Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A munkám miatt Ukrajnába kell...

A munkám miatt Ukrajnába kell költöznöm egy időre. Mit tudtok a régió mentalitásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem kizárólag ukrajnai tapasztalatokra gondolok, hanem bármilyen Posztszovjet államra. Milyen az emberek hozzáállása, a közhangulat? Mire figyeljek oda? Érdemes barátokat, esetleg szerelmet keresni ott? Az oroszt jól beszélem, mekkora szükségem lesz ukrán nyelvtudásra? (főleg úgy értem, ki fognak nézni az orosz miatt?)


Ugyan valamennyi lejött, hogy körülbelül milyen lehet ott, milyen a gondolkodás, hiszen sok partnerrel tartom a kapcsolatot abból a régióból. Kijevben élni viszont, mégiscsak egészen más lehet.


Köszi!



2021. márc. 12. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvárosban nem igazán törődik veled senki, szóval semmi atrocitás nem fog érni valószínűleg. A hangulat általában még nyomotabb mint itthon, szóval ne számíts mosolygós, fülig vidám emberekre, viszont én azt tapasztaltam, hogy ezek ellenére, sok a segítőkész ember. Ukránul jól kell tudni, anélkül elég nehéz lesz, mert a hivatalos iratok, ügyintézés ukránul folyik, tv, rádió is ukrán adást sugároz, utcai feliratok, hirdetések is mind ukrán nyelven vannak. A közlekedési morál még az itthoninál is sokkal rosszabb, erre készülj. A zebránál mindig nézz szét alaposan, arrafelé nem sok autó adja meg az elsőbbséget a gyalogosnak. Ha látják rajtad, hogy külföldi vagy, néhányan megpróbálhatnak lehúzni, például taxisok, vagy a nevezetességek környéken is vannak például ilyen beöltözött emberek, akik azt mondják, csinálnak veled/rólad fotót, aztán pénzt követelnek érte. Szóval lehetőleg ne tűnj turistának.

Egyébként mit fogsz kint dolgozni, ha nem titok?

2021. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát, csak a szokásos. Egyébként én is elsőre nagyon zárkózott, de másodikra már nagyon melegszívű embereknek ismertem meg őket. Az érzelmi vehemencia sokkal jobban dominál a hétköznapokban, mint itthon - ennek az összes jó és rossz oldalával. Egyébként több ízben jártál azon a vidéken? Mikor utoljára?


Nem titok: egy nagyon ígéretes élelmiszeripari startup termékeinek első nyugat-európai forgalmazói leszünk - még tárgyalás alatt, hogy milyen formában, feltételekkel.


Köszi!

2021. márc. 12. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
4 évig éltem Kijevben. Nem kell tudni ukránul feltétlen, elég oroszul. Utána ha kint élsz úgyis rád ragad valamennyi ukrán, legalább értési szinten. 4 év alatt soha semmilyen attrocitás nem ért, inkább csodálkoztak az emberek, hogy minek megy valaki Európából Ukrajnába. Egyébként egyetértek az elsővel, véletlenül se tűnj turistának, legalábbis a belvárosban, mert mindeféle trükkel próbálnak tőled pénzt kicsikarni.
2021. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!