Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szavazhassanak a külföldre...

Szavazhassanak a külföldre kivándorolt magyarok?

Figyelt kérdés

Egyik oldalon az az álláspont, hogy ne szavazzanak, hiszen kimentek a több pénz miatt, nem itt költenek, nem ide adóznak, nem itt serkentik a gazdasági életet, holott ez az ország nevelte fel őket, és most ők cserébe semmit nem adnak vissza - ezért ne is szóljanak bele az itthoni politikába, mert az őket nem érinti, illetve elveszítették emberileg a jogukat erre.

Másfelől ott van az, hogy ezekről az emberekről nem lenne szabad lemondani, mert ez hosszú távon a magyrság még nagyobb széthúzásához, még nagyobb katasztrófához vezet.

Én nem tudok dűlőre jutni a kérdésben, mert mindkét érvelést teljesen legitimnek érzem.



#kölföldi magyarság
2021. ápr. 7. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem a magyarságról szól. Olyan döntés meghozatalában ne vegyél részt, ami rád nem lesz hatással, nem érzed a súlyát, következményeit.
2021. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Annyi és olyan joguk legyen, mint a gúnyhatáron kívül született testvéreinknek. Persze ők nem önként kerültek az anyaországon kúvülre, de nem is jönnek ide lakni többségében, pedig szabad.
2021. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az Erdélyben élő ismerőseim azt mondták, sosem szavaznak, mert nem Magyarországon élnek, mi sem döntünk arról az országról ahol ők élnek és ők sem akarnak beleszólni abba, hogy mi hogy élünk.
2021. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondom, azok szavazhatnának, akik viselik szavazásuk "következményét" mind anyagilag, mind érzelmileg, azaz egyszerűsítve rendelkeznek magyar lakhellyel.

A határon kívüliek más formában kapnak, kaphatnak támogatást, hiszen ők is magyarnak vallják magukat.

KérelmezHetik a magyar állampolgárságot is, nincs akadálya.

2021. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért ne szavazhatnának a kivándorolt magyarok, ha van állampolgárságuk. Most arra gondolok, hogy ha kimegy valaki külföldre élni/lakni/dolgozni attól még itt született, itt él a családja, a rokonai. Sokkal több köze van egy ilyen embernek Magyarországhoz, és sokkal valószínűbb, hogy majd egyszer hazajön és újra itt fog élni, mint hogy egy határon túli magyar egyszer beköltözzön. De miért is tenné, amikor nekik az a környék az ismerős, valószínűleg a családja nagy része sem az anyaországban él. Ráadásul már majdnem az összes környező országban jobb a gazdaság, mint kis hazánkban, úgyhogy annyira sem fog senki ideköltözni Romániából meg Szlovákiából, tehát szavazniuk sem érdemes.

Nem azt mondom, hogy ne tegyék, de nem gondolom, hogy az itthon született és élt, de kivándorolt embernek kevesebb szavazati joga kellene, hogy legyen. Sőt.

2021. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Én külföldre költözött magyar vagyok és minden alkalommal szavazok. A szeretteimet nagyon is érinti az, hogy mi folyik otthon és amíg megvan az állampolgárságom addig élek is ezzel a jogommal. Lehet megkövezni, nem foglalkoztat.
2021. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha abból indulok ki, hogy az olyan városok itt nyugaton, ahol brutál sok ember kint dolgozik, mégis ezek a városok full fideszesek, és ezekért a városokért az elmúlt 10 évben semmi jó nem történt, sőt... Hát nem tudom.

Én azt gondolnám, hogy leglaább ott ahol az ember kimegy külföldre nem arra fog szavazni, aki nem tesz semmit azért, hogy ne ki keljen már járni a saját országából dolgozni mniden nap, és még is.

Fura nekem ez.

És olvasgatva a csoportot ahol sok 10 ezer tag van, folyamatosan mondják, hogy épül le a város folyamatosan, még is olyan brutál döntő többségben fideszes, hogy agyam eldobom.

Még sem jönne egyik se haza dolgozni harmad annyi pénzért...

Én se persze, de nem is szavazok olyanra aki biztosan nem segit.

2021. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha valamilyen módon viselik a következményeket is, akkor igen, pl, nem adták el a magyarországi lakásukat, hanem kiadják albérletnek, van Magyarországon is valamilyen jövedelmük, a munkáltatójuk helyezte őket külföldi részlegre, határozott időre szóló kiküldetésük van külföldön, családjuk maradt Magyarországon, házastárs, gyerek. Ha minden szálat elvágtak, akkor viszont nem viselik a következményeket, úgy nem tartom jogosnak.
2021. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

2-es vagyok.


Tök érdekes, hogy majdnem pontosan ugyanazt írtam, mint itt a többség, mégis le lettem pontozva. Egyedül én :D Vajon az a zavaró, hogy testvéreimnek neveztem a határon túliakat, hogy gúnyhatárnak a jelenlegi határainkat, vagy hogy nem akarok nekik többletjogot biztosítani, csak annyit, mint minden más magyarnak? A jobb vagy a baloldal érzékenységét sértettem? :D Vagy megteremtettem végre az összefogást a két oldal közt és a k. anyámat? :D

2021. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha jogom lenne valahol (bárhol) szavazni, csak akkor tenném, ha napi szinten ismerem az adott területen a történéseket, osztozom a jóban, viselem a rosszat és szavazatom (döntésem) a mindennapokban befolyásolja jövőmet és nem csak a választási kampány igéretei szerint választanék.

Kibicként nem tenném sehol, még ha lehetne is.

Én így gondolom...

2021. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!