Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a banki ügyintézőnk megegye...

Ha a banki ügyintézőnk megegyezés nélkül tegez minket, akkor mi is tegezhetjük?

Figyelt kérdés

(Elnézést, ha rossz kategóriába írok.)

Adott egy 60-as éveiben járó banki ügyintéző, akihez kerültünk a férjemmel. Mi a 30-as éveink elején járunk. Engem nagyon zavar, hogy becézve szólít minket, úgy tegez, mintha a szomszédja unokái lennénk.

Nagyon a nyelvemen van, hogy rákérdezzek, hogy mikor ittunk pertut, de így is olyan silány munkát végez, hogy félek, ha magunkra haragítom, sose fogunk előre jutni az ügyeinkben. (Jelenleg ő az egyetlen lakossági finanszírozó a banknál.) Ilyenkor mi a teendő? Szorítsam össze a fogam és magázzuk? Tegezzem? Csókolomozzam és tetszikezzem, hátha észreveszi magát?

Értem, hogy fiatalabbak vagyunk nála és kedvességnek is vehetném, de ez annyira lekezelő viselkedés. Mégiscsak pénzügyi kérdésekkel fordulunk hozzá ügyfél-ügyintéző viszonyban.



2021. ápr. 26. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre megboldogult édesapám azt mondta, hogy a csendőr pertu már régen kiment a divatból. Aki engem tegez, azt visszategezem, nyilván néhány kivételtől eltekintve. Ők általában olyan emberek, akik gyerekkoromtól ismernek, és gyerekként tegeztek, de én csókolomot köszöntem nekik. Náluk így maradt, de mástól nem tűröm. Én gondolkodás nélkül visszategezném.
2021. ápr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem vagytok személyes ismerősök, akkor ritka bunkó viselkedés a részéről. Egy 18 évest is magáznia kéne. Ui. ez nem olyan, mintha a vonaton elkezdenétek beszélgetni. Vagy mintha a butikban letegezne az eladó. Ő abban a székben egy bankot képvisel. A bank imázsába ez aligha fér bele.

Megértem, hogy ott és akkor nem akartok vitatkozni vele. De én levelet írnék a fiók vezetőjének, és megírnám, hogy tegezett a dolgozójuk, és én ezt nem tartom helyesnek.

2021. ápr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Ne égesd magad a "mikor ittunk pertut" c múlt századi idézettel, mégiscsak 2021-et írunk, ébresztő!!! Nektek még nem világos hogy eltűnőben van a magázás? És ha magáz, akkor mi van? Az valami?

A tiszteletet tegezéssel is meg lehet adni, és a magázással is lehet bunkónak lenni.

Ha tegez titeket, tegezzétek őt. Semmi probléma nincs ezzel.

Nálunk ez 30 éve nem kérdés. Kicsit le vagytok maradva.

2021. ápr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem rossz szándékból teszi, lehet megszokta már hogy idős és nehéz átállni magázódásra, vagy szimpatikusak vagytok neki. Elméletileg nem illik tegeződést visszautasítani, mert ha valaki felajánlja akkor az becsülendő dolog, bár a mai világban már nem nagyon élnek ezek az illemszokások. Tudom, hogy hivatalos helyen nem szokás, de valljuk be, annyira nem nagy probléma, hogy ebből cirkuszt csinálj/vitatkozz/panaszkönyvet kérj, és megkockáztasd azt, hogy utána bunkó lesz és tényleg "véletlenül" megnehezíti a dolgotokat.
2021. ápr. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Kulonosen, hogy ugyfelszolgalaton van, ez megengedhetetlen kellene, hogy legyen, de Magyarorszag mar regota megy a lejtmenetben. Ez a nyelvhasznalat csak kivetulese az egesz lecsuszasnak. Angliaban ugy van egyseges formula, hogy tulajdonkeppen mindenkit magazunk, ha ugy tetszik. Es nem bizalmaskodo ridegseg, hanem kedves udvariassag az, ahogy bannak az emberrel.
2021. ápr. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Te meg magázd, hátha észreveszi magát és átáll!
2021. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
ha valaki letegez csak úgy akkor bámuld őt folyamatosan és ne mondj semmit majd rájön talán
2021. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Én mindenkit letegezek, persze kultúrált hangnemben. És szarok rá hogy mit szól hozzá. És soha senki nem reklamált emiatt.
2021. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

3-as: Ahonnan én jövök teljesen mindennapi szöveg, hogy pertut iszom valakivel. Gyakorlatilag rövidítésként használjuk a "felajánlom, hogy tegeződjünk" szövegre.

Persze, ha azt mondanám, hogy a magázás a kölcsönös tisztelet jele, akkor rá lehet vágni, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, ezért inkább azt mondom, hogy ez az illem. Csak azért, mert valami kezd eltűnni, az még nem biztos, hogy helyes folyamat. (Pl. A társadalom elbutulása is egyre általánosabb, én valahogy mégis remélem, hogy nem fog mindenki beállni a sorba.)

A hátamon égnek áll a szőr a boomerektől, akik képtelenek a koruknak megfelelően viselkedni. A gyerekeimnek is azt tanítom, hogy nekik bizony csókolommal kell köszönniük, hogy érezzék a különböző szférákat, hogy nem mindenki a puszipajtásuk (hiába ajánlja a vadidegen idős asszony, hogy tegezze). Ezeknek az elmosódása ártalmas.

Igen, egyértelműen szimpatikusak vagyunk neki, de amikor a férjem fejére nyom egy barackot (!!), akkor úgy gondolom, hogy durva szinteket ugrott át.

8-as: Lehet, hogy nem reklamáltak, de el tudom képzelni, hogy nem tetszik mindenkinek. Gondolom, ezt felesleges írom, hiszen amilyen kultúráltan letegezel mindenkit, olyan kultúráltan leírtad ezzel kapcsolatban a véleményedet.

A tippeket nagyon köszönöm! A magázódással próbálkoztunk (nem is állt a számra más), de nem vette a lapot. Igyekszünk más ügyintézőhöz kerülni (mint írtam, a munkáját is rémesen végzi, az e-mailjeit még a kollégái sem értik), addig is marad a viszonttegeződés.

2021. ápr. 27. 21:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Először a férjeddel beszéld meg a dolgot, hogy ugyanúgy szóljatok az ügyintézőhöz. amúgy én is a kölcsönösség híve lennék, akár tegezve, akár magázva. Ti milyen irányban akartok kölcsönösséget? Kölcsönös tegezés vagy magázás? Lehet, hogy tegeződést akart ajánlani az ügyintéző, csak nem mondta, ebből is adódhat félreértés. Jó lenne ezt tisztázni vele, szerintem érdemes rákérdezni.
2021. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!