Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az embernek saját magának kell megfelelnie, ha ez sokszor nem kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy nem szabad másnak megfelelni, hanem csak saját magunknak.


Oké, de pl. egy munkahelyen hogy felelek meg csak saját magamnak?🙂 Sajnos azt kell tennem, amit mondanak, ha akarom, ha nem.


Vagy pl. ha valamiben segítek valakinek, az is másnak való megfelelés, nem? Munkahelyen megkér valaki, hogy csináljak meg neki valamit, vagy itthon a barátnőm megkér, hogy tegyek be egy mosást. Ezekkel nem magamnak felelek meg...


Vagy egy párkapcsolatban például részben a másik félnek is meg kell felelni. Oké, erre a részére igaz, hogy elsősorban magamnak kell megfelelni és a párom úgy szeressen, ahogy vagyok. De alkalmazkodni kell a másikhoz és ha valamelyikünknek van valami olyan rossz tulajdonsága, amit a másik nehezen visel, akkor megpróbál rajta változtatni, vagyis a másiknak igyekszik ezzel megfelelni...



2021. márc. 14. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, de pl. egy munkahelyen hogy felelek meg csak saját magamnak?"

Úgy, hogy ott is önmagadat adod, nem másoknak tetszelegsz és másnak tetteted önmagad csak hogy jobban szeressenek. Vagyis hogy ugye jobban szeressék azt a szerepet, akit játszol.

Ez soha nem olyasmit jelentett, hogy pl csak akkor csináld meg a munkád, ha neked tetszik.

2021. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy pl. ha valamiben segítek valakinek, az is másnak való megfelelés, nem?" Nem! Ha megkérnek ugyanannyi jogod van a kérésükre nemet mondani.


Ezek mind olyan dolgok, amik a Te hozzájárulásod nélkül nem jönnek létre. Párkapcsolatban csak akkor kell megfelelni, ha olyan igényeket támaszt feléd a másik, amiket nem akarsz és nem is tudsz teljesíteni. Ha nem akarsz megfelelni ezeknek az igényeknek akkor megmondod, hogy neked ez nem és szevasz.

2021. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt arra szokták érteni, hogy ne hagyd a kihasználást, ha valakinek nyújtod a kisujjadat és egész karod kellene, tudj nemet mondani, ne érezd kellemetlenül magad.
2021. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bnőd azt mondaná, hogy holnapból egy budai villába akar lakni, akkor a neki való megfelelés, hogy hitelt veszel fel és teljesíteni szeretnéd ezt a vágyát, nehogy elhagyjon.


A saját magadnak való megfelelés, ha az mondod, neki,hogy "Hajrá, csak zárja be maga után az ajtót kívülről"


Úgy felelsz meg magadnak, hogy van egy stabil belső fontossági sorrended és életszemléleted, amit nem szegsz meg senki kedvéért sem. Akkor sem ha megzsarol.

2021. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Ha nekem a belső fontossági sorrendemben az az első, hogy mindenképpen együtt maradjak a barátnőmmel, mert szeretem/imádom/nélküle nem tudnék élni, nélküle egyszerűen boldogtalan vagyok, annak ellenére is, hogy ő egy budai villába akar költözni, akkor ha teljesítem ezt a vágyát, azzal magamnak is megfelelek, mert így megakadályozom, hogy elhagyjon, vagyis nem leszek boldogtalan.


Mondjuk ez csak nagyon elméleti, mert ugyan tény, hogy szeretem a páromat, de ha előállna ezzel, hogy ő egy budai villában akar élni, szerintem elbeszélgetnénk egymással, hogy ezt akkor így most hogyan is.

2021. márc. 15. 03:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor végülis magadnak akarsz megfelelni, nem a csajnak.
2021. márc. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!