Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy küzdötted fel magad a...

Hogy küzdötted fel magad a nulláról?

Figyelt kérdés
Szeretnék néhány motiváló sort olvasni olyanoktól, akinek nem rakták a segge alá a lakást anyuék.

2021. ápr. 18. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Tanulni, számolni, bátornak lenni.
2021. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Tanulással és munkával, bár lakásom még nincs. 19 évesen pápá volt, maradt a nappal egyetem, éjszaka munka felállás.
2021. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Párommal építettünk egyet. Értsd: nem építettettük, hanem MI építettük, a két kezünkkel.

A fizikai munkát bírtuk mindketten. Egyedül kőművest kellett keresnünk, mert ahhoz nem értettünk. Vagy ami olyan munka volt, az a kőmüves munkája mellett csináltuk egyszerre, ő csak ellenőrzte néha közben (egyenes-e a fal stb.)

Burkolás, villany, vízelvezetés stb. mindent mi magunk oldottunk meg huszonpárévesen. Így, hogy a munkák 90%-át a két kezünkkel végeztük, nem is került olyan sok pénzbe. Végülis mennyi spórolt pénze lehet két ilyen fiatalnak a mai világban? :)


Azóta is ebben a házban lakunk.

(1-1 milliót kellett csak kölcsönkérnünk az ő és az én szüleimtől is, amit 2 éven belül vissza is adtunk nekik).

2021. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nektek sok időtök volt és volt kedvetek is hozzá. Én pl sokkal többet keresek, ha nem házat építek, hanem azt csinálom, amihez értek, így nekem jobban megéri valakit felbérelni.


Amúgy meg van pénz a rendszerben csak meg kell keresni. Nagyon figyelj a személyes kapcsolataidra, figyeld a lehetőségeid, kell sajna egy pénzügyi vénádnak is lenni, de ez mind megtanulható.

2021. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek sok időtök volt és volt kedvetek is hozzá."


Munka mellett építettük. Munka után egyből ki a telekre, hétvégén meg napfelketétől naplementéig dolgoztunk.


De végülis igazad van, hiszen az embernek arra van ideje, amire időt szorít. ^^

2021. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Engem nem igazán érdekel, hogy mikor építetted, felőlem éjszaka is csinálhattad. Ez idő alatt én meg tudtam keresni azt a pénzt, amiből vettem egy nagyon klassz házat, amit már ki is pofoztunk és közben azt csináltam, amit szerettem és amihez értek. Neked a házépítés a hobbid, nekem meg más.


De ez ennél a kérdésnél már offolás, úgyhogy vissza a kérdésre.

2021. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat olvastam, tanultam magamról. Nem annyira "különös" dolog volt számomra, csak ez volt az alap. Se szüleim, se mentor nem volt igazán, aki vezessen valami felé. Nagyon sokat olvastam a pénzcsinálásról, és amint volt időm, egész nap tanultam róla. Aztán rátaláltam a tőzsdére, felmondtam a munkahelyen, ott egy webinárium során tanultam egy profitól, lementettem a videóit, elemeztem, jegyzeteket írtam, újranéztem mindet. Felmondtam az alkalmazotti munkahelyemen, fél évig tanultam és aztán összejött, és sikerült.
2021. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 1Léna ***** válasza:

Fontos egy helyes célkitűzés.

Legyen elég aprólékosan, elég színesen elképzelt.

Átgondolni: mi kell ahhoz, hogy megvalósulhasson?

Menni fog egyedül, vagy társ kell hozzá?

Pénzügyi számvetés.

Miről tudok lemondani, annak érdekében hogy megvalósuljon.

Mennyi időt, energiát, áldozok rá.

Mindent megtudunk valósítani kellő odaszántsággal, kitartással.

Csak a megvalósulás idejét befolyásolják a körülmények.

2021. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!