Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nevem "angolsosítása" hogy...

A nevem "angolsosítása" hogy működik?

Figyelt kérdés
Pontosabban, nem tudom, hogyan használjam, ha a keresztnevemnek és a vezetéknevemnek is van egy angol megfelelője, mind a kettőt fordíthatom, vagy csak a keresztnevet kell? például: Gazdag Ádám az Adam gazdag, vagy lehet úgy fordítani, hogy Adam Rich? ezt nem értem
2021. ápr. 8. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hova szeretnéd?
2021. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknevet soha nem fordítjuk.

A keresztnevet csak olyan szinten érdemes, hogy pl. György elmondja angol ismerőseinek, hogy szólítsák George-nak. Ettől még hivatalos helyen ő György.

2021. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
például ha egy angol csatornát indítanék akkor a vezetéknevem akkor se fordítsam, ha van angol megfelelője? Mert a keresztnevet értem
2021. ápr. 8. 08:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha youtube csatornáról van szó, az most nem olyan komoly dolog, nem hivatalos, ha nagyon akarod, akkor a vezetéknevet is lefordíthatod, most ez rajtad áll.
2021. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A YouTube-on az lehet a csatornád neve, amit akarsz. Gazdag Ádámból lehet Ádi's Channel, vagy The richest Adam of Hungary vagy a-kár-mi. Persze a csatornanév sem lehet bántó, stb, de minden más igen.
2021. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az csak egy példa volt, de akkor a vezetéknév nem fordítható hivatalosan. Ha én amerikába mennék akkorpéldául ott se lehet? ennyit akartam
2021. ápr. 8. 09:09
 7/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
miért fordítanád?? ha külföldre költözöl, ott se fordítják le a nevedet, maximum az ékezeteket hagyják le (de azt se mindenhol)
2021. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

nézd, a neved mindörökké az marad, ami a születési bizonyítványodban áll, kivéve persze ha hivatalos úton megváltoztatod, de ezt költözés nem befolyásolja, az állampolgárságodnak megfelelő szabályok vonatkoznak rá. az egy más kérdés, hogy rengeteg külföldi űrlap nem tudja kezelni az ékezeteket, tehát ha kimész külföldre, lesznek papírjaid ékezetek nélkül, de ettől még egyenértékű azzal ami a személyidben van.

ettől még bárminek nevezheted a youtube csatornádat, lehet ádám élete helyett bécike élete is, senki le se szrja.

2021. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!