Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális a...

Szerintetek ez normális a pszichológiában (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Normális érzés, hogy tudat alatt egy pénzes magas pozícióban lévő emberre felnézek és azt gondolom, biztos magasan képzett és szofisztikált lehet? Tudom, nem minden esetben van így, de minden sztereotípiának van valóságalapja... Ezzel más is így van öntudattalanul?

2021. márc. 15. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván valahogy feljutott oda, ahol van.

Szóval jogosan gondolod úgy, hogy értelmesebb. Aztán ha megismered, akkor kiderül, hogy igaz vagy sem.


Bár én a főnökre, hírességekre is úgy tekintek, mint normál emberek, csak ők jobban megdolgoztak azért, amit megkaptak.

2021. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért bizonyos szempontból normális, de valahogy Németh Szilárd, Farkas Flórián és Mészáros Lőrinczről alap járaton nem képzeltem azt, még tudat alatt sem, hogy ebbe a kategóriába tartoznának.
2021. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2, én sem, nagy átlagban beszélek. Találkoztam már olvasott kétkezi munkással is, szóval vannak mindig kivételek.
2021. márc. 15. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem sztereotípia, max a te világodban. Nekünk ez a kettő tudat alatt sem függ össze.
2021. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ne mond hogy nem hallottál ilyen sztereotípiákról. Ha máshogy nem, hogy lett a paraszt perjoratív?
2021. márc. 15. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

A mai világban a pénz és a befolyás jelenti a hatalmat, a tekintélyt, így bizonyos értelemben ez teljesen normális reakció. Senki sincs véletlen ott, ahol, és valamilyen módon biztosan kiérdemelte azt. (Bár nem minden esetben úgy, ahogyan az számodra/számunkra tisztességesnek tekinthető.) A két szép szeméért senki sem kap komoly pénzt és hatalmat, illetve nem képes hosszú távon megtartani. (Kivéve a néhány megmaradt uralkodócsaládot.)


A fokozatok inkább abban vannak, hogy mennyire nézel fel rá. Szuperembernek tartod-e, vagy nálad mindenben különbnek? Vagy azt a képességét tiszteled benne, ami eljuttatta oda, ahol van, és ott tartja?

2021. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jelenség neve holdudvarhatás v. halo-effektus. Egy pozitív tulajdonsághoz önkéntelenül is hozzákapcsolunk továbbiakat.
2021. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!