Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tartottál az életedben 24...

Hol tartottál az életedben 24 évesen? Mihez kezdenél, ha 24 évesen mindent újra kéne tervezned?

Figyelt kérdés

Most leszek 24 éves. Egy éve úgy festett minden tökéletes úton halad. Februárban elvégeztem az egyetemet (nemzetközi gazdálkodás), elkezdtem dolgozni, megtanultam egy harmadik idegen nyelvet is, elkezdődött egy nagyon boldog párkapcsolatom és tényleg úgy éreztem, hogy minden sínen van.


Szeptembertől a covid miatt megszűnt a munkahelyem, futár lettem és januárig tudtam dolgozni. Februárban egy ritka mozgásszervi megbetegedés alakult ki (autóimmun eredetű), járni sem tudtam, korházban vitték le a gyulladást annyira, hogy bár fájdalommal de ismét tudok járni. Most pedig úgy fest, hogy a barátnőmnek haza kell utaznia Oroszországba, mert végez az egyetemen, viszont munkát nem talál és lejár a tartózkodási engedélye.


Nagyon ritkán hasonlítom magam másokhoz, de azt látom, hogy 24 évesen már mindenki kitalálta, hogy merre megy az életben, de a minimum az, hogy önellátó, netán már különköltözött és akár már családot is alapított. Azt érzem, hogy minden eddigi erőfeszítésem hiába való volt, lenullázódtam, visszakényszerültem a mamahotelba és még az sem világos, hogy leszek-e valaha újra egészséges.


Mit tanácsolnál nekem? Hogyan lehet felállni egy olyan helyzetből, amikor minden létező tényező rosszul alakult?


2021. ápr. 8. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Tanács: az élet az egy hullámvasút. Egyszer fent, egyszer lent, egyszer egy éles kanyar, egyszer megint magasan, végén pedig alagút a föld alatt.


Teljesen mindegy hol tartasz akárhány évesen, az a lényeg, hogy használd ki a fiatalságodat hasznos és értelmes dolgokra, amíg van energiád.

2021. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
Ne érezd úgy, hogy bármi baj lenne a mamahotellel, 24 évesen sokan élnek még otthon, mert pénzt gyűjtenek. Javaslom, hogy keress otthonról végezhető munkát. Valami olyat, aminél hasznosíthatod a nyelvtudásodat, azok jól is fizetnek. Azokat pedig ne irigyeld, akik ennyi idősen már családot alapítottak, mert a nagy részük még anyagilag nincs is felkészülve rá...szegény gyerek szívja csak meg a kapkodást, bőven ráérsz még.
2021. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

24-évesen? voltak autóim , volt munkám, volt (nem túl sok de volt) pénzem, volt egy kicsi de teljesen jó házam. Viszonylag jó volt.


Most perpillanat semmi vagyonom nincs orbáncéknak köszönhetően,mondanom se kell így már a kötél is elég hívogató.

2021. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%
Én is 24 leszek, BA diplomám van, nincs állandó munkahelyem és stabil bevételem (sose volt), a szüleimmel lakom, én is mindenféle egészségügyi problémákkal küzdök. Párkapcsolatom az van, de szinte csak hétvégén tudunk találkozni és nincs nagyon kilátásban, hogy össze tudjunk költözni. Készülök visszamenni az egyetemre, de folyamatosan parázok, hogy jó pályát választottam-e, lesz-e egyáltalán munkám. Igazából én azt próbálom tudatosítani magamban, hogy nem vagyok elkésve semmivel és az aggódás teljesen felesleges és nem visz előre. A cselekvés visz előre, ezért kihasználom az időmet, új nyelvet tanulok, fejlesztem a szakmai tudásom, teszek azért, hogy egészségügyileg is javuljak és igyekszem a pillanatban élni.
2021. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Nem tudom mennyire komoly a dolog a pároddal,de hogyha megkéred a kezét akkor maradhat!


Én 24évesen vesztettem el a szüzességem. Akkor kezdtem foglalkozni a testemmel, addig lusta dagi fiatal voltam. 24évesen vágtam le a bal mutatóujjam. Rögtön másnap hugom megszülte az első kislányát.

Eléggé mozgalmas év volt.

Szerencsére 20éves korom óta egy munkahelyem van. Ez az egy állandó immár 10éve

2021. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen lószrt se csináltam, éltem bele a semmibe. Tervem se volt. A lényeg, hogy legyen terved, tudjad mit akarsz és minden ismerős nevét jegyezd meg, hátha tudsz velük valamit kezdeni. A szakma is fontos, de ha benne vagy, akkor nem lesz gond a szakmaisággal. Az emberekkel foglalkozz, akkor nem lesz gondod.
2021. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen kezdtem el az egyetemet levelezőn, addig csak szakmát tanultam szintén levelezőn és dolgoztam. Rengeteg célom volt, köztük a diploma és a lakásvásárlás itthon. Azóta eltelt 2 év, jött egy munkanélküliség majd covid majd egy ritka szar munkahely, ami mindent megváltoztatott. Már nem a diplomámmal szeretnék dolgozni (amit kb másfél év múlva kapok meg), hanem egy teljesen más szakmában. Fogtam a kis félretett pénzem, elmentem tanfolyamra és nemrég elkezdtem dolgozni az áhított szakmában természetesen olyan kevés pénzért, amiből albérletet sem tudnék fizetni. Itthon nem fizetik meg ezt a szakmát, de amúgyis úgy alakult, hogy a párommal külföldre költözünk és házat is más országban szeretnénk venni. Nekem eddig is mehetnékem volt, sőt mentem is csak mindig hazasodródtam, neki pedig az elmúlt pár évben jött meg a kedve. Nekem is van autoimmun betegségem, át tudom érezni a helyzetedet. Ha visszamehetnék 2 évet, akkor biztosan nem kezdeném el az egyetemet, hanem mennék ki külföldre.

Jelenleg 26 évesen összeszorított foggal, depressziósan várom, hogy meglegyen a diplomám és takarodhassak ebből az országból, minden nap tanulom a nyelvet és közben az új szakmámban dolgozok.

Nagyon sokan estek depresszióba a covid miatt, de csakis úgy lehet átvészelni a szar jelent, ha közben a szebb jövőért dolgozol. Pl ha a nyelvtudás hiánya akadályoz a munkakeresésben, akkor igenis áldozz ra időt és fáradtságot, hogy megtanulj egy másik nyelvet. Ja és még sok időt töltök álmodozással, hogy hogyan fog kinézni az életem 5 év múlva, mert ha csak a jelenre gondolnék, akkor hamar alkoholista lennék...

2021. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!