Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha annyira hatásos a maszk,...

Ha annyira hatásos a maszk, távolságtartás, akkor miért kell tönkretenni az egész országot?

Figyelt kérdés
Én nem kétlek semmit, nem vagyok maszkellenes, nem vagyok szakember, csupán felmerült ez a kérdés, hogy lényegében akkor mi értelme a maszknak, ha így is bezárják az embert, s nem hagyják dolgozni a szakmájában, amit alázattal végzett eddig, nem mehet 20 óra után sétálni egyet, szabadon. A vakcinánál ugyanez a helyzet. Az se garantálja ennek a cirkusznak a végét. De a multira semmi létszámbeli szigorítás nem vonatkozik. Egyszerűen csak szeretnék egy magyarázatot, hogy mi folyik itt.
2021. márc. 25. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Megpróbálok magyarázatot adni, de ez csak vélemény.

"mi értelme a maszknak, ha így is bezárják az embert, s nem hagyják dolgozni a szakmájában"

Alapvetően az, hogy a nyál és orrból jövő váladékot felfogja a frekventáltabb helyeken (üzletek, tömegközlekedési eszközök) és ezzel védd a körülötted levőket attól, ha esetleg te fertőzött lennél.


"s nem hagyják dolgozni a szakmájában, amit alázattal végzett eddig"

Vannak egyes szolgáltatások, amik csúnyán megszívták, de sajnos ez egyrészt nem csak Magyarországon van így, ráadásul egy világjárvány kellős közepén priorizálni kell, és mivel a vendéglátás és szórakoztatóipar nem minőségül alapellátásnak, így ezeknek ugraniuk kellett


"nem mehet 20 óra után sétálni egyet, szabadon"

Ennek az lenne a célja, hogy az emberek ne járkáljanak házibuliba egymáshoz, kerüljék a kontaktot. Ezzel a rendelettel én sem értek egyet, egyrészt mert aki akar, így is tud bulizni, ráadásul valóban nem attól lesz beteg a másik, ha valaki kimegy egy EÜ sétára vagy futásra egy kellemes, tavaszi estén. Értelemszerűen ez az intézkedés az elsők közt van, amit el szeretne a kormány törölni


"A vakcinánál ugyanez a helyzet. Az se garantálja ennek a cirkusznak a végét."

A vakcinák célja, hogy a betegség lefolyása a lehető legkevésbé legyen halálos végkimenetelű. Ha az idős, krónikus beteg és gyenge immunrendszerrel rendelkezőket beoltják, és neadjisten elkapják a vírust (mert elkaphatják), akkor nem kerülnek jó eséllyel kórházba, így a korlátozásokat nem kell azért fenntartani, mert csak Magyarországon többszáz ember hal meg, mert valaha covidos volt (érdemes megjegyeznem, azért jeleztem azt, hogy valaha covidos volt, mert sajnos azt is covid halottként jegyzik fel, aki tavaly áprilisban elkapta és mondjuk ma meghalt valami egészen másban).


"De a multira semmi létszámbeli szigorítás nem vonatkozik"

Részigazság, de sajnos ez inkább nálunk jellemző, 2 ok miatt. Egyrészt a multikra is vonatkozik, hiszen pl az Ikea, ami vonzotta a vásárlókat is bezárt, másrészt a multik jelentős része élelmiszerüzlet, drogéria, ergo az alapszükségleteket mind-mind tartalmazzák, így nem zárhatnak be. Mivel a kormány nem akar normális támogatást adni a bajbajutottaknak sem, és pláne nem akarna minden dolgozónak, aki multikban dolgozik és esetleg ezek bezárásával is elveszítené a munkáját, ezért inkább azt mondja, hogy dolgozzon minél több ember, akiknek csak lehet, mert egyrészt vagánykodni kell a GDP-vel, másrészt pedig addig sem kell támogatásra pénzt adni, hisz van termelés. Hozzáteszem most nyújtottak be egy olyan javaslatot, hogy az üzletek létszámkorlátozás alá eshessenek.

