Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külfödre menni csak magyar...

Külfödre menni csak magyar nyelvtudással? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Nagyon el szeretnék innen menni, rossz nekem Magyarországon, nem találom meg a közegem, külhoni magyarokkal remekül kijövök, van erdélyi meg felvidéki ismerősöm is és órákat tudok velük és a haverjaival beszélni, mondják, hogy csak magyarul és angolul tudnak legalábbis az erdélyiek, a felvidékiek tudnak szlovákul valamennyire.


Mennyire lenne jó döntés erdélybe vagy felvidékre költözni és dolgozni ott mint sofőr? Egy szót sem értek bármi más nyelven vagyis hát lengyelül a "kurwa" szót meg a "cyka blyat" és a dá szót oroszul. Ja és a yes meg a no ami meg angol.


Bár a legjobb az lenne ha lenne mondjuk ilyen helyen mint Dublin magyar zóna ahol csak magyarul beszélnek és dolgoznak, csak mi nem vagyunk olyan összetartóak mint a pakisztáni pastuk. :(


2021. ápr. 7. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire jó ötlet ez így, hétköznap csak-csak, de ügyintézés, kórház, stb, az nem jó így! Tanulj nyelvet először, szedj össze legalább angolból egy keveset. Pl Duolingo nagyon jó, és ingyenes is(van fizetős verzió, de szerintem az ingyenessel még jobban is begyakorlod)
2021. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha legalább a helyi nyelvet vagy az angolt nem beszéled társalgási szinten akkor felejtsd el.
2021. ápr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos most már a világ rákötelez arra, hogy legalább az angolt megtanuld normálisan. És én is ezt ajánlom. Ha angolul elboldogulsz, akkor azért elég sok helyen megtudod értetni magad. Az igen és nemnél egy kicsivel többre lesz szükséged.


Szintén, nulla nyelvtudással hogy szeretnél sofőr lenni? Kínos kis csendben szeretnéd végigülni az utakat? Plusz már csak azt sem értenéd meg, hogy mit próbál a 'kuncsaft' a szádba rágni.

2021. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, hát ezért nem lettem s leszek nemzetközis, sajna mondanák, hogy hova álljak én meg vakarnám a fejem.


Akkor sajna maradok itt. ( nem értem meg az idegen szavakat amiket leírtam vagyis csak a cyka blayat az is azért jegyeztem meg mert vicces az én szintemnek, kurwa meg attól lesz lengyel, hogy w-vel irja a v-t. No meg a yes az egyszerű, évek óta megértem. De ennyi, nekem nincs nyelvérzékem, ezt elfogadtam.

Köszi meg egyszer. Igazatok van :)


Köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 8. 00:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Éltem nyugateurópában néhány évet, sok olyan emberrel dolgoztam együtt aki csak az anyanyelvét beszélte. Meglehet oldani, ha van mindig valaki aki segít. Pl munkát találni, együtt dolgozni vele, h fordítson. De csak úgy vágj bele, ha az életed rábíznád arra az emberre akihez/akivel kimész.
2021. ápr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Valóban vannak ilyenek, de az ilyenek általában olyan helyen vannak, ahol fix brigád dolgozik együtt. Pl. egy építkezésen elég ha a művezető vagy a brigád egy tapasztaltabb tagja tud valamennyire magyarul (vagy a magyar brigádból valaki a helyi nyelven) aztán megmondják a melósnak hova tolja a talicskát. Egy sofőrnél nem igazán kivitelzhető hogy mindig legyen valaki mellette.
2021. ápr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
A migrancsok ket-harom vilagnyelvet beszelnek, az egyszeri kelet-europai, aki meg a sajatjat csak, a legalso kaszt.
2021. ápr. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyelvtudás a lényeg, nem a származás ebből a szempontból. Mindegy, hogy tahitiről jöttél, vagy inuit vagy, ha jó munkaerő, és beszéled a helyi nyelvet, #7
2021. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 hát arab nyelvel már 1.5 milliárd emberrel megerti magat, nagyjából a 2 milliárdos népességből, mert kurdokkal picit, törökökkel alig, aztán nagyjából meg is van, angolt meg a legkönnyebb megtanulni, mindenhol van viszont olyan mint én aki nem tud semmit sem, de ez elenyésző. De egy arab nyelvvel könyebb boldogulni mint a magyarral én csak 15 millió embert értek meg mit beszél és mindez kis területen.
2021. ápr. 8. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!