Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gyerekek felnőttek akarnak...

A gyerekek felnőttek akarnak lenni, a felnőttek meg gyerekek, miért?

Figyelt kérdés
Miért nem a gyerek akar gyerek lenni és a felnőtt felnőtt? Olyan ez mint a kutyáknál, a nagy termetű úgy ugrik rád hogy simogasd mintha most született volna egy csivava meg úgy ugat mintha pitbull lenne minimum.
2021. márc. 28. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a szabadságra vágyunk. Gyerekként szabadnak tűnik a felnőtt élet. Nincs takarodó, lecke, felelés, órák. Munkadert pénzt kapsz, amit szabadon elkölthetsz. 18 évesen senki nem mondhatja meg mit csinálj... stb.


Felnőttként jövünk rá, hogy a gondtalanság sokkal szabadabb élet volt.

2021. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert mindig az kell az embernek ami nincsen (még). A gyerekek azt hiszik, hogy a felnőtteknek olyan szuper életük van, a szüleik nem szólhatnak bele semmibe, azt csinálhatnak amit akarnak, már senki nem parancsol, szabadok lehetnek. Én legalábbis ezt hittem. Most, hogy lassan felnőtt leszek (16 vagyok), most kezdek rájönni, hogy már annyira nem is várom, hogy felnőjjek, és inkább maradnék örökre gyerek. Most kezdek belelátni a felnőtt élet hátrányaiba, egyre több probléma, mindig azon idegeskedni, hogy miből fogok megélni, a mindennapos mókuskerék (munka, alvás, munka...), nekem kell ellátnom magam, főznöm, mosnom, takarítanom, gyerekként nem volt semmi gondom, felhőtlenül élhettem, akkor mégis arra vágytam, hogy mikor növök már fel. De ezzel szerintem mindenki így van. Aztán amikor felnövünk akkor jövünk rá, hogy annyira nem is szuper felnőttnek lenni, mint ahogy elképzeltük.
2021. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én már gyerekként sem akartam felnőtt lenni túl nagy felelősségnek tűnt. Most felnőttként is szívesen lennék megint gyerek.
2021. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A többiek már szinte mindent elmondtak előttem.

Annyival még kiegészíteném, hogy azok az emberek csinálják jól, akik mind a gyerek, mind pedig a felnőtt lét előnyeit maximálisan ki tudják élvezni, amikor még/már van rá lehetőségük.

Mert kétségtelen, hogy mindkét korszaknak vannak irigylésre méltó előnyei, amik után nem véletlenül sóvárgunk.

2021. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Személy szerint mindent megcsinálok ami kell, de úgy állok a dolgokhoz mit a kisgyermek azaz érdeklődöm, nem ez a jó magyar féle felfogással hogy úgyse vagyok rá képes, meg így nyomorgás úgy nyomorgás. Én valahogy anyagi javak nélkül is tudom élvezni az életet, persze jó ha van kellő pénz. Néha megkapom, hogy á gyerek vagyok nem fogom fel a dolgokat, persze vannak dolgok amik engem is fel tudnak idegesíteni, nem akarok álszenteskedni, de nem tudom inkább vagyok "gyerekes" minthogy minden időmet egy munkahelyen töltsem amit nem szeretek mert a pénz, volt főnököm aki azt mondta, hogy sose túlórázok, mi van nem kell a pénz? De szerintem ahelyett hogy egy munkahelyen éljem le az életemet inkább beérem 10-20 ezer forinttal kevesebbel és elmegyek edzésre, vagy leszámolok és tanulok. Elnézést kérek hogy tini fejjel nem csináltam fel senkit, hogy felelőséggel tartozzak, de sokaknak ez szúrja a szemét. Persze megkaptam azt is mert nekem könnyű otthon élek én nem érthetem, én az egészből annyit értettem, hogy egy albérletbe nyomorog a gyári fizetésből, mert így akarja kimutatni hogy ő milyen felnőtt. Bár szerintem aki sokat mondja hogy gyerekes vagy így meg úgy, aki nem ugyan úgy él ahogy ő, szerintem mindent elmond magáról. Röviden.
2021. márc. 28. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Legközelebb szerintem konkrétabban tedd fel a kérdést, arról ami idegesít.


De részvétem, hogy leszólnak, nagyon idegesítő lehet.

2021. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az embernek mindig az kell, ami nincs.

Ha sokáig szingli vagy, akkor de jó lenne egy barátnő. Ha meg sokáig párkapcsolatban vagy, akkor meg de jó lenne szinglinek lenni, flörtölgetni, elköteleződés nélkül csapni a szelet a csajoknak.

2021. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. lehet velem van a baj, de ha kapcsolatban vagyok én örülök a csajnak, ha meg épp szingli jó nyilván szar kapcsolat után, de ha ez tart vagy egy évig eskü jobban élvezem egyedül, aztán jön valami nőszemély ami elrontja a jókedvemet és érzésekre kényszerít :'D
2021. márc. 28. 18:29
 9/11 Metionin ***** válasza:
Szerintem mindenki könnyebb, szabadabb életet szeretne. Sok gyerek szerint a felnőtt élet ilyen, ezért felnőttek akarnak lenni, míg sok felnőtt gondol vissza úgy a gyerekkorára hogy az könnyebb volt és ezért szívesen menne vissza. Nekem szar volt a gyerekkorom, nem szerettem se gyerek lenni sem a többi gyereket körülöttem, alig vártam hogy felnőtt legyek és most felnőttként is örülök hogy felnőtt vagyok és semmiképpen sem lennék újra gyerek.
2021. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát végülis, valahol félúton van az igazság :D
2021. márc. 28. 18:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!