2021. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem is a vendéglátásról van csak szó, hanem egy nyomorult kis üzletről, ahol egy embert szolgáltam ki egyszerre. Ez bosszant. A Tesco pl ugyanúgy gátlástalanul behajtja a bérleti díjat a belső üzletektől.
2021. márc. 25. 18:00
 3/6 A kérdező kommentje:
(érdemes megjegyeznem, azért jeleztem azt, hogy valaha covidos volt, mert sajnos azt is covid halottként jegyzik fel, aki tavaly áprilisban elkapta és mondjuk ma meghalt valami egészen másban). Igen ezt én is hallottam, még ősszel említette a Cecília is. Itt Somogy megyében 2019-ben volt 4500 halott, 2020-ban 4700. Ez a hatalmas nagy járvány? Én nem tagadom a vírust, mert én is átmentem rajta, de amit csinálnak már ezzel a témával, egy kicsit sok.
2021. márc. 25. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Át fognak térni a létszámkorlátra, tehát hamarosan ti is kinyithattok.
2021. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
be kéne látni, hogy az egész nem arról szól, hogy veszedelmes bubópestis kísért körülöttünk és mindmeghalunk, hanem arról, hogy egy kupac gazdag sggfej behisztizte magát, mert milyen vicces is tönkretenni az egész világot... a cirkusznak akkor lesz vége, ha végre valamelyik gyújtogató sikeres lesz, és bennég egy hisztikirály orvoska. akkor a többi is rájön majd, hogy nem vicces játék tönkretenni az emberek életét a kertvárosi villájukból. addig hiszti marad.
2021. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek acsilliardosoknak a szorakozasa a virushiszti. Rohognek rajtunk,h tonkretesznek csaladokat,elvesztik az emberek az ettermuket stb stb. Hogy a Rockefeller unoka ingatlan holdingja fel tudja vasarolni tizedaron az osszes ettermet hotelokat stb.


Ha eleget felvasaroltak,akkor ujrainditas van es elvezik a soppingolas gyumolcset.


[link]



10 titokzatos család, akik a legnagyobb hatalommal bírnak a világon


2017. november 05. 06:35

Portfolio

Összeesküvés-elméletek gyártási szándéka nélkül is el kell ismerni, vannak olyan titokzatos és nagy hatalmú családok, akik ha akarják, könnyűszerrel tudják érvényesíteni akaratukat a gazdasági és politikai élet több területén is. Ezek a befolyásos családok többnyire már régóta fennálló banki és ipari dinasztiák sarjai, ahol a vagyon és a személyes kapcsolatok is adottak a befolyás fenntartásához. Megnéztük, mely családok alkothatják a tíz legnagyobb befolyással bíró családok listáját a világon.

KRUPP, TATA, ROCKEFELLER, KENNEDY, SABAH.

Krupp-család


A német Krupp dinasztia története 1587-ig nyúlik vissza, amikor egy felmenőjük elkezdett a pestis kitörése miatt elhagyatottá vált épületeket felvásárolni Essenben. Ahogy a pestis eltűnőben volt, úgy nőtt a vásárolt ingatlanok értéke és Arndt Krupp vagyona is. A leszármazottjai az ingatlanvásárlásból befolyó vagyont arra használták fel, hogy betörjenek a hadiiparba.1816-ban az acéliparban próbáltak szerencsét, ami olyan jól sikerült, hogy az évszázad végére a világ legnagyobb acélgyártói lettek a Kruppok. Több tankot és hadihajót is építettek a náci Németországnak a 2. világháború alatt, sőt, a család nem is titkolta, hogy támogatja Adolf Hitlert. A 2. világháború végére a család gyárait földig rombolták, de a Kruppok újraépítették azokat, és még ma is nagy befolyásuk van az acéliparban. 1999-ben a Krupp cég összeállt a Thyssen AG-val, ezzel jött létre a ThyssenKrupp AG.


10 titokzatos család, akik a legnagyobb hatalommal bírnak a világon

2021. márc. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!