Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lenézendő dolog a gyk-n...

Miért lenézendő dolog a gyk-n (való életben nem nagyon ismerek olyat, aki lenézné, mert tudja, hogy az is sok pénz), ha valaki panelban vagy garzonban lakik? Nem tudhatjuk az okát ennek.

Figyelt kérdés
Csak most kapásból 3 ismerős ugrott be, akik már középkorúak (45-50 évesek), akik panelban élnek a feleségükkel, kisebb gyerekkekl. 2-3 szobás lakás, normális helyen. Ugye kis 14 ezres város, közvetve vagy közvetlenül szinte mindenki ismer mindenkit, így tudom, hogy pl az új autóikat egyben megvették. Egyiknek új 6 milliós Vitara, másiknak 7 milliós Toyota Corolla, 3. nak 8 milliós Skoda Kodiakja van. Mégis mind a három férfi a feleségével és a gyerekével (kettőnek 2 is van) 2.5-3 panelban él. És egyik sem ütődöt, tanulatlan ember. Egyik orvos, másik középiskolai igazgató, 3. meg a város jegyzője. Mégsem nézi le senki sem őket.
2021. márc. 28. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vettem észre, hogy bárki is lenézné őket. Én irigylem is őket, mert sokkal kényelmesebb életük van. Hányan ragadtunk benne a nagy családi házakban, amiket a szüleink építettek, de a fenntartásukba belerokkantak ők is, mi is. Hány olyan embert ismerek, aki bolygó hollandiként kering a 160-180 nm-en, mert a családtagok kihaltak, szétszéledtek. Albérlőkkel, idegenekkel próbálják megosztani az életüket, mert másként nem megy, a felújításra már nem jut pénz, eladhatatlan, mert a szétszéledt családtagok is tulajdonosok, de a ház töredékéből/feléből már nem jutna mindenkinek otthon. Én is ezért ragadtam a házunkban. Ezen kívül a kutyák miatt. Nem tudnám az életem elképzelni nélkülük, ezért nálam kizárt a panel. De rettentő irigy vagyok a kis lakásban élőkre. Mennyit küzdöttem a fűtéssel is, hányszor fáztam, míg sok panelban lakónak fűtenie se kell, mert melegítik minden irányból.
2021. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem nem nézik le őket.

Mi is panelban lakunk, soha senki nem nézett le. Mi Szegeden lakunk, itt azért rengeteg panel van, azok is aranyárban, ha valaki tud venni sajátot, az már nagyon jó, ha nem kell albéreltben lenni. Itt nálunk tényleg csak a nagyon gazdagoknak van családi házuk. Emiatt nincs itt megkülönböztetés.

2021. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is panelban élek, itt szerencsére 16 m-ért kisvárosban nagyon jók vannak, ami pesten dupla ennyibe kerül. Van egy ismerősöm, autószerelő. Nagyon sok barátnője volt, vagy 12. De ebből 11 elhagyta, mert otthon élt a szükőkkel 30 évesen is nagy családi házban (nem akart elköltözni, mert a műhelye adott), mert ott volt a ház mellett az műhelye. A mostani már megmarad mellette, mert a kert végében pár millió ftért egy kis házrészt kialakítottak, 1 szoba, 1 konyha, 1 fürdő. De sok nőnek ahogy látszik, baj ha valaki otthon él még.
2021. márc. 28. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mindig ugyanazt az egy falusi személyt látom itt hőzöngeni és panelozni meg panelprolizni. Kérdéseket is gyárt a témában és válaszolóként is folyton kikel magából és panelprolizik mindenkit aki nem falun él (és valamiben nem ért vele egyet. Akkor mindig jön a panelproli 😂). Rajta kívül senki mást nem érdekel a panel annyira hogy ha nem lakik benne akkor is állandóan azzal foglalkozzon és fröcsögjön a benne élőkre.
2021. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy megfigyeltem a gyakorisok nagy része pont hogy panelban lakik. Nem nézik le.
2021. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Panel és panel, lakóközösség és lakóközösség között is van különbség. Nem is kicsi.

Én azt látom itt, hogy azok fikázódnak csak, akik régebben rosszabb házban, rosszabb környéken, rosszabb közösségben laktak, de már tudtak váltani jobb lakóhelyre.

2021. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Augusztus 1-jétől jelentősen szigorodott az állatok tartásának állatvédelmi szabályait előíró, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet.


Ha a kutyát elzárt területen, vagy kenelben tartják,

a terület (kenel) nagytestű kutya esetén

minimum 20 m2 kell legyen.



Panelben lakó embereknél nincsen ilyen megkötés,

a minimális élettér nagyságát illetően.

2021. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!