Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért annyira...

Munkahelyen miért annyira szokványos manapság undoknak és alattomosnak lenni?

Figyelt kérdés

Annyira fárasztó az ilyen embereket elviselni, folyton figyelni, résen lenni, hogy mikor szövetkeznek ellenem, mikor akarnak eltenni láb alól, kirúgatni, bemártani stb.


A munkámra szeretnék összpontosítani de látszólag ez már alap munkahelyi kultúra manapság.


2020. jún. 2. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden nézőpont kérdése. Valóban sok a rosszindulatú ember, - sokuk esetében érthetetlen, hogy kitől és milyen előnyöket remél a viselkedéséért. Nekem pont azokkal az emberekkel van tele a tarisznyám, akik lépten-nyomon arra lukadnak ki, hogy mindenki csak ártani akar nekik, - folyamatosan vívják sokszor nem is létező ellenségeikkel 360 fokos irányban a maguk kis háborúját, - holott sok esetben sokkal könnyebb lenne mindenkinek egy munkanap, ha nem mérgeznék a hangulatot ilyen összeesküvés elmélet-gyárak. De mint írtam, nézőpont kérdése, - ki mit, honnan és hogyan lát... Látni lehet sok ilyen görény arcán. hogy szinte élvezi, amikor látja, hogy az embereknek csomóba szorul a gyomruk, amikor megpillantják őket. Ezek ettől érzik magukat valakinek, - aztán néha belefutnak abba, hogy "visszanyal" a fagyi - és akkor áll a bál egy ideig.
2020. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nagyi Ildi válasza:
35%

Kedves kérdező!

Nem tudom mennyi idős, mióta dolgozik. Én már jó ideje letettem a lantot, és én is tapasztaltam korábban, hogy ilyenek az emberek, amilyennek leírta. Ez nem véletlen. Csak úgy tudom igazolni ezt a helyzetet, ha belemerülünk a Bibliába, ahol már több ezer évvel ezelőtt leírták, hogy ilyenek lesznek az emberek napjainkban. Például a Timóteusznak írt második levele, harmadik fejezet 1-5. versek pont erről írnak, hogy napjainkban az emberek önmagukat fogják szeretni, meg a pénzt, dicsekvők lesznek, gőgösek, káromlók, vadak, a jóságot nem fogják szeretni, büszkék.

Azt hiszem egyet érthetünk abban, hogy az emberek java része bizony most ilyen tulajdonságokkal rendelkezik.

Nehéz mindenkinek a kedvére tenni, különösen, ha még ellenünk is munkálkodnak.

Én úgy tudtam kikerülni az ilyen viselkedést, hogy nem vettem róluk tudomást, és egy idő után békén hagytak. Nagyon fontos, hogy az ember megőrizze a belső békéjét, mert ellenkező esetben észreveszik,ha zaklatottak leszünk, és egyből támadnak.

Szóval, vagy nem veszünk róluk tudomást, vagy pedig, ami igen nehéz, ellenkezőleg, szeretettel válaszolunk, ami a Róma 12. fejezet 20, 21. verseiben van leírva: ha éhes az ellenséged, adj neki enni, ha szomjas, adj neki inni, mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére. Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.

A tüzes szén azt jelenti, hogy ha kedvesek vagyunk ahhoz, aki nekünk esetleg ártott, akkor a jó viselkedésünk hatására talán megszégyenül, belátja hibáját és megenyhül.

A saját érdekünkben ez a legjobb út, amit tehetünk, mert a gonosz ember egy idő után eltűnik a földről és az igazságosak fogják örökölni a földet.Ezt írja le a Zsoltárok könyve 37. fejezet, 29. verse: Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak.

Remélem tudtam segíteni, de semmiképpen nem akartam a Bibliára fókuszálni, csak érzékeltetni akartam, hogy ebben van leírva az igazság és még több hasznos tanács is.

Ha gondolja, máskor is szívesen beszélgetnék erről, vagy más problémájáról,ami felmerül, szívesen segítek!!

Üdvözlettel: Ildikó

2020. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, két teljesen ellentétes válasz. 2-es nagyon köszönöm a jó tanácsokat, tényleg szerintem is a legjobb megoldás, ha a sorozatos támadások, rosszindulat ellenére jósággal viszonozzuk, mert ez olykor szégyenérzettel töltheti el azt a személyt, akiben még van egy minimális jóság, igazságérzet.


Az 1-es a tipikus példája az ilyen közösséget fenntartó és tovább erősítő személynek, aki tagad és nyilván rákeni a még tisztességes emberekre, hogy zakkantak, neurotikusak, összeesküvés elméletek gyártanak meg miegymás. És pozíciója meg is engedi, mert ezek a személyek ezeket a játszmákat nem nyiltan játszák, hiszen gyorsan veszítetének, hanem sunyin, alattomosan, sosem beismerve, sosem mutatva igazi arcukat meg. De a végeredményekből és non-verbális jelekből nagyon könnyen ki lehet olvasni, hogy mi is lakozik a látszólagos "korrekt" viselkedés mögött.

2020. jún. 2. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Sajna ez nem "alap munkahelyi kultúra manapság", hanem össztársadalmi alap kultúra ebben az országban. Az okokat, indokokat nem tudják alapvetően megmagyarázni sokan, csak kitalálnak valamit, hogy a másikba miért is kell belerúgni...
2020. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Sokszor már pusztán a gyakorlatban maradás kedvéért is megrugdosnak mindenkit, hogy ha összeakadnak egy hozzájuk mérhető bunkóval, akkor már "edzésben" legyenek.
2020. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!