Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itthon lakáskölcsön vagy...

Itthon lakáskölcsön vagy külföldön spórolás? Mit választanál?

Figyelt kérdés

Itthon 35 milliós lakásra felvenni kb 22 millió forintot, amit úgy 80 ezrével törlesztenénk, vagy külföldre menni 3 évre és ott összespórolni 18 millió forintot.

Ha 20 évesek lennénk, utóbbit választanák, de már 32 és 35 évesek vagyunk a párommal, és nem szeretnénk túl sokáig várni a gyerekvállalással. Viszont tudom hogy adósság a verni magunkat sem leányálom, de valamit valamiért.

Mit gondoltok? Ti melyik utat választanátok? F35


2021. ápr. 28. 11:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ugye ha összespórolnánk az említett összeget kint, akkor is kellene lakáskölcsön, de nagyságrendekkel kevesebb.
2021. ápr. 28. 11:19
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtatok múlik, én annak idején bevállaltam a hitelt, mert kevés hiányzott, viszont elkezdtek annyira felszaladni az árak, hogy nem érte meg tovább várni a lakásvásárlással. A ti esetetekben ha van lehetőség, én lehet, hogy külföldre mennék inkább pár évre. De ti érzitek.
2021. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs, ami visszatartson titeket, akkor én külföldre mennék a helyetekben, viszont valószínűleg vissza se jönnék. Nem csak a pénz több kint, hanem az emberek mentalitása, közhangulat, egészségügy, oktatás stb.
2021. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldre jöttem aztán végül itt vettem házat, persze hitelre, mert itt annyival magasabbak is az ingatlanárak - de annyival jobb is itt élni. Cserébe úgy szedtem össze az önerőt, hogy közben elvoltam albérletben, egy csomót utaztam, nem kellett meghúznom a nadrágszíjat, nem csak spórolásból állt az életem hanem élménygyűjtésből is.
2021. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kint se olyan egyszerű ennyit 3 év alatt megspórolni és ki tudja, hogy 3 év múlva hol lesznek az árak. Költözzetek ki és maradjatok.
2021. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
külföld, és ha szerencsétek van, kint is tudtok maradni
2021. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ketten kb 5 százezer forintot tudnánk félretenni havonta, úgy hogy élünk is mellette. Ezen kívül van pár millió Ft megtakarításunk, plusz a páromnak fundamentája. Ezen kívül van egy vidéki családi ház a család tulajdonában amit eladva szintén pár millához jutnának. 3 év elég lenne. Aztán persze lehet hogy végül kint maradnánk, csak oda viszont nem szeretnénk családot alapítani.
2021. ápr. 28. 12:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7: miért nem?
2021. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mert már megtapasztaltuk az ottani viszonyokat. Sokmindenben jó ott lenni, de pl az oktatás nagyon rossz. Illetve tudjuk hogy előbb-utóbb haza kívánkoznánk.
2021. ápr. 28. 13:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Külföld
2021. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!