Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen otthoni szokásaid...

Milyen otthoni szokásaid vannak, amelyeket te követsz, de meglepődsz azon, hogy az ismerőseid nem?

Figyelt kérdés

Nekem ezek:

- külön-külön fakanál használata főzés elején, amikor még nyers a hús és később, amikor már nem nyers

- külön mosogatószivacs a nyers húsos dolgoknak

- telefon fertőtlenítése, miután hazaérek

- utcai nadrágban nem ülök le a kanapéra (vendéget nyilván nem kérhetek erre, de ha leül, utána kimosom a kanapén lévő takarót)


Most csak ennyi jutott eszembe.


2021. ápr. 3. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én például itthon a feleségemet "használom". Meglepődnék rajta ha mások is ezt tennék.
2021. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
:D
2021. ápr. 3. 14:35
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
Minden nap alsógatyát cserélek.
2021. ápr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Amiket írták, azok alap dolgok, inkább az a baj, hogy vannak, akik nem így cseleknek. Ugyanazzal a fakanállal belenyúlni a kész kajába, amivel a nyers húst kavargattam? Mint mikrobiológus ettől kicsit égnek áll a hajam.
2021. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Mosogatószivacs:


Mindig van egy "tiszta" szivacs, amivel a nem túl koszos, öblítendő dolgokat mosom, poharak, tálcák.

Van egy "koszos" szivacs amivel előbb átmosom a zsíros, büdös dolgokat. Majd a tisztával mosom tisztára.

Illetve van egy harmadik szivacs amivel a szétfröccsent vizet törlöm fel, meg a pultokat törlöm le.


Na már most van egy lakótársam a tulaj fia személyében aki 1-2 havonta van ott pár napot a szobájában. Ő meg simán összeb..ssza a "tiszta" szivacsomat így dobhatom ki.

2021. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vagy alapból úgy vagyok, hogy cipővel nem rongyolok a lakásba, csak az előtérig. Volt lakótársam aki meg bejött simán végig rongyolt mindenhol sáros ciővel.


Vagy hugyozás után letörlöm a wc karimát, volt lakótársam simán úgy hagyta aztán 2 nap után már undormány sárga "cucc" volt az egész.


Mondjuk ezek inkább alapvető dolgok kellene legyenek, de higyjétek el, van akinek még az sem "alap" hogy felhajtja hugyozás előtt az ülőkét...

2021. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem kedvencem a kézmosás.


Mindenki nagyban kampányolt mellette mikor bejött a vírus. Volt olyan haverom, akinek konkrétan sebes lett a keze annyit mosta... És ő kérdezett vissza, hogy "te nem szoktad mosni?"


Holott én világ életemben mindig rendszeres kézmosó voltam.


Főleg, hogy egyszer vonaton megdörzsöltem "vonatos" kézzel a szemem és begyulladt. Másrészt a tenyerem izzadékony, és ezért is időnként megmosom. WC után alap, de sokszor még előtte is, hogy ne koszos kézzel szedjek ösze valamit.

2021. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

-Nekem is 2 mosogatószivacsom van, az egyik a kicsit dzsuvásabb dolgokhoz, a másik az alig piszkosakhoz (nem tudom, ennek van-e értelme, de szerintem van)

-A nyers húsos eszközöket én forró vízzel le szoktam önteni, mielőtt egyáltalán mosogatni kezdeném őket. Ennek se tudom, hogy van-e értelme, de eléggé "félek" a nyers hústól úgy általában

-A mobilomat én is le szoktam fertőtleníteni néha, de nem minden nap.

-A használt pzs-ket, amiket a zsebemben találok, azokkal szoktam a wc belső káváját letörölni (flóraszepttel) xDD

2021. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok! Jöhetnek még!


Igen, sajnos vannak akiknek ezek nem alap dolgok, pedig alapnak kellene lenniük.


Sajnos voltam olyan vendégségben, ahol nem cseréltek eszközt a nyers hús után...


Tök jó ötlet a három mosogatószivacs!


Nekem még az is eszembe jutott, hogy ha vendég jön hozzánk, akkor nem csak előtte, de utána is letakarítom a wc-t.

2021. ápr. 3. 20:43
 10/16 anonim ***** válasza:

Az utcai cuccban nem ülök az ágyra, kanapéra, stb nálam os alap.

Én dohányzom és van külön "cigis" pólóm/pulcsim évszaktól függően, amiben kijárok, hogy ne füstösen legyek bent. Tehát nekem 2 szett otthoni ruhám van. :D

A párnámnak van egy mosott, tiszta hajas oldala, meg egy "koszos" oldala. A tiszta oldalon csak frissen mosott, meg másnapos hajjal alszom. Ha már picit zsírosodik, akkor a másik oldalt használom. Sajnos hamar zsírosodik, de az sem tesz jót, ha 2 naponta megmosom, így 3-4 napra kitolom.

Asszem ennyi, ami "különleges" /eltérő lehet. :D

2021. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!