Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jelenleg 23-25 éves emberek....

Jelenleg 23-25 éves emberek. Mit láttok a régi osztálytársaitok akármelyik iskolából mit értek el ennyi idős korukra? Te mit értél el?

Figyelt kérdés

Én ahogy végignézek a régi osztálytársaimon akármelyik iskoláról is van szó, nagyon sokan még keresik az útjukat, otthon élnek, semmijük sincs igazából. Valakik meg albérletben nevelik a férjükkel a gyerekeiket.

A te osztálytársaidról kb mit tudsz? Valamint te mit értél el eddigre?



2021. ápr. 3. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Van aki csak dohányboltban dolgozik, vagy barista, de van aki már a mesterképzést fejezi be lassan. Páran járnak orvosira is. Olyanról nem tudok aki tényleg nagyon megcsinálta volna magát anyagilag is. Van aki már házas, de jellemzően az egyszerűbbek.
2021. ápr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon durván azt látom, hogy aki pénzes családban nőtt fel, annak gyakorlatilag minden összejött és elől tart az életben. Aki nem ilyen családban nőtt fel, az többnyire még keresi a helyét, esetleg már elszúrta az életét. Páran vannak ebből a körből, akik külföldre menekültek és ott tudtak egy normális életet összehozni.
2021. ápr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem elég vegyes, az osztálytársaim közül sokan nem tanultak tovább, otthon maradtak, családot alapítottak. Páran kimentek külföldre dolgozni. A másik része pedig feljött Pestre tanulni. Eléggé háttér függő is, hogy kinek van saját lakása vagy kocsija.

Az egyik osztálytársam jogot végzett, dolgozik, tanult külföldön is, most levelezőn még egy szakot el szeretne végezni. Másik vidéken maradt, megházasodott és gyerekei vannak. Amennyire tudom/látom (havonta beszélünk) mindketten elégedettek és boldogok az életükkel.

2021. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok, az lemaradt, hogy pl. akik továbbtanultak azoknál a 23 az még nem is az a kor, amikor annyi mindent megteremthet maga körül, ha 5 éves képzésre megy, vagy elmegy egy mesterre.
2021. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

25 vagyok. Sokan meg egyetemre jarnak. Sokan dolgoznak, parjukkal elnek alberletben. Megint joparan hazasok, egyeseknek sajat haza, gyereke van mar.

En kulfoldon kezdtem a nullarol, nyelvtanfolyam, munka. Jelenleg arra gyurok, hogy meg jobb legyen a nyelvtudasom, es vagy a meglevo szakmammal tudjak dolgozni, vagy pedig elmehessek szakkepzesre itt es utana.

Szoval jelenleg sehol nem jarok, de remenykedem hogy 5 even belul osszejon valami. :D Ha haz nem is, hazassag, gyerek igen.

2021. ápr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Én azt látom hogy sokaknak (látszatra) be jött az élet,mondjuk beszéltem olyannal is akin az látszott nagyon szuper minden (még sem az).
2021. ápr. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Is-is,eléggé vegyesek,van olyan aki börtönbe van, és olyan is aki Floridába.

Van itt jogász,zenész,gyári melós,informatikus,szakács,segédmunkás,házi asszony,portás,asztalos,producer,munkanélküli,hegesztő, eladó,ingatlanos,szerelő,lakatos,vállalkozó fodrász,titkárnő.

Én kamionsofőr lettem,kb még 7 évig csinálom külföldön,ezekután haza megyek és el leszek a birtokomon amit majd veszek.

23F

2021. ápr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Azt vettem észre,hogy aki végig osztályelső volt az most kb a Tescóba pénztáros, árufeltöltő, benzinkúton van


Aki félvállról vette az egész iskola életét és a tanárok is azt hitték,hogy majd gurizni fog 12 órában egy gyárban hát az tévedett, elég szépen felhozta magát gondolok arra,hogy gyűjtött 2mft,kért 10m hitelt vett házat,eljegyzte a barátnőjét,irodában dolgozik


Van olyan oszt.t aki egyetemen lediplomázott,dolgozott benne 1 évet minimálbérért inkább elment műkörmösnek


A legtöbb oszt.t már elvált!!! 3 gyerekes anya

szült 2-3 gyereket,23-25 évesen mert kell a hitel a lakás a pénz,pasi is még fiatal volt inkább elvált mert neki nem kell 27 évesen 3 gyerek, ő ráér 35 évesen majd megállapodni

3 gyerekkel visszament a szülőkhöz.

Ezeknek csak gratulálni tudok, kinek kell egy 25 éves nő 3 gyerekkel kérdem én ?



