Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudtuk mondani jó indokokat,...

Tudtuk mondani jó indokokat, hogy egyesek miért utálnak chatelni, vagy chaten ismerkedni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert 80 százalékban nem lesz belőle semmi... Aki valamire való az személyesen ismerkedik.
2021. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a személyes példám, ráírtam egy velem egykorú lánnyra, több hónapig beszéltünk, oda voltam érte, és vége lett, letilt, kész... Nem tudsz mit tenni...

Messze lakik, és nem is tudod igazából hol.

2021. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak, hogy nem ismerkednék chaten, de még a meglévő barátaimmal és párommal is utálok chatelni. Nálam a chat nem helyettesíti a beszélgetést. Információ átadásra, rövid egyeztetésre, 1-1 vicces kép vagy cikk elküldésére tök jó, de ahhoz nagyon kevés, hogy mély és tartalmas beszélgetést folytassak valakivel. Nem lenne se időm, se energiám fél órában leírni azt, amit 5 perc alatt el tudok mondani. Arról nem is beszélve, hogy teljesen elveszik a metakommunikáció, ami szerintem legalább annyira fontos, mint a szavak.
2021. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátaimmal jobb híján chatelek is. (Vannak, akik messze laknak, karantén stb)

Ismerkedésre nem használok ilyesmit, mivel a lényeg vész el így. Nem romantikus, nincs szikra, legfeljebb egy haveri beszélgetés flörttel.

Plusz simán lehet az bárki (nem merek semmilyen adatot megadni), interneten nyoma marad mindennek (én nekem is hatalmas screenshot gyűjteményem van).

2021. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időben (mondhatni) megutáltam a chat-elést, netes írogatást. Türelmem sincs, energiám se már annyit írogatni, amit amúgy szóban pillanatok alatt el tudnék mondani. Nem is elég a "csak írogatás", nagyon személytelen és nem az igazi, mert hiányzik, hogy lássam is a másikat kommunikáció közben.

Ismerkedni pedig végképp nem szeretek neten, pláne írásban. Bárki lehet a képernyő másik végén, meg is játszhatja magát, simán lehet egy totálisan más (személyiségű) ember is. Neten túl könnyű másnak lenni..

Továbbá, nem bízom meg kellően a másik félben, nem szeretek magamról megadni személyesebb dolgokat. Hajlamos vagyok a (leg)rosszabbra gondolni, de sokszor eszembe jut, hogy mi van, ha az illető képernyőképet készít a beszélgetésről és azt szerkesztgeti kedvére, vagy rosszabb. Posztolja?

Tudom, hogy ez az oldal nem ismerkedésre készült, de többször rám írtak fiúk ilyen célból. Az első pár üzenetben nagyon kedvesek, figyelmesek voltak, de amikor 3-4 üzenetváltás után nem akartam találkozni, na akkor hirtelen előjött az igazi személyiség, igazi stílus. Szerintem azt a hangnemet nagyon nem érdemeltem meg, de ez van..

A másik, amikor nem akarom megadni a FB-m totál idegeneknek, de minden üzenetben odavetik és próbálnak bennem bűntudatot kelteni, amiért nem akarom.. én meg papagájként ismételgetem, hogy nem adom meg a FB-m bárkinek..

2021. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól leírták a fentiek, miért gyűlölöm már a chatet. Plusz az egészet még jobban megutáltatta velem több mint egy éve rámkényszerített home office és lezárások. Nem látom az emberek reakcióját, ez a legrosszabb a chatben. Már szívesebben beszélek ismeretlen emberekkel a boltban, mint akár ismerőssel chaten.
2021. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én utálok chatelni, mert nem látom a másik ember arcát, nem hallom a másik hangját, és emiatt sokszor félreértés adódik. Például a barátommal a veszekedéseink nagy része azért törtent, mert teljesen félreértelmeztük egymást, mivel mind a ketten másként írunk, és másként viselkedünk a valóságban.
2021. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha összeveszel valakivel rögtön letolt, és nincs mit tenni ellene, kibékülni sem tudsz már.
2021. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és nem tudod, hogy az illető közben beszel-e valakivel. Egyszer összevesztem egy barátnőmmel, és beszélni szerettem volna egy másik barátnőmmel, és akivel összevesztem az megkérte masikat, hogy beszéljenek közben egy másik alkalmazáson, hogy tudja, hogy én miről beszélek.
2021. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, 9-es voltam
2021. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!