Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már, hogy nem tudtatok...

Volt már, hogy nem tudtatok szülő, nagyszülő temetésén részt venni? Milyen volt utána?

Figyelt kérdés
Mert egyszerűen nem tudtatok, vagy más okból. Bármilyen közeli hozzátartozót is beleértve. Rosszabb volt a gyász időszaka és utána? Volt esetleg vita belőle a rokonokkal?

2021. ápr. 8. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Én - nem vérszerinti - "nagypapám" temetésére nem mentem el.


Apámnak mondtam is, hogyha nem akarja, hogy sírjára köpjek, akkor hagyjanak itthon. Apám is azt mondta, hogy ő sem menne, inkább itthon bontana egy pezsgőt, de sajnos sofőrködnie kell. :D Pedig az ő nevelőapja volt.


Viszont volt egy másik eset, mikor mamám rosszul lett és azt hittük a kórházi ágya lesz a halálos ágya. Akkor az egész család felkerekedett és leutazott, én pedig akkor is otthon maradtam.

Nem tudom miért. Nagyon szeretem a nagyit, de akkor nem ment. Nem bírtam magam rávenni, hogy meglátogassam. Sőt még papámékat vígasztaljam, vagy csak csöndben maradjak lesütött fejjel? Mi a jó megoldás?

Szánom-bánom, a családnak is jogosan megvolt rólam a véleménye, de valamiért akkor semmi érzelem nem jött ki rajtam, valamiért így reagáltam le. Ugyanúgy csináltam tovább otthon a dolgom, bejártam dolgozni, mint akinek semmi baja. De azért felhívtam őket, hogy minden oké-e mamával, tehát érdekelt a hogyléte, csak akkor abban a pillanatban nem éreztem úgy, hogy ott kell lennem velük.

Mama mondjuk már jobban van, voltam is náluk látogatóban, szeretem is nagyon, csak azért érződik, hogy ők már nem úgy viszonyulnak hozzám...

2021. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A nagymamám temetésén nem tudtam ott lenni. Nagyon közel álltunk egymáshoz, egyszerűen nem voltam képes elmenni. Alapvetően én a gyászt elég érdekesen élem meg. Ha valaki hosszú betegség után hal meg, akkor mindig arra gondolok, hogy most végre megkönnyebbült, már nem fáj neki semmi. A temetésen pedig kibukok, nagyon megvisel és akkor dolgozom fel igazán, hogy már nincs velünk az ember.

Viszont a nagymamám halála a kezdetektől megviselt, nem volt még túl idős, de beteg volt. Nem azért volt rosszabb a gyász, mert nem tudtam elmenni a temetésre, amúgy is rossz volt. Más esetekben minden temetésen, bármilyen fontos eseményen ott voltam, így a szüleim is megértették, hogy ez most nagyon rossz nekem, így nem volt vita belőle.

2021. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

En nem tudtam elmenni a nagymamám temetésere. Akkor volt 4 hetes a kisbabám, legfeljebb anyukámra tudtam volna bizni akkoriban, de nyilván ő a temetésen volt.


Senki nem szólt semmit, nagyapám is megértette. Sokat látogatjuk a papat (a covid szabályokat betartva!), nem hagytuk egyedül a gyászában, szerintem ez a fontos.


A gyaszfeldolgozas hosszú folyamat, állítólag segít ebben a temetés. Engem borzasztoan megviselnek a temetések, nekem nem biztos, hogy segíti elfogadni a halált.


Kérdező, részvétem! Közhely, de igaz, egyedül az idő segít. Ha már megvolt legalább egy fontos esemény, ünnep a szeretted nélkül, onnantol már könnyebb lesz, mert lesz egy bevált menetrend nélküle.

2021. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Volt. Azóta is utàlom magam miatta. Imádott nagymamámé..

A sztori..Budapesten éltem,volt egy pasim,aki nyaralót foglalt a Balatonon. A temetés pont beleesett abba az időbe,2.nap talán. A temetés meg Nyíregyházán.. tehát nem kis távolságról beszélünk. Én szerettem volna menni,nekem 3 nap pihi is elég lett volna úgy,hogy mama temetésén reszt vehettem volna..de a pasim hisztizett es meggyőzött,hogy ne menjek. Azon a nyaraláson szakítottam is vele ( nem csak emiatt,alapból sem volt már 100as a kapcsolat). Ennek lassan 10 eve de még mindig bánom. Az vigasztal,hogy halála előtt én gondoztam ( etettem,fürdettem,pelenkáztam,és nagyon szerettem). Remélem így megbocsát nekem.

2021. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Sosem volt ilyen.

Ha tényleg közel áll hozzám az elhunyt, akkor persze, a temetés szörnyű, de elemi "kötelességemnek" érzem, és nem tudnék a tükörbe nézni, ha nem mennék el, csak mert úgy nekem esetleg "könnyebb". (Ki nem sz*rja le ilyen helyzetben? A gyász így is, úgy is nehéz.). Ha meg nem érint meg úgy a halála, akkor meg azért megyek, hogy támogassam azokat, akik tényleg össze vannak törve miatta.

2021. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben halt meg nagyapám. Mivel külföldön élek nem tudtam a COVID miatt visszautazni és ott lenni a temetésen. Nem volt közeli a kapcsolatunk, soha életében nem volt egy tipikusan szerethető/szerető ember, valahogy mégis furcsán megérintett a halálhíre, ez őszintén szólva meglepett, nem gondoltam volna, hogy bármit érezni fogok. Csak arra tudok gondolni, hogy a temetésen való részvétel hiánya volt az oka. Ami a rokonokat illeti, adott helyzetben természetesen mindenki megértette.
2021. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám temetésén nem tudtam ott lenni a Covid miatt. Külföldön élek és nagy macera lett volna megszervezni az utat így vírus idején, őt pedig hamar, még azon a héten eltemették, így időm se volt hozzákezdeni az előkészületekhez, járatot találni, teszteltetni stb. Nem volt túl közeli a kapcsolatunk, de azért rosszul érintett, hogy mindenki ott volt a családból, csak én nem.
2021. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem ma halt meg a nagymamám, két nap alatt, azután, hogy coviddal kórházba került.


1500 km-re élek külföldön, április elseje óta van új munkahelyem. Nagyon úgy néz ki, hogy nem, vagy csak nagyon durva macera árán lennék képes az oda-vissza útra.


Alapvetően jó volt a kapcsolatunk. Az vigasztal egy kicsit, hogy édesanyám elmondta, hogy annakidején ő sem tudott ott lenni egyik nagymamájának a temetésén sem.

2021. ápr. 8. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Ez így teljesen érthető, ne érezd rosszul magad miatta. Amúgy azt szoktak mondani, a temetés után "jobb" valamelyest, és ez a szertartás fontos része a gyásznak. Én nem éreztem ilyet. Annyiban volt "jobb", hogy a temetés előtti napokban ha lehet, meg rosszabbul éreztem magam, mert nyomasztott, hogy közeleg a temetés. Utána egy "rendben lezajlott, ezen is túl vagyunk" érzés fogott el, de csak egy hónappal később lett jobb egy kicsit
2021. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!