Általános iskolában volt egy osztálytársam 22 évesen szült,most 26 éves,24 évesen elvált mert a pasija is fiatal aztán rájött hogy neki ez még nem kell ez a nagy felelősség aztán inkább elhagyta, a csaj meg lemondott a gyerekről mert rájött,hogy így egy normális párja élete nem lesz, mama meg az anyja neveli a fiát


Elhiszem,hogy sok fiatalnak

18 évesen kell a függetlenség,el akarok költözni a szülőktől,hogy ne dirigáljanak,de milyen áron?!.


Én 18 évesen végeztem a sulival otthon maradtam 22 éves koromig, 4 évig gyűjtöttem, dolgoztam,volt 6 millió önerőm, kértem 20 millió hitelt,vettem egy 54nm² 2 szobás lakást, és a sajátos az enyém,mégse albérlet sokan nem értik mégis hogy tudtam 23 évesen elköltözni sajátba ilyen árak mellett,hát így. Sokan nem hiszik el azt gondolják,hogy a seggem alá rakták pedig megdolgoztam érte.

2021. ápr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%

23 vagyok.

Nem látok különösebb "szabályszerűségeket", illetve nem igazán tudom és szeretném megítélni, hogy kiből lett lúzer és ki csinálta meg az életét, mert mindenkinek mások voltak a tervei, vágyai az életre nézve.

Általános suliból eleve kb 4-5-en tanultunk tovább gimnáziumban, a többiek szakközépiskolába vagy szakképző suliba mentek. A többség, aki szakmát szerzett az adott szakmában kezdett dolgozni suli után (vagy közben, ha volt rá lehetősége), vannak páran, akik valami ráépülő végzettséget is szereztek. Akikről hallottam, ők futárként, informatikusként, titkárnőként, eladóként dolgoznak. Páran a középsulit sem végezték el, hanem kibuktak és munkába álltak. Egy lányról tudok, aki középsuli alatt szült, azt nem tudom, hogy befejezte-e a tanulmányait azóta (akkoriban még nem volt különösebben ambíciózus, de azóta már változhatott a helyzet). Egy srácnak 19-20 évesen lett gyereke egy pár évvel idősebb nőtől, akivel azóta is együtt vannak.

Akik gimnáziumba mentünk, mind érettségiztünk és továbbtanultunk egy lányt kivéve, aki érettségi után hozzáment egy negyvenes, gyerekes pasashoz. A többiek már mind diplomáztak rajtam kívül, nekem még egy év hátra van az orvosiból.

A gimis osztályom kb. fele még nem végzett az egyetemmel, mert sokan mentek hosszabb szakokra, amiken még pluszba egy-két év csúszás is gyakori (tanár, orvos, fogász, jogász, mérnök).

Párkapcsolat szempontjából vannak, akik gimi óta együtt vannak a párjukkal, vannak, akiknek soha nem volt senkijük, vannak, akiknek rövidebb kapcsolataik vannak/voltak (nyilván többnyire keresik azt, akivel hosszabb is lehet) és vannak, akik már házasok gyerekkel (nem feltétlenül az "egyszerűbbek", hanem pl. az anno legokosabb, legszorgalmasabb volt osztálytársam is ebbe a kategóriába tartozik).

Anyagiak szempontjából egyértelműen azok vannak a legjobb helyzetben, akik hamarabb munkába álltak. Amíg én itt leszek majd' 25 évesen egy orvosi diplomával, anyagilag a nullán, lakás, autó és bármi egyéb nélkül, addig akik már 16 évesen ilyen-olyan gyakornoki állásokban dolgoztak, azok mára simán összehoztak egy autót, akár lakást (pláne, ha a párjukkal közösen adtak bele).

2021. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Az általános iskolai osztályom volt a süllyesztő, ahova a cigókat, ADHD-s kezelhetetlen gyerekeket, csórókat rakták. Én is oda kerültem, mert nem jelöltük be hogy apu milyen poszton dolgozik :D

Ehhez mérten az osztálytársaim onnan többnyire valahol tengődnek, egy részük 8 általánossal, mások tanultak valami szakmát. Összesen azt hiszem négyünknek lett a 31ből diplomája, ebből ketten együtt élünk a párunkkal, én jegyben járok, nemsoká házasodok.


A gimis osztálytársaim viszont jelenleg épp kiélik magukat a fősulin/egyetemen, meg dolgoznak. Akkor és most is nagyképű kis vakarcsok voltak, a lányok meg hatalmas ribik. Egy csaj szült gyereket, pont a legtrógerebb, egy másik meg valószínűleg sugar dadyt talált, meg plasztikáztatott is :D


Összességében ezerszer inkább az általános sulis, kevésbé törtető osztálytársaimat preferálom, mint az álintelligens kommunikáció, pénzügy meg hasonló hangzatos szakos, jórészt összeqrválkodott pénzből élő neveletlen fruskákat, vagy az alsóközéposztályból induló fiúk újdonsült egoista attitűdjét.

2021. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!