Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félni a kiakasztott, száradó...

Félni a kiakasztott, száradó harisnyáktól? Nektek milyen nem szokványos félelmeitek voltak gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés

Már nem is voltam annyira gyerek, mikor még mindig összeszorult a gyomrom, ha megláttam a szárítón lógó nejlon harisnyákat. Nem tudom, mi bajom volt velük, de múltkor valahogy eszembe jutott ez az amúgy rég elfelejtett hülyeségem és kiváncsi vagyok, van-e még valaki esetleg akire frászt hozták a száradó harisnyák :D

Vagy bármi más, ami szintén nem mindennapos, mármint hogy bárki is félne miatta.


2021. ápr. 17. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Télapó volt, akitől kezdetben nagyon féltem. Tetőtől-talpig pirosban volt, szakál+sportcipő.
2021. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
A majomkenyérfától a Kis hercegben, ott ugye szétszedi a gyökere a bolygót, na amikor megtudtam, hogy ezek a valóságban is léteznek itt, a Földön...
2021. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
volt egy mese, amiben a kislány orrán kinőtt a bab. Na onnantól kezdve nagyon sokáig a babok, és valamiért a borsó közelébe se akartam menni...
2021. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1

Jaj, a mikulástól én is féltem, még az ilyen csokifigurától is, máig esküdni mernék, hogy egyszer az egyik ilyen csokifigura rám grimaszolt. Hát nem örültem, mikor télen a kedves szomszédok, rokonok sorra hozták a csokimikulásokat a nyakamra, nem győztem őket eldugni a vendégszobába.

2021. ápr. 17. 16:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ingeken lévő, teljesen hagyományos, gyöngyház színű gomboktól irtóztam, mert olyan színük volt, mint óvodában a finomfőzeléknek.
2021. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer óvodában vagy 1-2. osztályban, már nem tudom, a barátnőméknél játszottam, anyukája persze pont előttünk nézett horrorfilmet, én meg belenéztem. Fogalmam sincs melyik film volt az, de úgy megijedtem attól a jelenettől, amikor bementek egy szobába és ott elkapta őket valami szörny, hogy évekig nem mertem egyedül a konyhában lenni, és kifejezetten féltem a kazánházba vezető ajtónktól, mert az egyébként is ijesztő, és féltem, hogy elkap a szörny (oda egyébként a mai napig nem merek este kimenni :D)

Ovis/alsós koromban féltem attól, amikor a fiútesóim a játékpisztolyaikkal lövöldöztek. Ha engem lőttek le, elkezdtem hisztizni. Volt hogy el is bújtam a takaróm alá amíg játszottak.

Öcsém kicsikorában látott egy mesét amiben az ágyrugó eltört és kiugrott az ágyból, onnantól kezdve félt a rugós ágyaktól.

2021. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A gomboktól én is rettenetesen féltem. A takarót mindig a gombos felével a fal felé kellett fordítani ahhoz, hogy bele tudjak merészkedni, ha pedig este a lábamhoz ért, akkor a frász kitört. Ha úgy tette le a Nagymama, hogy a gombos része a párna felé nézett, eszem ágában nem volt befeküdni az ágyba gyerekként :D


A másik amiktől féltem, azok a léggömbök voltak. Egyszer kaptam anyukámtól egy hatalmas, egyméteres átmérővel rendelkezőt. Valami iszonyúan szar lehetett (a Wertheim cirkuszban vettük az előadás után) az "anyaga". Nagy volt, indokolatlanul nehéz. Játszani akartam vele, feldobtam a levegőbe. Abban a pillanatban szétrobbant, reagálni sem tudtam az ijedtségtől, annyira meglepődtem.


Amióta tudom, hogy a léggömbök ennyire sérülékeny dolgok, szabályszerűen rettegek akkor, hogyha valamilyen oknál fogva hozzám kerül egy. Abban a pillanatban, hogy léggömb kerül a birtokomba, az egész világot egy rettenetes helynek látom, ami minden négyzetcentiméteren tele van veszélyekkel rá nézve. Rettegek attól, hogy szét fog robbanni :D

2021. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ovis koromban az édesanyám és a nővérem énekelt nekem egy dalt, attól úgy rettegtem hogy ordítottam. A mai napig nem tudom hogy miért, egy kedves, ártatlan gyerekdal volt.
2021. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, a lufiktól én is féltem, de csak hogy szétdurran, amúgy tetszettek nagyon, így rafináltan megoldva a dolgokat, szó szerint szélnek eresztettem őket, amint megkaptam, megcsodáltam és nyomban ki is vittem az udvarra és néztem míg olyan magasra repül, hogy eltűnik a szemem elől. Anyu egy ideig hozott néha haza léggömböt, biztos azt hitte, jól elleszek vele egy ideig, aztán elég hamar leszokott erről, miután gondolom megunta hogy 5 percen belül elreptetem.


A gombokat viszont én szerettem, apám szabó volt, egy egész nagy, tömött szatyorni gombja volt, minden félék. Sokszor játszottam velük, válogattam őket, szebbnél szebbek voltak és mindegyik más.

2021. ápr. 17. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A gomboktól én ugyan nem féltem, de egyszerűen nem tűrtem meg magamon. Gombos pizsama? Ki van lőve, még most is, brr. (Csak a pizsama, más már oké)

Talán az undor a megfelelő szó rá, de fogalmam sincs hogy miért.


Amúgy nem volt bajom velük, én is eljátszogattam velük a varródobozból, meg megcsodáltam a különlegesebbeket, de rajtam nem lehetett :D


Kiskoromban a Lesből Támadó Ruhaszárítókötéltől (Pom-Pom) és A Medve c. filmből a hallucinációktól féltem, az asztal alá bújtam el előlük :D


A sötétet se szerettem, de az szerintem általános.

2021. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!