Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez az orosz barátom véleménye...

Ez az orosz barátom véleménye a magyarokról. Tényleg ilyenek lennék?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ismertem meg egy orosz srácot, aki cserediákként volt itt 1 évig, ma reggel ment vissza Oroszországba.

A lényeg, hogy mondta, hogy az a meglátása, hogy szerinte túl pesszimisták vagyunk, a legkisebb dolognak sem tudunk annyira örülni, mindenben csak a rosszat látjuk. Vagy volt, hogy valamiért nagyon le akarták húzni a rendőrök (pedig semmit nem csinált) és el akartak kérni tőle nem kevés összeget.

A srác szerint túl sok a romos épület, a legtöbb hely tele van szeméttel és állítása szerint még náluk is sokkal szervezettebb a közlekedés, nem hiszi el, hogy itt az emberek ennyire nem tartják be a szabályokat. Azt is észrevette, hogy annyira nem vagyunk összetartóak. Nagyon kevés olyan emberrel találkozott, aki jól tudott volna angolul, a legtöbbjük csak törte a nyelvet és éppenhogy el tudta magyarázni, hogy mi merre van. Az oktatás színvonala nem túl magas, a kaják eléggé érdekesek, a legtöbb kaja ízét elviselni sem tudta, egyáltalán nem voltak minőségiek. Az emberek lehetnének közvetlenebbek, nem pedig lenézően kell viselkedni, mert a legtöbben igenis lenézőek is bunkók voltak, amikor elmondta, honnan jött.

Szerinte sokkal többet kéne törődnünk a környezetünkkel, nyitottabbnak kéne lennünk, mivel azt vette észre, hogy a szobatársa csak beült a gép elé és egy szót sem szólt. Valamint nem kéne elítélnünk a külföldieket.

Mindenestre megmutattam neki több várost is az országból és mondta, hogy gyönyörűszép ez az ország, csak az emberek modorán kéne változtatni a leginkább. Persze találkozott kedves emberekkel, de jó lenne, ha a többiek változnának.

Azt is mondta, hogy az 1 egyetemi éve alatt azt vette észre, hogy a legtöbb diák eléggé törekvő volt és ezt jó volt látni, csak nem elég motiváltak, mert ő is tudja, hogy ebben az országban mennyire nem fizetik meg az embert, és ezért a diákoknak elég kilátástalan a jövőjük.

Mondta, hogy szabadidejében sokszor elment sétálni és sok frusztrált embert látott, alig találkozott olyan emberrel aki mosolygott. Sőt, látott párokat akik egyáltalán nem beszéltek egymással, csak a földet bámulva mentek egymás mellett vagy amikor busszal ment valahova akkor az egyik mobilozott, a másik nézett ki a fejéből.

A nyelv elég nehéz, hirtelen nem is tudná mihez hasonlítani, mert túl egyedi. Próbálgatta tanulni, de aztán inkább feladta.


Összességében ennyi amit elmondott :) Próbáltam visszaemlékezni és nagyjából sikerült összeszednem. Pusztán kíváncsiságból kérdeztem meg a véleményét és gondoltam megosztom veletek. A kérdés adott, ti is ilyennek látjátok? Szerintetek is ilyenek vagyunk?


2016. júl. 16. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon is igaza van! Kivéve a kaját,az jó...
2016. júl. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tudom honnan és melyik helyről jött a haverod, de biztos a luxus környezeten kívül nincs tisztában azzal hogy Oroszország nagy részén áram sincs és a mentőre 3 órát kell várni vidéken.

A korrupt Orosz rendőrökről nem mesélt? Ja mert nem volt velük dolga.

Másrészt "pesszimista" mentalitást pont miattuk kaptuk az elnyomott évek miatt. Meg '56 miatt is. A "felszabadító" Szovjet hadsereg és moszkvai vezetése évtizedekig itt maradtak.

2016. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

A pesszimizmusban igaza van.

Azért van annak némi romantikája, hogy egy orosz oktat ki téged a korrupcióról, ahol még mindig kommunizmus van. :D

Oktatásról nem tudok mit mondani, nincs összehasonlítási alapom.

Az étel ízlés kérdése.

A világ egyik legszebb nyelve a magyar,és az egyik legnehezebb nyelve is,ez tény.

Sajnos igen, lehetnénk összetartóbbak,ez igaz.

Az általános frusztráltság nem véletlen, gondold végig az elmúlt 20 évünket, hogyan alakult az ország helyzete.

Vannak igazságok abban,amit a barátod mondván....egy hosszabb beszélgetést megérne, az biztos.

