Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha már eljutottam odáig, hogy...

Ha már eljutottam odáig, hogy úgy érzem egy nagy darab felesleg vagyok ezen a világon, és rájöttem hogy eddig minden téren csak rosszat tettem másokkal, az öngyilkosságon kívül maradt még kiút?

Figyelt kérdés
22 vagyok lassan és felnyílt a szemem hogy milyen egy undorító ember voltam és vagyok. Hogy kb. az egész környezetem utál már és teljesen jogosan. Ti mit tennétek?

2020. máj. 24. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Miket tettél??
2020. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy van! javulj meg, legyél jó! És nagyszerű, hogy ilyen fiatalon felismerted a hibáidat - van akinek ez csak 70 évesen sikerül.
2020. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Megpróbálod valamiféle tartalommal megtölteni az életed.
2020. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Én is így vagyok vele, de ha belegondolok, senkinek nem lesz jobb, ha megölöm magam, nem teszem jóvá a rosszat, amit megtettem. Az egyetlen, amit tenni tudok az, hogy megpróbálom jóvá tenni.
2020. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Az már valami, hogy ráébredtél minderre! Nagyon sok ember él bunkó módon, másoknak károkat okozva, de fel sem fogják, miként élnek.

Én is azt javaslom, hogy törekedj a változásra, az öngyilkosság nem megoldás semmire. Régóta vitatéma, mihez kell nagyobb bátorság, élni vagy öngyilkosságot elkövetni. Én úgy gondolom, aki eléggé kemény, eléggé értelmes és öntudatos az életet válassza. Örökké úgysem élünk, de ha csak egy életünk van és nem reinkarnálódunk, akkor érdeme kihasználni. Hátha valami jó sül ki belőle. Még filmet, könyvet sem szeretek félbehagyni, idegesítene, hogy nem tudom, mi lett a végkifejlet.

Nincs szükség nagy tettekre, elég, ha végigcsinálod ezt az élet nevű helyzetet. Megválaszthatod, vagy társaságban teszed mindezt vagy elvonultan szinte egyedül.

Ha változni szeretnél, akkor sem kell holmi eget rengető dolgokról fantáziálni. Lépésről lépésre próbálj valami pozitívat tenni a hétköznapokban. Nem feltétlenül kell emberekkel tenned jót. Nevelhetsz, termeszthetsz növényeket, tarthatsz, gondozhatsz állatokat, vagy akár alkothatsz is, ha ahhoz van kedved. Ha munkádban vagy jó, akkor elég, ha megfelelően elvégzed és elviselhetően viselkedsz másokkal szemben. Nem feltétlenül kell happy-nek lenned, senki nem udvari bolondokat vár a hétköznapokban, elég, ha nem viselkedsz bunkón, lekezelően senkivel.

Amennyiben jelenlegi környezeted nem fogad el, ott nem tudsz változni, akkor költözz el, kezdj új életet.

Amennyiben úgy érzed, egyedül nem tudsz megbirkózni a helyzeteddel, ne szégyellj segítséget igénybe venni!

2020. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia,

Picit próbálj lehiggadni..

Most valahogy a legjobb az volna, ha valamiképpen találnál egy kis belső nyugalmat, egy helyen ahol nem zavarnak picit, ahol kitudod zárni magadból a problémákat, a kavargó gondolatokat egy picit félre dobni

.. pl. egy kis séta jó lehetne, de nem tudom ez mostani karantén miatt ez mennyire lehetséges.


Keress valami hobbit, hallgass zenét, olvass, imádkozz, a lényeg hogy csinálj valami olyat, bármit ami pozitív gondolatokat szabadíthat fel benned és feloldódsz egy picit vele..


Az élet néha nehézkes, most főleg mindenkinek, mert nagy a feszültség és a bezártság is..

viszont nem szabad hagynunk hogy ezek teljesen elnyomják az alkotót, a vágyat és az optimizmust bennünk, amivé szeretnénk lenni, jók, jobbak..


Mindannyiunknak vannak hibái -sok-, de ugyanakkor mind mások és pótolhatatlanok vagyunk a magunk módján is. Mivel most kevés a mozgás tér és "több" lett az elvárás-szabály, könnyű a hibákat észre venni egymáson-magunkon, de ha törekedünk csak a jót észre venni inkább, és a jóra építeni egymásban, akkor könnyen jobbakká tudunk válni, mint azelőtt .. és a váratlan szituációk akár új ötleteket és barátságokat is hozhatnak be.


Nem szabad elfelejteni a pici remény sugarat, valahogy próbáld meg másokban-magadban, a mostani szituációban is a jót észre venni. Bár tudom ez nem könnyű...


Mondd magadnak, hogy erős vagy, megtudod oldani, minden oké lesz és remek és mindenki új embernek fog megismerni..


Mit mond a szíved és a lelked? Hogy boldog szeretne lenni .. ? Mennyire boldog ha lehetne? eléggé nagyon, csak felejtsük el már azt sok más dolgot...

Belül ott van mindig a remény, ami megerősít bennünket, hogy később jobb és szebbek lesznek a dolgok és minden a javunkra válik.


De ha a remény megvan, akkor vele együtt a hajtóerő és akarat is megjön. Igen is erősek vagyunk és feltudunk állni, megoldódik, lesz munkánk, állásunk, megváltozunk, tudunk őszinte barátokat szerezni, finomat enni, jó helyekre menni - bármi is történjen ...Lassan de biztosan, mert a remény megtalálja az akaratot - abból meg jön az ötlet spontán - .. és fura, de tartanak visznek minket előre..


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg.

Próbálj úgy állni a dolgokhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átélünk csak megerősítenek bennünket és mostantól már nem fognak zavarni és eltudjuk kerülni..


Élvezd ki a kis örömöket, zene, finom ételek, bármi ami oldja a feszültséget az emberben. Most lehet ezeket megbecsülni igazán, a kis-pici dolgokat, egy mosoly, egy jó nevetés, egy vicc ilyenkor mennyi mindent.. Több van minden emberben, mint azt sokan gondolnák.. Mosolyogtass meg valakit, és meglásd te is boldog leszel..


Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít.. ..


Itt egy motiváló videó és 2 másik, ami lenyugtathat .:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58


https://www.youtube.com/watch?v=v6qFCYRQKVA


https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

2020. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!