Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik ebben mennem a nagypapám...

Illik ebben mennem a nagypapám temetésére?

Figyelt kérdés

Fekete cipő lenne rajtam, fekete nadrág, fekete blézer, fekete sál, fekete kabát és ehhez fehér inget szeretnék felvenni. A kérdésem az lenne, hogy illik fehér inget felvenni a közeli hozzátartozónak? A szertartás alatt a hideg idő miatt végig kabát lesz rajtam, nem fog látszódni, ezután lesz megtartva a halotti tor és ott lenne látható először.

Előre is köszönöm a válaszokat! 20/L



#temetés #temetés etikett #nagyszülő temetés #temetésre illik-e #temetésre nőnek fehér ing
2016. febr. 16. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát. Nem látszik a temetésen. Nem fog más sem ezért bevásárolni ruhákból.
2016. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy 1-2 ember megjegyezte, hogy nőként, főként közeli rokonnak nem illik fehér ingben megjelenni, csak férfiaknak.
2016. febr. 16. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottam még, hogy nem húzhatnak fehér inget. (Pontosabban blúzt, mert inget azt tényleg nem illik nőknek kiöltözős alkalmakkor viselniük.) Valóban illendőbb a fekete, vagy egy semleges szürke szín, mint a világító fehér, de ez utóbbi sem illetlenség.


Általában így van, de ez családi ízlés szerint is változhat. Éppen ezért ezt valaki másik jelenlévővel lenne érdemes egyeztetned előtte.

2016. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Közeli rokonként arra illik figyelni, hogy a szertartáson felsőruházatnak fekete helyett már a sötétszürke sem lenne stílusos. Viszont a blézer alatti fehér ing a szertartáson is nyugodtan kilátszódhatna, utána meg természetes egy kis ruházat könnyítés.


Pl. itt:

[link]

2016. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem követik olyan szigorúan a temetési etikettet, különösen városban.

Akinek az a legnagyobb problémája, hogy a ruházatoddal foglalkozzon, azt csak sajláni tudom.

Nyugodtan felveheted ezt a ruhát. A leírtak alapján ez egy ízléses és abszolút elfogadható öltözék.

A személyes véleményem pedig az, hogy nem a ruha színén, nem külsőségeken múlik a gyász mélysége. Egy kulturált öltözettel az elhunyt emlékét és az eseményt tiszteled meg, a te ruhád pedig erre tökéletesen alkalmas.

2016. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2016. febr. 18. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!