Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik szavazhassanak, hogyan a...

Kik szavazhassanak, hogyan a magyarországi országgyűlési választásokon?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Maradjon a jelenlegi rendszer.
A Magyarországon élő, hosszabb ideje itt letelepült külföldiek is szavazhassanak.
Csak itt élő magyar állampolgárok szavazhassanak, csak Magyarországon (külföldről ne lehessen szavazni sehogy).
A magyarországi lakóhelyű, de külföldön tartózkodó állampolgárok szavazhassanak levélben is, ne csak külképviseleten személyesen.
Minden magyar állampolgár szavazhasson levélben is, ha azt tartja jobbnak (pl. USA mintája)
Csak magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgárok szavazhassanak, határon túliak ne.
Interneten is lehessen szavazni, ne kelljen urnákhoz menni, sorba állni (pl. Észtország minta)
Elkerülendő a diszkriminációt, minden felnőtt magyar állampolgár szavazhasson és csak egyet pártlistára, az egyéni mandátumokat el kellene törölni.
16 éves kortól legyen minden magyar állampolgárnak szavazati joga.
Ezek valamilyen egyéb variációja lenne jó (válaszban kifejthető)
45 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Ezek között több is egy felsorolásba tartozik...


2. Momdjuk 1 kimaradt: Ha az evoluciarxisták szerint, az ember a majmok rokona, akkor miért nem adunk nekik is szavazati jogot, vagyis nem mi, hanem a marxisták...🤣

2021. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor magára!
2021. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Minimum 8 általánossal rendelkező, életvitelszerűen Mo-on élő 18 év felettiek (tehát adott esetben a nem állampolgárok is). Mindenki személyesen. Listára és személyre is.
2021. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
A fidesz szavazói ne szavazhassanak
2021. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Aki magyarországon él. Nem kötném állampolgársághoz, az önkormányzatin is szavazhatsz állampolgárság nélkül.
2021. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Ez felesleges kérdés
2021. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Csak az, aki egy előtte kitöltött IQ teszten elért egy minimális pontszámot.
2021. márc. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Én azt gondolom, hogy mindenki csak egy helyen szavazhasson. Ha egy külföldi magyar szavazni akar, akkor el kellene hogy döntse, hogy magyarországon vagy az anyaországában akar szavazni és ha ott, akkor itt már ne szavazhasson.
2021. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
A székelyeket kéne kiszorítani az országgyűlési választásokról :DD, Oké, tudom, hogy nem csak Romániából, hanem Szerbiából, meg más országokból is jönnek levélszavazatok, de akkor is egy laza 70%ot ők tesznek ki levélszavazatokon belül. Nem élnek itt, nem fizetnek adót..felcseszi az agyamat a tény, hogy én 18'-ban 17 évesen nem szavazhattam! (17 éves fiatalként, aki már 10 éve részt vesz a magyar oktatási rendszerben, itt diákmunkázott, és mindig itt élt--de nem szavazhattam, mert nem vagyok 18..viszont a bugrisok Sepsiszentgyörgyből igen, soha nem laktak itt, Romániában születtek..ők magyar anyanyelvű román állampolgárok, kész.. ugyanez vonatkozik a többi környező országban élő kissebbségre). A szavazás legyen állampolgársághoz kötött, viszont a kettős állampolgárságot megszüntetném..
2021. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát szüntesd meg. " Hajrá Kovácsnéni..."
2021. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!