Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Joga van az embernek rászólnia...

Joga van az embernek rászólnia más gyerekére, ha az rosszat tesz, vagy olyat, ami zavaró?

Figyelt kérdés

Pl. ha buszon egy gyerek rugdossa valakinek a székét, az illető rászólhat a gyerekre, hogy fejezze be? Vagy pl. ha egy étteremben egy gyerek rohangál az asztalok közt, rászólhat egy idegen, hogy ne tegye mert zavaró? Termesztésen ha a szülő nem foglalkozik a gyerekkel, nem szól rá.

A kérdés azért merült fel bennem, mert van aki azt mondja, hogy ilyenkor a szülőre kell "rászólni", hogy ugyan legyen már kedves nevelni a gyerekét. Viszont felnőtt emberre rászólhatunk, ha pl. rugdossa a székünket, akkor a gyerekre miért nem? Nyilván nem egy 1-2 éves gyerekre gondolok, hanem olyanra, aki már elvileg felfogja amit mond neki az ember, mondjuk egy 6 év körüli gyerek.


2021. márc. 29. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En mondjuk nem nagyon zavartatom magamat, raszolok, aztan ha anyuka-apuka netan megjegyzest tesz, ok is kapnak belole. Olcson vett 'nepszeruseg', de mukodik...
2021. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 grafno ***** válasza:
100%
Persze. Bárkire ralehet szólni. Valaki ért belőle és valaki nem. De volt már hogy egy szólás után egy falka akart ram tamadni szóval csak óvatosan ki hova szól.
2021. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor, ha nagyon zavaró dolgot tesz a gyerek az illető sérelmére. Pl ha a buszon előttem ülne, és hátrafordulva ütögetné a fejemet például, azt már én se hagynám szó nélkül😄
2021. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze az sem mindegy, hogy milyen idős a gyerek.
2021. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ember (gyerek is) zavaró dolgoz csinál tudatosan akkor arra rá kell szólni.
2021. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a gyerek a vele lévő felnőttnek, ha mondjuk iskoláskorú, akár a gyereknek is. Persze kultúráltan.
2021. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szólni, persze normálisan.
2021. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb csak nézz rá szigorú tekintettel, aztán ha nem használ, kérd meg az anyját/apját, ha ott van a közelben. Ha nincs érdemi reakció, szólj rá nyugodtan.
2021. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!