Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az orosz...

Mi a véleményetek az orosz vakcináról?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 00:15
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
90%

29-es, addigra más országokban már rengeteg embernek beadták. Komoly mellékhatást nem tapasztaltak. Nota bene: pont a "nyugati" Astra Zeneca oltásnál merült föl, hogy vérrögöt képezhet és ezért halált okozhat. A halál egy picit erős mellékhatás, úgy gondolom. De aztán ott is írták, hogy nem tudom hány millió oltás után 35 esetben volt ilyen, statisztikailag mérhetetlenül kevés, és nem bizonyítható, hogy a vakcinának köze volt a halálesetekhez (magyarul: lehet, hogy vakcina nélkül is pont akkor kaptak volna embóliát).

A kínai és az orosz vakcináknál azon ment a f...verés, hogy mennyire hatékony. Vajon 80%-os? Vagy 90%-os? Esetleg ennél több? Na, ehhez kellett volna egy csomó idő, amit így megspóroltunk. Most őszintén: mi jelentősége van ennek? Át kell oltani lakosság nagy részét, és akkor akár 80%, akár 90%, nem tud továbbterjedni a vírus. És azért kéne sietni, mert addig kell megfogni a vírust, amíg ide nem ér egy olyan mutáns, ami ellen ezek nem hatnak, mert akkor a többmillió oltást lehet elölről kezdeni, és semmit se értek az eddigiek. És maradnak még további, legalább fél éven át a korlátozó intézkedések.

Szó nincs arról, hogy felelőtlenül, az embereket veszélyeztetve engedélyezték volna ezeket az oltásokat.

2021. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Én beadathattam volta a Szputnyikot, egy a baj, pajzsmirigy betegségnél nem jó ez a vakcina (direkt mondta a dokim). Tehát várok még valami másik fajtára. (De amúgy semmi bajom nem lenne az orosszal.)
2021. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
80%

"pont a "nyugati" Astra Zeneca oltásnál merült föl, hogy vérrögöt képezhet"


Ez így igaz, de legalább annyi idő kellett ahhoz, hogy ez kiderüljön, mint amennyi idő kb. eltelt az orosz vakcina első felhasználása és a magyar engedély között. Nem beszélve arról, hogy az oroszok és kínaiak pont nem arról híresek, hogy nagy dobra vernék a mellékhatásokat, ha vannak. Valószínűleg egyébként nincsenek (legalább is biztos semmi súlyos, mert első sorban exportra szánják ezt a gyártmányukat), de miért pont ne ezt kozmetikáznák, ha sok minden mással már eljátszották előtte?


"Szó nincs arról, hogy felelőtlenül, az embereket veszélyeztetve engedélyezték volna ezeket az oltásokat."


Persze, én ezt elfogadom, de azt se akarjuk elhitetni magunkkal, hogy az OGYÉI végig vitte az összes standard vizsgálatot az engedélyezés előtt. Ahogy időm engedi, küldöm a linket.

2021. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
51%
Hogy volna eleg Pfizer, ami nagyon hatekony, ved a del-afrikai mutans ellen is, es politikai okbol egy gyenge hatekonysagut nyomatnak, ami tuzoltasra eleg a harmadik vilagban, ha nincs mas.
2021. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
49%
Nekem huszonéves, egészséges ismerősömet ágynak döntötte, jobban mint azt aki az éles vírust kapta el.
2021. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
0%
Hát az biztos hogy a legtöbb mém pont az orosz vak-cináról született.
2021. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Engem huszonévesen pont hogy a vírus döntött eléggé ágynak úgy, hogy sosem szoktam beteg lenni, háziorvos kb 1 évtizede nem látott. Elfogadnám az orosz vakcinát.
2021. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!