Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon miért van ennyi irigy...

Vajon miért van ennyi irigy ember Magyarországon?

Figyelt kérdés
Itt senki nem tud örülni a másik sikerének, mindenki megfojtaná a másikat egy kanál vízben. Imádnak egymás ellen áskálódni az emberek. 🤔🤔

2021. márc. 14. 13:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem add le azt a vacak g mercit a méhtelepen vasárba, mert annyit ér. Az igazi keményvonalas gyakoris trollo, mint én is csak Ferrariba nyomják.

Látod?


[link]

2021. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
6%

#7 szerintem azzal lehetne ezt elkerülni, ha jobb irányba fordulna a társadalom. szóval szerintem ezért cselekedve lehet valamit tenni.


ha az, hogy fenn van az ember nem azt jelenti, hogy most még erősebb, hogy még többet préseljen ki másokból, vásárolva még egy lakást és kiadva pl. Hanem valahogy azt érezve, hogy mivel az ember több anyagi erőforrásról dönt így, nagyobb a felelőssége, hogy mi történik.


Szóval szerintem sok kis jó döntés az, ami a megbecsülést jelenti. Olyan döntések, amik nem azt célozzák, hogy a mi szeletünk nagyobb legyen a tortából, hanem azt, hogy a torta legyen nagyobb.

2021. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
46%
Csóró, kispénzű emberekre jellemző, ahogy elnézem, akik a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv szerint léteznek. Szánalmas, de ez van. Persze azt nem látják, hogy a saját sorsuk kovácsai, 99%-ban ők tehetek arról, hogy ott tartanak, ahol.
2021. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

@14:16


Amit írsz az legalább akkora demagóg baromság, mint egy sablonra leáltalánosítani a vagyonos embereket. Tudod az éremnek is két oldala van.

2021. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ahogy azt fent is írta valaki nagyon sok a szegény és fusztrált ember az országba.


Valahogy, le kell vezetnie a feszültséget és a rosszindulat erre az egyetlen ezköze sok embernek (nem helyes de sajnos ez van). Mellesleg úgy nehéz más sikereinek örülni ha az ember úgy érzi neki nincsenek.


Javítana a helyzeten ha az emberek életkörülményei javulnának és nem lenne olyan szegény az is aki kidolgozza a belét és mindet megtesz azért, hogy neki jobb legyen de mégsem lesz az, mert ez nem az az ország. (remélem érted mire céloztam)

2021. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
27%

Na jól leszavazták a válaszom. Akkor kifejtem hátha erre is kapok egy jó 0%-ot.



Mikor kategórikusan kijelented, hogy minden ember aki szegénységben vagy nyomorban él, az csak maga tehet róla, és nincsenek semmiféle egyéb tényezők amik az életét befolyásolhatták, az annak az éremnek a másik oldala, mikor azt mondod, hogy mindenki aki ma gazdag, az csak azért az, mert már a dédapjának is milliárdjait voltak, vagy ha nem, akkor bűnözésből szerezte az újgazdag vagyonát.


Nyilván mind a kettő kijelentés ignoráns szemellenzős baromság. Lehet leszavazni széplelkeim.

2021. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
76%

#14-es

Pedig nem a gazdag irigykedik a szomszedjára, aki (ahogy elöttem írták) pl. CSOK-ból épít házat. A gazdag inkább szánakozik, vagy mint a G mercis hozzászóló, röhög a markába.


Ha neked még nincs ennyi tapasztalatod, akkor menj ki a 4 fal közül és beszélgess a csórókkal. Főleg nyugat-magyarra jellemző ez. Ott még nagyobb a szakadék. Keleten még talán van némi összetartás, mert egységesen csórók a népek.


Csak elnézem a kollégáimat, akik ruppótlanok, mert nem értenek semmihez, van egy érettségijük, aztán kész, nem mernek semmibe belevágni, befektetési szándékuk nulla, mert nem értik a pézügyeket. Mind irigy, mert nekem jobban fut a szekér, mint nekik.


Juj, és a nőtársaim! Na azok.... 5 Ft-ért kikaparják egymás szemét. "Gizi miért keres Marinál többet, mikor Gizi csak 4 éve dolgozik a cegenél, Mari meg már 6 éve???" Hja, mert Gizinek jobb szakmája van, magasabb végzettsége, nem érettségije, hanem diplomája. De már ez is Gizi hibája, marmint hogy többre vitte. Jáj...

2021. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
88%

Szerintem (sajnos, elég fájdalmas ilyet leírni) ez kis országunkban népbetegség, valamint a káröröm is: "háháhá, annak se sikerült".

Aki irigykedik, másokat figyelget, másokkal foglalkozik, saját életével, lelki problémáival addig se kell foglalkoznia és kifelé könnyebb figyelnie-kritizálnia, mint saját életében rendet tenni... Nagyon szomorú.

Tudok könyvet amelyet az irigységről-kibeszélésről írtak, ott pszichológiai oldalról közelítik meg a témát.

2021. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
17%
Úgy érzem nem egy hálás feladat olyan véleményen lenni, ami mindkét szélsőséges szektás véleménybuborék híveinek ellent mond, mert így garantáltan leszavazzák az embert, hiába mond valós dolgot...
2021. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
69%
Nekem auchanos biciklim van..
2021. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!