Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a romák ról?

Kinek mi a véleménye a romák ról?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele, ha normális akkor oké, nem szoktam előítéletes lenni :)

2021. márc. 24. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez lenne a természetes
2021. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

"nem szoktam előítéletes lenni :)"


Én sem, én utóítéletes vagyok, sok negatív tapasztalat miatt utálom őket. 4-szer kiraboltak, meg is vertek.

2021. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha az utcán szembe jön veled egy akkor már látszik, hogy értelmes e vagy pedig nem.

Van egy pár lány akit ismerek és ők nagyon rendesek meg minden. :D

Fiúkkal még nem találkoztam olyannal aki normálisan viselkedne de biztos van.


Amelyik normális azt kedvelem :3

2021. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha normális én is elvagyok velük, csak elég nehéz normálisat találni, de van pár jó roma barátom :)
2021. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
89%
Én erősen cigánylakta helyen nőttem fel, rendszeres volt a betörés, már gyerekkorban megtanultuk hogy a kisegítős cigánygyereket el kell kerülni, mert megver és elveszi a zsebpénzedet. Igazi putris népesség volt, van is sajnos még, konkrétan a postás nem mer lemenni a telepre. Emiatt bevallom, előítéletes vagyok a cigányok bizonyos típusával szemben, mégpedig azokkal, akik ezekre a putrisokra emlékeztetnek. Tudjátok, akik hangosak, feltűnősködnek vagy épp sunyin járják végig a vonatokat 2 megálló között. Messzire kerülöm őket. Aki viszont nem illeszkedik ebbe a típusba, tehát látom hogy tiszta, normálisan kommunikál, nem mászik az arcomba, annál valahogy nem is jut eszembe hogy cigány. Szóval igazából én azt a bizonyos viselkedést ítélem el, azért azonosítom a cigányokkal, mert ez a tapasztalat. Magyart is ha úgy viselkedik mint nálunk a putrisok tették. A normális viselkedésű cigányt meg nem is tekintem cigánynak így külön, a fejemben pl. "a piros ruhás lány" vagy hasonló címkével szerepel mint mindenki más aki normálisan viselkedik.
2021. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Mi az a romák?
2021. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#2 úh az durva, sajnálom :(
2021. márc. 24. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Most közhelyt fogok írni, de ez van: Nem úgy gondolkodom, hogy "a romák" vagy "a svábok" vagy "a zsidók" vagy ilyesmi, hanem azt nézem, hogy ki mennyire tolerálható módon éli az életét.
2021. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Semmit, amíg nem találkozom vele személyesen.
2021. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Negy fal kozott szidom oket, mert vallalnek mindent, nem errol van szo. De pontosan tudom, hogy minden egyes embert megillet a jog, hogy ora ne vonatkozzon a sztereotipia. Kesz vagyok hibasnak tartani magam. Szazbol szazszor rossz tapasztalatom volt, ezert erzekeny es veszelyes tema, es van bennem kettosseg. Felvallalom, hogy van 101.kivetel, akivel szemben meltatlan, amit feltetelezek. De fenntartom magamnak a titkos eloitelet jogat.
2021. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!