Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretem az állatoka...

Miért nem szeretem az állatokat/ állattartók nagy többségét? Ennyire rosszul lennék bekötve, vagy más is érez így?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, nem gyűlöletről van szó. Szívesen megsimogatok egy kutyát, és a szomszéd láthatóan elhanyagolt cicáját (amíg élt) etettem. Vannak olyan fajták is, amiket kifejezetten szépnek, aranyosnak tartok, és megesik hogy unaloműzésképp is ilyesmi videókat nézek.

De a kisállatok többsége nem vált ki belőlem semmit. Félreértés ne essék, eszembe se jutna ártani nekik.

De a macskák nagy hányada (saját tapasztalatom, és rengeteg macskás ismerősöm van) önző, és nem látom benne hogy "lelke van", amit ugye szoktak mondani az állatokról. Eszik, elmegy/elvan a lakásban, újra eszik, alszik, ürít. Neha megengedi hogy megsimogasd, de ez legtöbbször akkor van, ha kaját akar. (Tudom, nem mindegyik ilyen, mégegyszer mondom, a saját es a környezetem, valamint egy nagyon nagy macskás csoport tapasztaltaira alapozok. Ha a te cicád pont nem ilyen, ne kérd ki magatoknak.) Pusztán azért tud aranyos lenni mert szőrös. Ráadásul NAGY TÖBBSÉGÜK, NEM AZ ÖSSZES, buta is. Ezt nem magyarázom részletesen, gondolom a "tál félig tele van, de mégis nyávog" jelenség mindenkinek megvan.

A kutyákhoz lelkileg egy kicsit közelebb állok. Őket érző lényeknek látom, akik őszintén képesek szeretni az embert. A rottweiler fajtát kifejezetten szeretem is, ha jól van nevelve fantasztikus házörző, gyönyörű, méltóságteljes, kiemelkedően intelligens kutya.

De itt jön a nagy többség, és a gazdik szerepe. Mindenkinek van egy szomszédja (vagy olyan ismerőse akinek van egy szomszédja), ahol a kutya rengeteget, feleslegesen ugat, Isten bocsássa meg "korcshangon vonyít". A kutyások közül sajnos nagyon sokan nem viszik el kutyaiskolába az állatukat, olyan fajtát vesznek, aminek az igényeit nem tudják kielégíteni. Egész nap a lakásban/udvaron van, unalmában ugat mint egy bolond, még akkor is, ha a kerítésnek csak 10 méteres sugarába kerülsz. Ha kimegyek futni, nem egyszer történik meg hogy a parkban a PÓRÁZ NÉLKÜLI kutya fut utánam, és meg kell állnom mert a gazdi nem tudja visszahívni...

Ráadásul rájuk is igaz, hogy a többséget nem látom cukinak.

[link]

Például itt van ő. Megugat a csúnya, barna foltokkal a szeme alatt, és megkérdezi a gazdája hogy "hát nem aranyos"? NEM.

Ne értsétek félre a szándékom. Nem kidühöngeni akartam magam (remélem nem úgy jött le), és provokálni sem. Egyszerűen csak szeretném tudni, hogy mennyire "egészséges" az, hogy semmi pozitív érzelmet nem vált ki belőlem a kisállatok nagy többsége, hogy van-e hasonló beállítottságú ember, és hogy ez mennyire elítélendő. Ahogy észreveszem, ma gyermektelennek lenni egyre inkább elfogadott társadalmilag, de ha a kisállatok váltanak ki belőlünk olyat, amit a gyermekmentesekből a gyerekek, az tabu.



2021. márc. 30. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
én még nálad is eggyel erősebb szinten vagyok: szerintem valahol az is borzasztó, az ember a saját céljainak megfelelő következetes tenyésztés révén miket hozott létre a farkasból és más vadon élő állatokból
2021. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Elég jol látod. Szerintem nagyon sokan vannak igy csak nem vállalják fel, mert a divat mást diktál. Meg föleg az állateledel gyártok jol pénzelik az idiota történetgyártokat a hös/hü kutyákrol, macskákrol, stb. és a bambák beveszik. Itt is olvashatsod számtalanszor, hogy a kutya a legjobb barátod!! Néhány rovattal késöbb meg sirnak, hogy nem találnak társat, mert az emberek gonoszak, rosszak. (Persze, mert szol , hogy ül ,akkor a kutya leül az embertársa meg nem.)
2021. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nagyon édes az a kutya, ahogy az összes. :)
2021. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben sajnos nem foglalkoznak eleget az állatokkal, ezért ilyenek. Nem mindenkinek való háziállat, a legrosszabb amikor még láncon is tartják...
2021. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek. Nálunk van egy macska de annyira nem vagyok oda érte. Ha saját lakásom lesz, ott nem lesz állat. De nekem leginkább az a gond hogy sok energia befektetés és pénz. Nem szeretek felelősséget vállalni sem.
2021. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En a "divat" allattartastol vagyok rosszul: mikor valaki a betegesen tultenyesztett, alig eletkepes, tobb szazezer forintos macskajaval/kutyajaval flexel a neten.


A masik veglet, amitol a falra maszok, azok a kutyatartok, akik full elhanyagoljak a kutyajukat, igy az vagy egesz nap orjong, vagy ramugat a kerites mogul es szivbajt kapok setalas kozben; vagy halalra unja magat, soha nem viszik ki szegenyeket setalni, rosszabb esetben meg ki is vannak kotve vagy be vannak zarva a hatso udvarra.


Nem ertem, az ilyen lelki nyomorult, trehany emberek miert tartanak allatot egyaltalan.

2021. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen vagy, ez van. Én szeretem az állatokat, jobban, mint némely embert, de nem vagyunk egyformák.
2021. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Pont így gondolom, mint te, kérdező.
2021. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Az a kedvencem, mikor az intelligens majomszabású azt hiszi, hogy nem az állatok közé tartozik. :P
2021. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudsz azonosulni a háziállatokkal nem gond mivel közöttük is létezik olyan aki pedig veled nem.
2021. ápr. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!