2016. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
100%-ban igaza van az orosz barátodnak! Teljesen így van minden ahogyan leírta, ez egy tökéletes és pontos korrajz a jelenlegi helyzetről. Én Csak Ausztriába járok dolgozni, elég ritkán, fél évente egyszer, de minden egyes alkalommal sírva fakadok, amikor hazafelé tartok és nem a honvágy miatt! Minden egyes alkalommal úgy érzem, hogy egy rühes nyomortelepre jövök vissza, egy börtönországba ahol mindet tilos és mindenhol rácsok és fegyőrök vannak! És az emberek meg vannak félemlítve, a fiatalokat pedig mesterségesen akarják visszafogni szinte minden... Félek felszállni a kb. űrkorszakbeli Wien Hauptbahnhof-on a vonatra, mert félek vérmérgezést kapok, ha megérkezéskor a Keletiben véletlenül hozzáérek valamihez. Bécsben az emberek beszékgetnek egymással, akár tök idegenek is a nyílt utcán vagy bárhol. Az emberek nem bántják egymást és nem félnek egymástól, nem ekkora nagyok a tátsadalmi különbségek... Minden újságárusnál kapni lehet nem csak a német, de az angol újságok többségét is, a Guardian-t is, naponta a friss példányt, 4,5 Euró, ha jól emlékszem... A boltokban rengetegféle minden kapható, még kb. az egyharmadáról alig tudtam megállapítani, hogy egyáltalán enni kell vagy inni! Szerencsére egyre több magyar ember is úgy gondolkodik, hogy itt valami nagy baj van és kezd elegük lenni az egészből...
2016. júl. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Némi igazság van benne, a legnagyobb bajunk az, hogy szinte szégyelljük kimondani, ha jók vagyunk valamiben. Hallott, látott már bárki olyat, akár egy ismerkedő beszélgetésben, akár egy állásinterjún pl., hogy egy magyar teljesen higgadtan, tényszerűen közli: "A szakmámban a 10 legjobb közé tartozom Magyarországon, xy területen pedig nemzetközileg ismert szakértő. Ezenkívül remek férj és családapa vagyok." Mindezt úgy, hogy nem jön zavarba, mosolyogva és magától értetődően, de nem nagyképűen közli? Alig van olyan, aki képes erre.

Nemrégiben olvasgattam útikritikákat Szentpétervárról. Mindegyikben szerepelt, hogy a közlekedés kaotikus, az úttesten átkelni életveszélyes, mert 130-150-nel robognak a város közepén. A fedélzeti kamera szériatartozék az utolsó roncs Ladán is.:-) A külföldivel nem hajlandók oroszul beszélni, akkor is angolul válaszolnak (már aki tud), ha jól beszéli az illető az oroszt. Távolságtartók a turistákkal, ritka a segítőkész ember. Erősen javasolják, hogy a hivatalos közegekkel nagyon szerényen, maximálisan együttműködően viselkedjen az ember. Mindenből árad a birodalmi öntudat és az elképesztő megalománia, a vörös csillag és Lenin elvtárs pedig abszolút pozitív megítéléssel bír.

Nagyon mások vagyunk, az pedig tény, hogy nálunk még mindig elég rossz ajánlólevél orosznak lenni. Ettől függetlenül néha érdemes meghallgatni, hogyan látnak bennünket kívülről.:-)

2016. júl. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
95%
Érdekes ezt egy orosztól hallani, ott is rengeteg olyan hely van, ami putris, nem szép, romos, stb. Na most ez a srác vagy valami nagyon elszigetelt, jó környékről származik, vagy próbálja úgy előadni a dolgot, mintha ott minden rendben lenne. Orosz rendőrökről inákbb ne is beszéljünk... Az meg, hogy egy pár a buszon nem beszélt egymással, miert akkora baj? Én 8 éve együtt vagyok a párommal, ne gondoljátok már azt, hogy be se áll a szánk egész nap, csak azért mert éppen együtt vagyunk... az első néhány hónap-év eltelhet sok beszélgetéssel, de ne ez határozza meg benne hogy az emberek itthon mennyire jó kedvüek, vagy közvetlenek. Nyilván szerencsétlen és ingerszegény környezetbe csöppent bele, ha ilyen véleménnyel tér haza, és sajnos nem édesanyám főztjét ette, hanem valakiét aki nem tud főzni. :)
2016. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
41%
Mindenben igaza van.De jó pár köcsögebb embereket kihagyott,vagy nem figyelte meg.Azért szerintem az oroszok se sokkal jobbak,meg a többi nép.
2016. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
A srác különben gondolom a felsőbb társadalmi osztályok valamelyikébe tartozik, ezért is tehette meg, hogy külföldre tudott menni tanulni. Na Ők ott rendkívül jól élnek, az már igaz, ez mindig is így volt Oroszországban Miklós cár óta, vagy már régebb is! Még a Zemsztvo (a kommunista párt elődje vidéken) sem fogott ki rajtuk, megtartották a nemesi előjogukat és a fényűző palotáikat! De az ilyenek kb. nem nagyon érintkeznek ott a köznéppel, hanem beszállnak a reptéren egy nagy fekete autóba és egyenesen a gazdagnegyedbe hajtanak. Jól beszélnek angolul az is igaz, mert ez nálunk több évtizedre visszanyúló státuszszimbólunmak számít!
2016. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Egy gazdag család sarja ne nagyon mondjon véleményt arról, hogy máshol mi a helyzet, mert még azt sem tudja, hogy a saját országában hogyan élnek.


