Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezek milyen "cigányok" voltak?

Ezek milyen "cigányok" voltak?

Figyelt kérdés

Tiktokon láttam embereket hogy hencegtek a vagyonukkal, és láttam hogy valami keleti néphez tartoznak, rájuk is mondtam volna hogy cigány, csak nagyon nagy luxus volt körülöttük, de aztán olvastam a hozzászólásokat, meg a kulcsszavakat és ott volt hogy "gypsy".

Nem Magyarországon éltek az tuti.


2021. ápr. 9. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki "cigány" vagy "gypsy" az nem egyenlő rögtön azzal, hogy Magyarországon él, sötét bőrű és szegény, stb...


[link]

Nézd meg itt milyen sokan vannak és mennyi országban vannak jelen.

2021. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttad a Győzike show-t?
2021. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1# Igen tudom, azért is írtam hogy nem Magyarországon éltek. Viszonylag "képbe" vagyok egy picit ezen a téren, csak nem tudom hogy pontosan milyen cigányok, és hol élnek.
2021. ápr. 9. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ma lettem okosabb a témában:


a cigány szót nyugodtan lehet használni kulturált megfogalmazáson és szovegkornyezeten belül.


Magyarországon belül is többféle cigány kisebbség létezik, mondhatni több csoportja a cigányságnak.


Érdekesség, hogy sokkal gyakoribb a roma-magyar házasságkötés, mint az A cigány és B cigány csoport tagja közötti kapcsolat.


Bár a főbb kulturális jellemzők nagyjából megegyeznek, vannak azonban olyan tulajdonságok, amik cigány és cigány között is hatalmas differenciát mutatnak.


Egy magyarországi cigány (általánosságban) és mondjuk egy franciaországi cigány teljesen más.

Ennek oka, hogy ezek az emberek két "nemzetiségűek"(nem is tudom, hogy lenne a leghelyesebb leírni) egyszerre, mivel a magyar cigány egyrészt 'magyar', másrészt 'cigány' is egyszerre. Mindkét oldalról csurran-cseppen valami. Szokás, nyelv, kultúra, társadalmi szerep, értékrendek, stb stb.


Egy francia (vagy szlovák, szerb, ázsiai vagy bármi más) cigány pedig szintén 2 orszag és annak teljességének egyvelege (ezáltal más és más).


(Ma eddig csak lepontozást kaptam kb. minden témában a normális válaszaimra, szóval gondolom nem ez a fenti fogja feljebb tornázni az átlagom. 😅 )

2021. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Moldáv cigányok?
2021. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Kivégzősor elé állítandó. Mindegyik besorolható ebbe a kategóriába,csak a tű a szénakazalban nem.
2021. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es! Értelmeset írtál. Közelíted a lényeget. Így van ez a zsidókkal is.

A befogadó országok kultúrája rányomta a bélyegét a bevándorló népek kultúrájára akkor is, ha megtartották a sajátjukat.

Ilyenek pl. az andalúziai cigányok, Spanyolországban. Csodálatos a flamenco nevű népi táncuk, amit a legkisebb gyerekektől kezdve az öregekig, mindenki táncol. Elképesztő, ahogy utánozzák a flamingó madár mozgását, táncát, testtartását, egy-egy életképet rögtönöznek róluk. Ugyanakkor a dallam és ritmusvilág a spanyol népzene jellegzetességeit viseli magán.

https://www.youtube.com/watch?v=sLFH01qJT3k

Rájuzk is jellemző, hogy a gazdagabbak félkilós aranylácokat, karkötőket viselnek, mint nálunk.

A nyugati országokban fejlettebb volt a gazdaság, ezért az ott letelepedett cigányok is jobb körülmények között éltek, több országban lakókocsikkal vándoroltak, aztán megtelepedtek itt-ott.

2021. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Íme, a gyerekek. Úgy táncolják, mint nálunk az "aprók táncát". Népitánc ez is.

A cigányoknak a kultúráját kell figyelni, kiemelni fejleszteni. Eközben szorgalmazni, hogy tanuljanak, szakmát szerezzenek. Ezt most ez a kormány jól csinálja. Nem segélyt ad, hanem munkát és mellette ingyen szakmai oktatást. Sokan kiemelkedtek már a maguk előző világához képest.

2021. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!