Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon miért van ennyi irigy...

Vajon miért van ennyi irigy ember Magyarországon?

Figyelt kérdés
Itt senki nem tud örülni a másik sikerének, mindenki megfojtaná a másikat egy kanál vízben. Imádnak egymás ellen áskálódni az emberek. 🤔🤔

2021. márc. 14. 13:34
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Aha... Persze...


Teis ezt gondolod?

2021. márc. 14. 22:41
 32/38 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akik a te sikerednek nem örülnek, azoknak is van valami magyarázata, hogy miért nincs az jól, hogy neked van és nekik nincs. Lehet nem ennyire durva igazságtalanság, mint a Lőrincnél, lehet áttételesebb de az ő szemükben ott lehet. Akár az, hogy miért nem nekik van ilyen képzettségük, akár az, hogy miért nem nekik van ilyen hátterük, vagy akár tehetségük.


Szerintem tényleg csak egy dolog tehet jóvá mindent, ha aki fent van az él a felelősségével. Ha minden erőforrásról amiről dönthet a fentiek miatt, úgy dönt, mintha az nem csak az övé lenne. Szerintem ez az út. Én ezt próbálom.


Szerintem védhetetlen, amit lőric csinál és az is, amit itt a mercis, meg mit tudom én milyen autós csávó, akár igaz akár nem. Az, hogy aki fenn van, ilyenekre égeti el a közös erőforrásokat az vezet a rosszba.

2021. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Nem értem miről beszélsz. Valszeg te se érted mit írtál.
2021. márc. 14. 23:00
 34/38 anonim ***** válasza:
Én értem :D
2021. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Ilyen anyagi forrásokkal mint amilyen a Mercisnek van, Te ilyen kocsit vennél? Persze hogy nem. Én legalábbis biztos nem. Minimum egy irigyléstkeltő Porschet vennék. Az legalább vonzza a szemet, aztán aki csatlakozni akar a hívőim közé, hát csatlakozzon. És ha valaki szóvá tenné hogy ilyen irigy, örülnél ha neked lenne Porsched és irigyek lennének rá? Ezért elehet hogy akik csak gyűjtik a kocsikat mint 50cent vagy éppen Ronaldo van 10 kocsijuk, aztán abból csak 2-3-t használnak a többi csak tartalékba van. Meg azért ők se akarják tönkretenni amilyűk van, hijába tehetnék meg hogy mindennap új kocsival mennyenek, minek? :D Azért örülnék ha lenne egy Porschem...
2021. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#35 semmilyet nem vennék. ahogy most sem veszek. városban élek, itt tudom, hogy nem szükséges, vidéken lehet.


Leírom pontosabban hogyan gondolkodok.

Az országnak van valamennyi össz erőforrása, amiről dönthet, hogy mi történjen vele, mi legyen belőle. Csak ezekből lehet valami, semmi másból. Ezeknek az erőforrásoknak a nagy része az egy kisebb rétegnél van. Kvázi azért, mert ez a gazdasági rendszer olyan, hogy akármekkora az értéke a munkának, aki lent van a lehetséges minimumot kapja (ha nő a bevétel nem adnak neki abból), szóval a profit fenn marad.


Szóval a szabad erőforrások, akiknél vannak ők döntenek nagyrészt, hogy mi lesz. És ha ők kb megsemmisítik ezeket, akkor baromira semmi fejlődés nem lesz. Márpedig egy drága autó az ezeknek az erőforrásoknak az elpazarlása, ahogy egy drága nyaralás is és az összes többi luxus kiadás.


Szerintem pont úgy kell gondolkodni az embernek a privát vagyonáról, mintha egy cég vagyona lenne. Ott is világos, hogy rossz döntés drága autóra költeni, mert nem térül meg, nem termel több értéket, nem lesz tőle nagyobb az össz termelt érték, nem lesz nagyobb a torta. Amit az ember egy cég vezetőjeként nem tenne meg a pénzzel, felelősen akkor sem szabad megtenni, ha a privát pénzéről van szó.


Kérdés mit kell akkor csinálni a pénzzel. Olyan dolgokra használni, amitől nagyobb lesz az össz torta, az ország össz értéke. Mitől lesz nagyobb? Ez a fő kérdés. Ezen kell gondolkodni. És aki sok erőforrásról dönthet, és ebből a szempontból jó döntéseket hoz, azé a megbecsülés szerintem. (nyilván ez annál is játszik, aki kevésről dönt, csak ott viszonylag nehezebb nagyot hibázni, mert eléggé adott, hogy mire megy a pénz)


És szerintem pont ez a válasz a kérdező kérdésére. Ez az ami véget vethet az irigységnek, ha azt látják mások, hogy nem baj, hogy nála van a sok pénz, mert értelmesen használja, azért, hogy össz közösségnek jobb legyen.

2021. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Egyébként nem marad mind fönt ez biztos, csak ésszerűen szabályozottan kell a kollégáknak leosztani ezt a pénzt, ezt meg egyedül nem tudják megtenni, pláne, ha a beosztottak nem jelzik, hogy igényük van. Honnan fogja tudni Pénztáros Lajos, hogy az embereknek parizerre van igényük, ha nem mondják. Hát mondja ki nekem parizer kell és csípős paprika. Porschet is azért veszek(vennék álmomban), mert gyorsan lehet vele közlekedni, vadulni, van újdonság benne, szép és ezért érdekli az embereket.

Viszont biztos nem lehet az anyagi erőforrásokat lazán kezelni, mert elszaladna a gyeplő. Amúgy szerintem ha tudatosítod, hogy márpedig nem irigykedek akkor nem fogsz.

2021. márc. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Lássuk be a legtöbb ember lusta mint az állat. Mindent intézzen el más, meg se akarnak mozdulni. Csak a nagy álmok vannak de bármit tenni értük na azt már nem...mert majd jár az alanyi jogon. Aztán koppannak, hogy ja nem jár. A másik meg szorgalmas, vállal több munkahelyet, jobban osztja be a pénzét, időt és energiát szán arra, hogy előrébb jusson az életben. Aztán előrébb is jut és mindenki csak pislog, hogy miaf*sz...jön az irigység, hogy biztos kapta, lopta, lefeküdt érte valakivel, mert másképp ez nem megvalósítható... az irigységet pedig csak tettekkel lehetne leküzdeni, ha mozdulnának és tennének a boldogulásuk érdekében, amit ugye nem tesznek. the end
2021. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!