Igaznak igaz amit mondd, viszont ez Oroszországra többszörösen igaz.

2016. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolóval értek egyet.

Oroszországban, Novoszibirszkben élek 3 éve a férjemmel, aki orosz, és itt ugyanezek hatványozottan igazak, ezt bárki megmondja.

Az első, ami szemet szúrt a leírásodban az a közlekedés volt. Már nem azért, de az Audis "üzletember" úgy fogja szándékosan összetörni a kocsidat itt, mint annak a rendje, ha nem mész úgy az úton, ahogy neki az megfelelő. Rengetegen vagy nem ismerik, vagy csak nem akarják betartani az alapvető szabályokat, vagy éppen úgy tartja kedvük és befékeznek az autópálya közepén. Sok az idióta, frusztrált ember itt. Amikor Moszkvában éltem, sok ilyet láttam, a maffia uralja az utcákat (is). Igen, igaz, talán Magyarországon is.

Vidéken nyugisabb a helyzet. Na, de itt jön a másik haverod által említett dolog. Romos házak, szemét? Le merem fogadni, hogy a srác moszkvai vagy pétervári (de az tuti, hogy jó körülmények közül jött). Dzerzsinszk és a legtöbb vidéki város kb. olyan mint egy szeméttelep, az ember nem hiszi el, hogy ott emberek élnek, egy monoton paneldzsungel az egész. A panelok kitört ablaküvegei, a ledobált cigicsikkek látványa itt éppoly természetes, mint otthon a nyóckerben, csak itt sokszor egy egész várost jellemez mindez. Borzalmas elhanyagolt helyek vannak itt, kisebb vidéki városokban vagy a nagyobb városok külterületein még az utak sincsenek megcsinálva (földút van), az infrastruktúra úgy sz*r, ahogy van, gyakoriak az áramkimaradások.

A rendőrös dologgal nincs sok tapasztalatom, így arról nem írok, de a bürokrácia itt jobban jelen van, mint otthon. Amit tudok, hogy a rendőrök emiatt jellemzően keményebben lépnek fel. De ahogy mondtam, erről nincs személyes tapasztalatom, lehet, hogy rendőre válogatja.

Angolul meg itt sem nagyon tudnak, inkább csak a fiatalok.

Ja, a kaját meg nem értem, miért kellett szóba hozni, az nem minősít minket. Az egy dolog, hogy kifejezetten nehéz ételeink vannak és ezt a legtöbb külföldi nehezen szokja meg, de ettől még nem kell se szégyellni magunkat, se negatívumként tekinteni erre. A férjem családja sem tudja megszokni a magyar kosztot, mert mi "húst hússal eszünk", ők meg könnyebb ételeket, leveseket, sok zöldséget fogyasztanak. Én meg azt nem bírom. :))

Most, ahogy újra elolvasom az egész leírásodat, azt mondom, hogy az egészet egy az egyben rá lehet mondani Oroszországra is. Ha azt mondanád, hogy ezt egy magyar mondta Oroszországról, akkor elhinném.

Szóval majdnem mindennel egyetértek, de nem szabad azt hinni, hogy csak mi vagyunk ilyenek. Az egyetlen dolog, amit tényleg megerősíthetek, hogy itt az emberek -ha visszahúzódóak is- barátságosabbak, összetartóbbak, talán pozitívabbak is, mint otthon. Hogy mi miért vagyunk olyanok, nem tudom. De valószínűleg rengeteget nyom a latba a történelmünk is.

2016. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!