Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy azért nem tudok...

Lehet, hogy azért nem tudok normálisan angolul, mert alapból nem járok emberek közé és még magyarul sem tudok választékosan beszélni?

Figyelt kérdés

26 vagyok, bár szereztem B2-es középfokút az egyetem miatt, de már akkor sem tudtam rendesen beszélni főleg most és borzasztó rossz érzés, hogy az utóbbi időben valahányszor el akartam kezdeni felfrissíteni a tudásom teljesen elakadtam és nem tudtam hogyan tovább. Milyen módszerrel, miből és hogyan tanuljak stb. Az Ankidroid tanulós app interaktív szókártyáival (példamondat és ki is ejti) elkezdtem tanulni a legfontosabb 4000 angol szót, de amit megtanultam simán elfelejtettem, ezért hagytam a fenébe. Létszükség lenne, hogy a köv. fél évben egy gyengébb C1 szintet elérjek (munka miatt), de még alap dolgokat sem tudok megfogalmazni normális szókincs hiányában. Nemrég voltam magántanárnál és alig tudtam kinyögni a bemutatkozásomat (iskola, tanulás, hogy telt a karácsony stb.). És sajnos magyarul sem tudok választékosan beszélni, nincsenek saját gondolataim és barátaim sincsenek akivel beszélgetnék még magyarul sem. Létezne, hogy emiatt sz** az angol tudásom is? Ha igen, akkor van-e köztetek hasonló emberke? Ha már nem tudok változtatni legalább hátha van sorstársam akinek lelkizhetnék. 😅

Köszi.



2020. jan. 23. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem létezik, hogy amiatt nem tudsz angolul. Én is rengeteget felejtettem, főleg mondatok megfogalmazásában, mégis napi szinten beszélek emberekkel. Mivel nem használod, ezért természetes, hogy felejtesz el dolgokat. Lelkizéssel semmire sem fogsz menni, úgyhogy inkább a Duolingo appot ajánlom, ha becsületesen csinálod, nem a leírt választási lehetőségekre hagyatkozol csak, hanem próbálod önállóan kilogikázni a magyar mondatok angol változatát, akkor sok gyakorlással sikerülni fog újra elérni azt a B2-es szintet.
2020. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pl csak a nyelvtani részeket tanultam iskolában, a szókincs rám ragadt játékokból, sorozatokról, fordítottam gagyi filmeket is. Ha nem tudtam valamit utánanéztem. Szerintem ha nem a 0ról kezded, akkor hamar visszarázódhatsz
2020. jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%

Melyik szótárat tanulod? Melyik betűt? Elölről vagy hátulról? :D Miért nem a telefonkönyvet tanulod? Az érdekesebb.

Foglalkozni kell az angollal, tulajdonképpen akárhogy, de az igazából a mindenhogy. Újság, könyv, kurzuskönyv, nyelvtani gyakorlókönyv, rádió, televízió, mozi... És ami jön, ismeretlen nyelvtani struktúra vagy szó, annak utánanézni, kijegyzetelni. A vele való foglalkozástól marad meg (egy ideig, ha nem kap megerősítést), nem attól, hogy szebb applikációt töltesz le, mint a szomszéd. :D


Ami a többi nyavalygást illeti, olvassál. Szintén akármit, de inkább bármit. Irodalom, ismeretterjesztés, történelem, politika, művészetek... ez műveltséget okoz (nem fáj), és így lesznek gondolataid meg szókincsed.

2020. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig lehet. Ha egy nyelvet nem használsz aktívan, akkor nem lesz használható nyelvtudásod. Ez nem azon múlik, hogy mennyi szót ismersz, mennyit olvasol, mennyi duolingot használsz vagy mi a neve annak az alkalmazásnak, mennyi filmet és sorozatot nézel stb., hanem a beszédhez bizony beszélni kell, az íráshoz írni és így tovább. Ha valaki nem egy beszédes típus és nem is beszél másokkal, ha nincsen rákényszerítve, nem törekszik arra, hogy kifejezze magát és megossza másokkal az ötleteit és gondolatait, érzéseit stb., akkor ez bizony az idegen nyelv használatán is meglátszik, mert akkor is ugyanaz a személy marad, ha idegen nyelven beszél.... ez nem a tudása, mert lehet, hogy az illető nagyon sok mindent tud, ért stb., de aktívan használni nem tudja a nyelvet. Nekem van felsőfokú nyelvvizsgám angolból, angol alapszakot végeztem, most csinálom a mestert és azt hiszem, hogy nem mondhatom azt, hogy nem tudok angolul... viszont a szóbeli kommunikáció és eleve az, hogy szabadon kifejezzen magamat nehezebben megy és nem azért, mert nincsen megfelelő szintű nyelvtudásom, hanem azért mert nem használom aktívan a nyelvet. Rengeteget olvasok, ráadásul nem is csak pár soros cikkeket vagy szórakoztató irodalmat, minden filmet és sorozatot angol nyelven nézek, az összes órám angol nyelven van, mindent angolul kell megírni/elolvasni stb... viszont a hétköznapokban nem kommunikálok angolul, nem természetes számomra. Tanultam külföldön, ott ez teljesen jól ment, ott használtam, csak angolul tudtam kommunikálni és onnan hazajőve egy ideig még meg is volt ennek a hatása, mert bátrabb voltam, önbizalmat adott, jobban megszoktam stb., de aztán itthon ismét visszatértem a rendes kerékvágásba és megint nem úgy ment, ahogyan kellene. Szóval szerintem ennek az a titka, hogy kommunikálj angolul, élő emberekkel, valós szituációkban, szerintem ez segít a legtöbbet.
2020. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: A kérdése arra vonatkozott, hogy lehet azért nem megy neki az angol, mert alig beszél MAGYARUL. Erre írtam, hogy ez hülyeség. Az, hogy magyarul mennyit beszél, semmit nem befolyásol az angol tudásában.

Első voltam.

2020. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Pontosan! Szóval olykor egy-egy gondolatot még magyarul sem tudok megfogalmazni és az a durva, hogy olyan is előfordult már, hogy angolul jobban ki tudtam a kis gondolataimban fejezni (jellemzően passzív szerkezet) amit ki akartam nyögni, mint magyarul. De nem ilyen egetverő dologra kell gondolni, hanem egyszerűbbre, ami azt jelentette, hogy magyarul baromira nem jutott eszembe a gondolat és inkább a B1-B2 körüli kis angolomra hagyatkoztam.
2020. jan. 23. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló nekem is, én sem vagyok egy szószátyár - helyesbítve: nem szeretek fecsegni - ekképp az angolom is erre a sémára épült. Most fogom elkezdeni orvosolni.
2020. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!