Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Nem volt...

Külföldön élők! Nem volt furcsa, hogy nem az anyanyelveteken beszéltek?

Figyelt kérdés

Ha egyedül mentetek ki, és nem volt senkivel se nagyon magyarul beszélni, nem volt nehéz? Könnyen meglehetett szokni?

Kiszeretnék költözni, de mindig ez tart vissza, hogy más nyelven kell beszélnem. Mi van, ha nem jut eszembe egy szó, vagy félreértek valamit.

Mennyi idő alatt szoktátok meg?


2021. ápr. 9. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem, elég gyorsan megszoktam. Igaz, előtte már nagyon jól beszéltem a nyelvet. Nem történik semmi, ha nem jut eszedbe egy szó, vagy félreértesz valamit. Megesik.
2021. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csöppet sem.
2021. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen megszoktam, mert a nyelveket jól beszéltem és kifejezetten örültem neki, hogy végre igazán használhatom.
2021. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a logikával van inkább bajom, nem a nyelvvel. 😅
2021. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Én mindig olyan helyen dolgoztam ahol voltak magyarok is, szóval mixben nyomtam a nyelveket. Viszont nekem 3 hónap után nagyon rááll a kinti nyelvre a nyelvem. Emlékszem mikor kint voltam 5 hónapot, mikor hazajöttem volt hogy véletlen meglökött valaki és instant azt reagáltam rá, hogy Entschuldigung :D
2021. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem furcsa, három év alatt kb inkább azon lepődök meg, hogy magyarországon magyarul beszélnek XD (néha sétálok az utcán, ha meglátogatom szüleimet, és, jé, magyarul beszélnek... jaa, mo.n vagyok XD)

amúgy meg mi van ha elfelejtesz egy szót, és magyaruk is folyton elfelejtem, mit akarok mondani :D

2021. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem. 8 év után már van hogy magyarul nem jut valami eszemben, mert a feleségemmel és a barátaimmal is németül beszélek:)
2021. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel külföld ezért nem,csak úgy jött.
2021. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van mikor magyarul sem tudom mit akart mondani, vissza kérdezem.
2021. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elobb beszeltem a nyelvet, aztan kerultem ki. Elvezem. Es olyan jol kommunikalok, legjobban azt elvezem, ha valaki nem tud angolul, o az idegen, es arckifejezessel, mozdulatokkal megertetjuk magunkat es ossze is nevetunk. Ez engem inspiral.
2021. ápr. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!