Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnék felvenni lakáskölc...

Hogy tudnék felvenni lakáskölcsönt?

Figyelt kérdés

20 millió forintos lakást szeretnék megvásárolni, de szerintem nem fogok tudni!


Önerő: 2 millió

Fundementa lakáskassza idén jár le, 3.5 millió forint a szerződéses összeg, ez nem tudom mit jelenthet!


Így is 14,5 millió forintot kell felvennem, de nem hinném hogy megadják. Egyedülálló vagyok a fizetésem 200k nettó csak!


2021. febr. 3. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerződéses összeg azt jelenti, hogy amit te befizetsz + ami hitelt még kapsz mellé a végén.

Azt számold ki mennyit fizettél be, és szorozd be 1,3-al az állami támogatás miatt.


Neked durván 4 millió forint önerőd van. Gyűjtsél mellé még 2 milliót, hogy legyen kis pénzed az illetékre, beköltözésre.

Ha van összesen 6 milliód, akkor mehetsz a bankban 15 milliós hitelért.


Jelenleg havi 100ezres törlesztővel megkapod a 15 milliót 20 éves végig fix hitelt. Tehát elvben 200K-s fizetésre felvehetsz 15 milliót.

Más kérdés, hogy meg tudsz-e élni havi 100 ezerből.


Lehetőségek: lépj előrébb a karrieredben, ha 300ezret keresnél, abból ki tudnád fizetni a 100ezres törlesztőt és ugyanúgy tudnál élni, mint a mai fizetésedből élsz.

Vagy házasság X év múlva, így a babavárót is felvehetitek és 2 fizetésből kell a hitelt fizetni egy helyett.

2021. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát nem tudom megvenni! Az a havi 100 is sok lenne.
2021. febr. 3. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2021. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!