Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az előttünk lévő generációkban...

Az előttünk lévő generációkban is mindig a legkevésbé tanult, legegyszerűbb emberek voltak a "legokosabbak"?

Figyelt kérdés

A koronavírus kapcsán folyton azt látom, hogy az iskolázatlan, gyakran helyesen írni nem tudó emberek osztják az észt, látnak át mindenkin és mindenen és értenek az orvostudományhoz jobban, mint az orvosok. Szerintetek 50-100 éve is így volt? Azt látom, hogy ma minél butább volt valaki (és tudom, hogy az iskolai végzettség és a butaság nem egymás kizárói) annál inkább nyeregben érzi magát, bármilyen témáról szólnak a hírek. Az okosabb emberek pedig jobban hisznek a szakembereknek, járványügyi kérdésekben például az orvosoknak.


Az én szüleim egyszerű emberek voltak, és arra tanítottak minket, hogy bár körültekintően kezeljük, de ismerjük el a nálunk okosabb emberek munkáját. Ma ugyanezért a "világnézetért" megkapom, hogy milyen birka vagyok, és miért nem látok az orromnál tovább.

Ti mit gondoltok erről? Régen is így gondolkodtak, csak nem volt ekkora platform, ahol az ilyen emberek nyilatkozhattak? Honnan ez a rengeteg képzelt tudás az egyébként képzetlen emberekben?


2021. márc. 18. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen, csak 50-100 évvel ezelőtt az ilyen emberek nem nyilatkoztatták ki a véleményüket a nyilvánosság előtt. Most már létezik az internet, ahol mindenki hobbidoktor.
2021. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyes mondja, az internet elott a helyi kocsmaban osztottak meg melyenszanto velemenyuket.

Mostanra a szinter valtozott, minden mas ugyanaz.

2021. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
88%
Igen, nem véletlenül született ebből számtalan tudományos kutatás, legismertebb eredménye az ún. Dunning-Krueger hatás kimutatása, ami még a múlt évezredben történt, tehát nem újkeletű a probléma, de ahogy az előttem szóló is írja, annyi különbséggel, hogy akkor nem ekkora platformja ezeknek a megnyilvánulásoknak, mint most az internet. Mindig is létezett az effajta proletár öntudat, hogy mindig mindent jobban tudunk, mint mások, és a mindent jobban tudás mértéke az iskolázottság mértékével általában fordítottan arányos.
2021. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Godeny meg Lenkei orvos... Nezzetek meg az o velemenyuket. Meg az orvosok a tisztanlatasert csoportot. Orvosokbol all...
2021. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!