Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elhunyt apuka utan a kiskoru...

Elhunyt apuka utan a kiskoru gyerekek öröklik az ingatlant( nem voltunk házasok) a házon hitel van, azt tovább kell törleszteni vagy a hitelt is a gyerekek öröklik majd?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tegyük fel nincs másik családja, se senkije akire szálhatna. Akkor csak akkor kapjátoj elvileg meg az ingatlant hogyha az adósságot is vállaljátok.
2021. márc. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Páromé volt az ingatlan, külön kasszán voltunk. Van kettő ovis gyerek, gondolom ők lesznek az örökösök
2021. márc. 17. 07:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs elöző kapcsolat se páromnak se nekem
2021. márc. 17. 07:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki meghal, a gyerekei örökölik a vagyonát.

Az lényegtelen, hogy volt-e masik kapcsolata, vagy hogy veled együtt volt-e az elhalálozás idején, ami számít, hogy az összes gyereke (házassoagokból egyéb kapcsolatokból egy-éjszakás esetekböl) egyenlö mértékben örököl. Az meg végképp nem számít semmit, hogy közös vagy külön kasszát tartottok.

A hitelt meg természetesen törleszteni kell, különben elvész a ház. Ezt a bankkalkell lerendezni.

2021. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor en csak akkor maradhatok a házban a gyerekekkel ha törlesztem a hitelt?

Ami nem is az én házam...

2021. márc. 17. 08:08
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok jogász, de anyukaként továbbra is maradhatsz ott a gyerekekkel. Gondolom a 2 ovis nem akar elküldeni, vagy külön költözni. A hitelt sem ők fogják fizetni, mivel 4-5 évesek. Kizárásos alapon te fogod fizetni, de asszem automatikusan haszonélvezeti jogod van, mivel te neveled az örökösöket. Egy ügyvéd/jogász el tudja mondani a részleteket.
2021. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 Hát persze. Ha nem fizetsz, hogy lakhatnál ott?
2021. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Akkor en csak akkor maradhatok a házban a gyerekekkel ha törlesztem a hitelt?

Ami nem is az én házam..."


Cserébe a gyerekekkel ott élsz, nem kell albérletbe menned, meg tulajdonosokkal veszekedni, félni, hogy felmondanak, stb.

Vedd úgy, a törlesztés van lakbér helyett, nem lesz több, mint úgy lenne és a végén a gyerekeidnek megvan a háza.

2021. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!