Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A felnőttség azt jelenti,...

A felnőttség azt jelenti, hogy akármilyen pocsék is a helyzetünk, azt egy szó nélkül elfogadjuk?

Figyelt kérdés

Nekem egy vágyam van az életben: egy saját lakás, ahol egyedül élhetek, ahol senkivel sem kell osztozni. Ezt eddig nem tudtam megvalósitani. Sajnos nincsenek meg a szellemi képességeim a mérnök-orvos-IT-s végzettség megszerzésére. A legtöbb, amit ki tudtam magamból hozni az egy mérlegképes könyvelői végzettség volt. Ezzel nettó 200.000-nál több fizetést még nem sikerült kapnom. Egy ideje elkezdtem budapesti állásokra jelentkezni, de az ottani fizetésből sem jött volna ki egy saját albérlet, vagy egy saját lakás törlesztője anélkül, hogy ne kellett volna éheznem mellette. Ezek után három lehetőséget látok magam előtt a további életemre: 1. maradok a gyerekszobámban, és talán 20 év múlva összejön annyi, hogy elkezdhessem a saját életemet, 2. összejövök valakivel, hogy feleződjön a megélhetési költség, 3. vadidegennel/vadidegenekkel költözök össze, hogy kijöjjek a pénzemből. Egyik sem az, amilyen életet szeretnék élni. Ezt pedig nem tudom elfogadni.

Viszont bárkinek beszélek erről csak annyi választ ad, hogy nőjek fel. Ebből adódik a kérdés, hogy tényleg az a felnőttség, hogy egy szó nélkül elfogadjuk a helyzetünket, akármilyen is az? Mert, ha így van, akkor nem hiszem, hogy valaha is fel fogok nőni.



2021. márc. 14. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, tenni is lehet a helyzet ellen.
2021. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Például mit?
2021. márc. 14. 10:28
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Van még egy lehetőség: az örökség.


Ha nincsenek különleges képességeid, üzleti érzéked stb. akkor ennyi, ami vár rád.


Pénzügyileg sose volt felhőtlen a helyzet. Amikor én voltam fiatal fogalmam sem volt hogyan lesz lehetséges, hogy saját lakásom lesz. Aztán ahogy haladt az idő szépen megtanultam hogyan lehet többet keresni, mint az akkori pénzem. Most már válogathatok az ingatlanok közt és ez csak javul. Szóval hatékony pénztermelő gépezetet sikerült kialakítani. Próbálj te is erre törekedni.

2021. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Az amiről Te írsz az a beletörődés abba az élethelyzetbe amiben épp vagy, de ennek semmi köze a felnőttségnek, ez egyedül az ember személyiségén, akaratán múlik hogy megpróbál-e változtatnia a jelenlegi sorsán, megpróbál minden tőle telhetőt megtenni azért hogy jobbá tegye az életét vagy elfogadja és beletörődik a jelenlegi helyzetébe és feladja azt hogy valaha is jobbá válhat a jelenlegi élete. Ezt mindenki maga dönti el, akár gyerekként akár felnőttként. Legtöbben sajnos a beletörődést választják, de ez valóban mindenkinek a saját döntése. Szerintem a mérlegképes könyvelői végzettség nem rossz, nekem is van egy ismerősöm aki ilyen középfokú végzettséggel rendelkezik, Ő például egyéni vállalkozóvá vált, illetve adótanácsadóként képezte tovább magát. Próbáld megtalálni emellett azt amiben jó vagy, ami érdekel és azt továbbfejleszteni magadban. Ez sokat segíthet hogy sikeressé válj az életben. Ha esetleg van némi nyelvkészséged szerintem sokat segíthet a nyelvtanulás is, ha legalább 1-2 középfokú nyelvvizsgával rendelkezel már azzal is könnyebben boldogulsz életben, illetve ha van elég energiád és motivációd a munka mellett, esetleg levelezőn is elkezdhetsz valami olyan egyetemi szakot ami érdekel, amivel szívesen foglalkoznál a későbbiekben is.
2021. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A felnőttség azt jelenti, hogy felelősséget vállalunk a saját életünkért. (Nem azt, hogy beletörődünk a szarba.)


A páromnak is mérlegképes könyvelői végzettsége van, de évek óta vállalkozik, és a tapasztalatait már üzleti mentorként osztja meg másokkal.


Ebben nagyon sikeres (az ügyfelei pedig pláne), úgyhogy az sem igaz, hogy egyetemi végzettség kell mindenhez, meg az, hogy nincs mozgástere az embernek változtatni.


Igen, keményen dolgoznod kell önmagadon és szakmai értelemben is, de meg lehet az eredménye!

2021. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4 Van két nyelvvizsgám, angol és német középfok. Azokkal keresek ennyi pénzt. Egyetemre lenne motivációm, csak nem látom értelmét egyiknek sem.


#5 Együtt élsz a pároddal? Azért érdekel, hogy megtudjam, a párod egyedül is meg tudna élni a jövedelméből? Mert ha nem, akkor nem biztos, hogy megéri a keményen dolgozás magamon és a szakmai oldalon is. Ha még úgy sem tudnék egyedül megélni. Lehet privátban is válaszolni. Nem muszáj kiirni az összeget.

2021. márc. 14. 11:37
 7/13 anonim válasza:
4-es vagyok. Szerintem egy egyetemi képzésnek főleg ha otthon vagy a pénzügy és könyvelés világában, nagyon is lenne értelme például egy pénzügy-számvitel szakon. Ezzel a végzettséggel már biztosan lehetőséged lenne jobban fizető állások és pozíciók betöltésére.
2021. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7. Igen, ezt elfelejtettem. Nem vagyok otthon a könyvelés világában. Eddig csak olyan munkahelyeim voltam, ahol ugyanazt a pár tételt kellett könyvelni napi 8 órában, nincs igazán rálátásom a komplex rendszerre. Tulajdonképpen betanitott munkát csináltam eddig, csak nem a soron, hanem egy iróasztalnál, de ugyanolyan monoton, ismétlődő tevékenység.
2021. márc. 14. 11:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Ideje lenne összekapni magadat, megnézni mihez értesz és mi érdekel. Na ha ez megvan akkor van esélyed pénzt keresni.
2021. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"#5 Együtt élsz a pároddal? Azért érdekel, hogy megtudjam, a párod egyedül is meg tudna élni a jövedelméből?"


Együtt élek vele (ő a feleségem), és anyagilag is nagyon sikeres, főleg a korábbi önmagához képest.

Már nem a "megélés" a téma nálunk, hanem az, hogy meddig lehet ezzel a vállalkozással eljutni, és persze a további ötletek. :)

2021. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!