Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koronavírus veszélyesség...

Koronavírus veszélyesség tagadók! Ezt mivel magyarázzátok?

Figyelt kérdés

Mivel mostanában úgyis nagy divat azt mondani hogy a koronavírus csak egy megfázás.(orrfujjás CSAK)

Akkor ez micsoda?

[link]



2021. ápr. 15. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A cím valóban clickbait, mivel 1 példát tud felhoznii rá, így indokolatlan a többes szám.

Sok százezerből kiemelnek 1et, ahol történetesen egy középkorú felnőtt az áldozat...

2021. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, tudnál linkelni olyat hogy melyik csoport állítja, hogy “csak egy megfázás”?

Én az influenzához hasonlítást hallom/olvasom mindig.

Az influenzába is bele lehet halni. Apám pl. oltatja magát ellene rég.


Eddig akiket ismertem személyesen:

-egyiknél orrdolyás plusz rohadt maró érzés

-másik kettőnél láz, ízületi fájdalmak

-negyediknél mint az előző, plusz szaglás ízlés hiánya.

2021. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Azt is érdemes hozzávenni, hogy a fiatalok is már egy éve szigorúan le vannak korlátozva, vagyis egyszerűen nem tudják kiélni az egészségük fenntartásához elengedhetetlenül szükséges korosztályos bolondságaikat, ami csak növeli a belső feszültségüket. A tartós belső feszültség pedig legyengíti, védtelenné teszi a szervezetet, a kórokozók meg vígan garázdálkodhatnak.

A bezártság gyengítette meg a fiatalok egészségét.

2021. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tagadom a vírus veszélyességét, inkább furcsállom:


Március 20.-án mentünk családdal tesztelni, mert szüleimnek egyszerre lett hőemelkedése, teszt előtti nap pedig már a szaglásuk is elment. (A háziorvosnál jeleztük a tüneteket, ő adott időpontot tesztre).

Mindannyiunknak pozitív lett a teszt, én 22 éves vagyok nálam egész karantén alatt (10 nap karantén + 3 tünetmentes nap, de mivel jött a húsvét inkább még 1 hetet itthon maradtunk) semmi bajom nem volt, szüleimnek 3 napig tartott a hőemelkedés, aztán semmi, a torokban éreztek enyhe köhögési ingert és ezért nagyon ritkán köhintettek egyet, de ezen kívül tényleg semmi.


Viszont azt furcsállom hogy mi nagymamámmal együtt lakunk, aki 84 éves, nem kért védőoltást, rajtunk keresztül el is kapta a vírust, viszont a hőemelkedésen kívül szintén nem volt más tünete, illetve annyi hogy sokkal fáradékonyabb volt, mondhatni 2 napig kicsit kába volt.


Az viszont nem derült ki a tesztből és ez az amit sehol sem mondanak el, hogy mi a régebbi típusát kaptuk el a vírusnak, vagy az új mutálódott verziót, mert a háziorvosunk azt mondta hogy az új típus esetében már a szag/ízvesztés nem tünet. Erről tud valaki valamit?

Elvileg kapunk majd védettségi igazolványt is, plusz így 6 hónapig védettek vagyunk (elvileg).


DE amit egyáltalán nem értek hogy tényleg minden embernél máshogy jön elő a vírus? Furcsa hogy a 84 éves mamámnak semmi baja nem lett (hál Isten), de akik lélegeztetőgépre kerülnek és meghalnak hogy alakul náluk ki, mert nem hiszem hogy mamámnak erősebb lenne az immunrendszere mint a cikkben leírt 32 éves nőnek...


Számomra teljes rejtély az egész és az a gondom hogy a sok oltás miatt irigykednek egymásra az emberek, a legtöbben pfizert akarnak, de aki astrazenkát kapna helyette vagy sputnikot lemondja, vagy azt hazudja hogy nem kapott tájékoztatást. Pedig ugyanúgy védettséget ad mindegyik, de az is igaz hogy van olyan hír is miszerint az oltásba is meghalnak, vagy ha már beoltottak valakit akkor ugyanúgy elkaphatja, de akár fertőzhet is pár napig.


Teljes bizonytalanság van! De nem a bizonytalanságot oszlatja el a kormány, hanem tovább fokozza.


Arról nem is beszélve hogy a munkaadók sem tudják azt hogy mit tegyenek, a NER előírta azt hogy 10 nap karantén + 3 tünetmentes nap után már lehet menni dolgozni, mi ennek ellenére még 1 hetet pluszba itthon maradtunk.

VISZONT anyukám munkahelyén úgy kezelik most anyámat mintha leprás lenne PEDIG MÁR NEM FERTŐZ, munkahelyén pedig nem előírás a negatív teszt, mivel a NER szerint 10 nap karantén után nem fertőz az aki elkapta. DE ezzel nincsenek tisztában az emberek.

Anyám nem kérte az oltást amikor lehetett, mivel van egy alapbetegsége és inkább vár vele, ezzel kockáztatta azt hogyha elkapja a vírust akár bele is hal. Viszont a munkahelyén az fél ő tőle aki már megkapta mindkét oltást.


Arról nem is beszélve hogy mintha elvárnák már az embertől hogy ha koronavírusos vagy, akkor addig nem is vagy igazán az, ameddig nem kerülsz kórházba. Apámat a főnöke megvádolta azzal hogy csak kiírta magát táppénzre hogy kipihenhesse magát... persze mindezt úgy hogy a pozitív teszt eredményt elküldte a főnökének.


(Szüleim 50 év felettiek, tehát már a veszélyeztetettek közé tartoznak, ebből kifolyólag pedig nem hiszik el nekik hogy hőemelkedéssel átestek a víruson. Úgyhogy én merem állítani hogy aki elkapja annak a munkaadója ELVÁRJA hogy az illető kórházba kerüljön különben csak a bizonytalanság fokozódik a munkahelyen is).

2021. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#előző vagyok, még annyit hozzá tennék, ha nem döntünk úgy hogy felkeressük a háziorvost, lehet hogy tovább dolgoztunk volna, lehet sokan vannak olyanok akiken enyhe tünetek jelentkeznek, de annak ellenére is elmennek dolgozni.


Szóval enyhe tünetekkel inkább írjunk email-t a háziorvosnak, ad egy időpontot a tesztre (háziorvoson keresztül ingyenes), 10 perc alatt megvan és lehet megakadályozzuk vele hogy átadjuk másnak a vírust.

Szerintem az lehet a legrosszabb ha valakit a tudtunkon kívül fertőzünk meg, később pedig az illető ne adj Isten belehal.

2021. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Nagyszerű!

Ettől függetlenül még mindíg 2x átestem a covidon, először 2 nap megfázás, aztán rá egy hónapra a másodikat már csak teszt mutatta ki.

Nem érzem indokoltnak, hogy veszélyben érezzem magam. Ha elkapom mégegyszer, vagy többször, és a szervezetem már nem tudja leküzdeni, akkor így jártam, én döntöttem így.


Természetesen aki a koránál/betegségeinél fogva veszélyben érzi magát, az oltassa be magát! De aki egészséges, az had bízzon a természetes immunitásban, ami nélkül már rég kihalt volna az emberi faj.

2021. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 1 leirta a választ
2021. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!