Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be az időmet?

Hogyan osszam be az időmet?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, ha rossz kategória, nem tudtam hova sorolni.


A szitu a következő: Egyedül élek, két macskát nevelek, viszont egyszerűen nem tudom jól beosztani az időm.. Három műszakban dolgozom 8 órában, napi két órát teszek meg (egyet oda, egyet vissza), tehát ha a készülődést is beleszámítjuk, akkor napi 11 órám csak a munkára megy el, a maradék 13-ban kellene megcsinálnom az itthoni tevékenységeket, ugye a macskáim miatt sokat takarítok, kb egy másfél óra alatt kitakarítom a lakást, ezt kétnaponta teszem meg, viszont magamra valahogy mégsem jut idő, nem tudom hol csúszok el, de olyan, mintha az a 13 óra szabadidő nem is lenne, még így sem, hogy napi 4-5 órákat alszok. Hogyan tudnám beosztani az időm, hogy a hobbijaimnak is tudjak élni és a társasági élet (már amennyire ez megvan, messengeren beszélgetek 1-2 emberrel) is meglegyen. Hobbik alatt azt értem, hogy szeretek gépen játszani, olvasni illetve szeretnék majd elkezdeni makettezni.. De kb valahogy sehogy nem tudom össhehozni, hogy jó legyen, egy hónapja olvasok egy könyvet és az istennek sem tudok a végére jutni.. Nem tudok órákat rászánni, játéknál ugyanez, online szerettem volna játszani, de egyszerűen 1-2 óránál nem tudok többet kihozni, egy online játékhoz ez kevés, de ha solo playt nézünk is, meddig tartana egy játékot végigjátszani (főleg szerepjátékokkal szeretek játszani)?! Emellett szeretnék angolt tanulni, illetve vannak céljaim is, mint jogosítvány, érettségi, de egyszerűen nem látom át, hogy hogyan tudnék több időt generálni magamnak..


Szóval a kérdés adott, hogyan tudnám hatékonyan beosztani az időm?


2021. ápr. 15. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

esetleg mas munkahely, ahol nem kell muszakozni?


egyebkent hataridonaplo szerintem sokat segit, en minden napra felirom a teendoket (meg az olyat is hogy hajmosas vagy szemet levitel)


a macskak utan pedig ne takarits annyit, a szort porszivozd fel meg szedd le a kanaperol, de ha nem sz.rjak ossze a lakast, es csak benti macskak nem kene olyan sokat koszolniuk

2021. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Más munkahely sajnos nem játszik, ennek is örülök, hogy van. Itt a közelbe semmi olyan nincs, ami fizet is rendesen, ezért szeretnék majd tanulni, hogy más ágakban is kutakodhassak. A határidőnapló nem is rossz ötlet, kipróbálom, hátha jobban átlátom mire mennyi időt kell szánnom.


A macskák nem koszolnak annyit, a szőrük hullik ugye, meg széthordják a macska almot, a világot is kiássák.. Ami azt illeti rendeltem nekik fedett alomtálcát és egy szőnyeget ami leszedi a mancsukba tapadt almot, szóval elvileg ez a probléma megoldódik. De a szőr miatt muszáj 2 naponta porszívóznom, ugye főzök mosok mellette, szóval igen el tud szaladni az idő..

2021. ápr. 15. 11:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Jah, meg hozzáteszem mivel nem túl jó a lakás szellőzése, így gyakran fel is kell mossak szagtalanítás szempontjából, elég hatásos.
2021. ápr. 15. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a robotporszívó jutott eszembe. Én is majdnem minden nap porszívózok a macskák miatt. Felpakolom a kisebb bútorokat, székeket, beindítom a robotporszívót és addig tudok mást csinálni.
2021. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet megérné kiadni wrte azt a pár tízezret.. Kb 40-50 ezres kategóriában van megbízható gépezet? :)


Nem mellesleg köszönöm a tanácsokat, mentek a pipák! :)

2021. ápr. 15. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!