Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitnlehet abban az esetben...

Mitnlehet abban az esetben tenni, ha mégsem kérem, amit rendeltem?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy hdd-t, de mégsem kérem, mit tegyek, ha már nem kell, de már átadták a futárnak. Sajnos ahonnan rendeltem, nem csinálnak semmit. Ha nem veszem át a csoamgot, akkor megbüntetnek? Vagy mit tegyek?
2021. ápr. 21. 13:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit lehet*
2021. ápr. 21. 13:15
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Már megbocsáss, de tele van a gyakori az ilyen felelőtlen kattingatós vásárlással. Megrendelted, valaki fogadta és lekönyvelte, valaki levette a polcról, valaki becsomagolta és megcímezte, valaki megrendelte hozzá a futárt, a futárcég diszpécsere kiküldte érte a futárt a futár felvette ... Tehát már vagy 6 ember dolgozott miattad - te pedig ennyi meló után ingyen szeretnél kiszállni a buliból. Kíváncsi lennék, ha dolgozó ember vagy, Te szeretsz-e ingyen dolgozni???
2021. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetnek meg.

Tudod melyik futárcég fogja hozni? Hívd fel a depót, hogy jönni fog előre láthatólag XY napon, és nem szeretnéd, ha kiszállítaná.

Ha ez nem lehetséges, akkor a futár olyan reggel 6-7 óra között veszi fel a rendszerbe a csomagot, kábé ekkor kapsz e-mailt, vagy SMS-t. Figyeld az üzenetet, abban van a futár telefonszáma is. Hívd fel, vagy küld egy SMS-t neki (NÉV, PONTOS KISZÁLLÍTÁSI CÍM!), hogy tudja, hogy ne rakja be az autóba, vagy ha már bepakolta, akkor ne menjen potyára egy kört a házad körül. Könnyítsd meg a munkáját, van most meló bőven...


De olyat ne csinálj kérlek, hogy a címen közlöd vele, hogy mégsem kell és rácsapod az ajtót. Az nem szép dolog.

2021. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Feketelistára kerülsz. Onnan többé legfeljebb előre fizetéssel rendelhetsz.
2021. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elállsz a szerződéstől 14 napon belül.
2021. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom, nem szándékosan, vagy kitolásból tettem. A weboldal ügyfélszolgálata konkrétan rámnyomta a telefont.

A szüleim nem engedik, hogy megvegyem, de ezt csak utólag mondták, és most nem tudom, mit tegyek. Megpróbálom őket újra hívni.

2021. ápr. 21. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es ez hülyeség.


Max a futár lehet köcsög, hogy "ez sose veszi át, ha jön csomagja, ki se viszem neki a raktárból".


De az ilyen szerencsére ritka és tényleg irtó nagy taplónak kell lenni ahhoz, hogy feketelistára kerülj

(Mondok egy példát, egy nő naponta(!) 5-6 csomagot rendelt kb 100 000 Ft értékben, és abból vagy semmit, vagy a legolcsóbbat vette csak át.

Tehát számold ki, egy héten kb. 32 csomagja van, abból 3-at vesz át.

Na az ilyeneket tényleg megjegyzi a feladó és a kiszállító is.

De egy ilyen egyszeri, véletlen rendelés eseténél még nincs ilyen szankció. :))

(Futár vagyok)

2021. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szóljak a futárnak, hogy mégsem kérem, és akkor nem kerülök bajba?
2021. ápr. 21. 14:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Sehogy sem kerülsz bajba, ne fossál ilyeneken.


Azt írtad, már átadták a futárnak. Ezt hol olvastad, vagy telefonban mondták?


Rendesen a futárnál van, vagy átadták az xy futárcég részére? Nem mindegy.


Ha a futárnál van, akkor már keresett volna telefonon, vagy csengetett volna, ilyenkor túrától függően általában vége a leszórásnak.

Nézd meg az e-mailjeid, meg a kapott sms-eid, mi van benne? Ha gondolod, gyere át privátba, szívesen segítek.

2021. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!