Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért támogatjuk több tízmilli...

Miért támogatjuk több tízmillió forinttal a genetikai betegek gyerekeket?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet olvasok, hogy pénzgyűjtést szerveznek bizonyos genetikai betegségekkel rendelkező gyerekeknek, ahol irreális összegeket várnak el adomány formájában. Jó, sokszor össze is kaparják az pénzt, tehát nem irreális. De nem lenne okosabb döntés abból az összegből megmenteni 100 beteg gyereket, mintsem egyet, akinek mellesleg sosem lesz normális élete?
2021. febr. 2. 13:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
A beteg gyerekek számára is szerveznek gyűjtést, mindenki annak adakozik akinek szeretne.
2021. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Hogy lehetne szerinted egyetlen gyereknek összegyűjtött adományból megmenteni 100 gyereket? Ezt hogy matekoztad ki? Minden orvosi beavatkozás baromi drága.
2021. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy itt több tímillió, esetleg százmillió forintról van szó. Mint pl. Zsombika esetében.
2021. febr. 2. 13:36
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy van ez, hogy nem áldozunk fel egy embert, hogy 100 másik normálisan éljen.


Mindenki eldöntheti, hogy kinek adakozik vagy adakozik-e egyáltalán.

2021. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
És tudod, mennyibe kerül egy műtét? A 100 gyereknek, akit te meg akarsz menteni, 100-szor ennyi pénz kellene.
2021. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is ma ezen gondolkoztam. Amúgy total jogos kérdés, de csak egy válasz van rá: emberségből. Mert azt mégsem mondhatjuk hogy taigetoszra vele, viszont a szenvedesein kötelességünk enyhíteni ha megtehetjük, és ennek része egy korszerű terápia.

De egyébként a közösségnek is fontos az ilyen, mert sajnos lehetsz te is érintett, és akkor nagyon rá vagy utalva a segítségre.

2021. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt az SMA betegekre gondol, hogy abból a pénzből, amit összekalapoznak nekik, több gyerkeet meg lehetne menteni,

Aki nem SMA beteg, hanem valami más, könnyebben gyógyítható gondja van. Ez így is van, de:

-mindenki eldönti, kinek akar adni, az is szíved joga, ha senkinek, semennyit.

-ezek nem szervezetek, hanem magán emberek, nyilván egy szülő mindent megtesz, ha kell, nyit egy számlát, amire lehet adakozni. Pisztolyt ő sem tart a fejedhez.

-az SMA is lehet, hogy olyan lesz, mint a többi másik gyermek betegség, ami tortúrával ugyan, de egy család megnyomorítása nélkül lesz gyógyítható. Csak még nem tartunk ott, még drága a gyógyszer, mert frissen fejlesztett vagy fejlesztés alatt van. Később egyre többet tudnak erről a betegségről is, most egyelőre ez van, ennyibe kerül, a saját gyereke élete viszont mindenkinek nagyon drága.

- kíváncsi vagyok, ha neked lenne ilyen beteg hozzátartozód, akkor is azt mondanád-e, hogy a neki gyűjtött pénz helyett támogassunk több beteget. Mindenkinek a sajátja fontos, az emberek pedig eldöntik, kinek adakoznak. Szerintem minden adakozás egy jó ügy, kivéve ha csalókról vagy ingyenélőkről van szó.

2021. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Ezek mind csalok.
2021. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

8

Mire alapozod ezt a feltételezést?

2021. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

7

Igen,SMA-ra gondoltam. Koszonom szepen az ertelmes velemenyed!

2021. febr. 2. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!