szolgálat és a település nevét, ahol élsz!


A Máltai Szeretetszolgálatot is nyugodtan megkeresheted: [link]

Írd le nekik azt, amit nekünk is leírtál.

A Napraforgó család- és gyermekjóléti központot is megkeresheted: [link]


Kitartás, menni fog!

2021. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!