Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amúgy én mindig furának...

Amúgy én mindig furának tartottam, amikor valaki azt mondja, hogy ő nem ütne meg egy nőt. Miért pont nőt? Egy nő meg tudja védeni magát. De mi van egy védtelen gyerekkel? Vagy egy rokkanttal? Vagy az állatokkal? Azokat megütné?

Figyelt kérdés
2020. dec. 25. 18:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy valakit nem ütne meg biztosan, nem implikálja, hogy a többit megütné...
2020. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De miért nőt? A felsorolrak közül mind védtelenebb
2020. dec. 25. 18:39
 3/26 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés a fura. Mit nevezünk megütésnek, és milyen helyzetben? Pofon és pofon közt is óriási különbségek vannak. Saját gyereknek egy gyenge nyakleves nem erőszak. Szex közben már óvatos pofont KÉRT tőlem nő, és élvezte. Egy 5 éves kislány is gyerek, meg egy 16 éves kanyi cigány fiú is, utóbbi nemcsak megvédi magát, hanem ő fog megverni téged. Állatok. Nyilván nem ütöm a kutyámat, macskámat, de ha egy cápa támadna meg azt orrba bsznám. Pedig az is állat. Szóval egy kicsit pontosítani kéne a dolgot, mert így nem lehet rá válaszolni.
2020. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%

Régen a háborúkban kb csak férfiak harcoltak. A nők minden esetben civilek voltak, fegyver, páncél, kiképzés, harci tudás és hasonlók nélkül.

Így a "nem ütök meg nőt" már inkább csak egy metafora arra, hogy nem kezdek ki azzal, akiről tudom, hogy nem a harc a szándéka és semmi esélye nem lenne ellenem.

(Legalábbis remélem, hogy inkább ez, mint szószerint, mert engem is felb***sz az a mondat...)

2020. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4%
Mivan téli szünet van a gender szakon?
2020. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Kulturált ember eleve nem üt meg senkit, csak önvédelemből. Szerintem úgy értik ezt a mondást, h gyengébbet nem.
2020. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#5 Elárulnád, hogy ez miben segíti a kérdés előremozdulását?
2020. dec. 25. 18:54
 8/26 anonim ***** válasza:
6%
csak próbálom kontextusba helyezni a kerdést, mert úgy önmagában elég zagyvaságnak hangzik
2020. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Sosem akartam megutni egy not es allatot sem ... meg is elcsattant par pofon az evtizedek alatt.
2020. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Van az a pont, ami folott mar nem lehet meguszni, hogy elverjek az embert :)
2020. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!