Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelből lakáskölcsönhöz...

Diákhitelből lakáskölcsönhöz önrész megéri?

Figyelt kérdés
A diákhitel 1 felvehető havi összegét megemelték most 70 ezerről 150 ezerre. Az érdekelne, hogy ti mit gondoltok, megéri-e így önrészt gyűjteni egy lakáskölcsönjöz, hogy minden hónapban ezt a 150 ezret berakom állampapírba és ott tárolom?

#diákhitel #állampapír #lakácskölcsön
2020. máj. 3. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Hitelből önerő a legjobb dolog a világon!

Bazinga!

2020. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.99%-os kamat van a diákhitel 1-en, az egyéves Magyar állampapíron pedig 2,5 %-os kamat, de ha hosszabb időre rakom be, akkor lehet 4-5%-os kamat is.
2020. máj. 3. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Attól még lesz egy hiteltartozásod, amit valahogy, valamikor egyszer ki kell fizetni. Gondolom nem is nő vagy, hogyha bevállalnál 2 gyereket, akkor eltörlik a diákhiteled 50%-át, ha 3-at, akkor meg az egészet.


Mondd el a tervet, hogy pontosan mit csinálnál hogy fizetnéd vissza a Diákhitelt, hogy fizetnéd a lakáshitelt, hogy, miért stb érné ez meg neked? Vezesd le nekünk pontosan. Hallgatjuk. Már gondolom végiggondoltad és van terved.

2020. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Igen, megéri. Minél több az önerő, annál kevesebb ingatlanhitelt kell felvenni, ami drágább, mint a jelenlegi diákhitel. Sokkal jobban megéri, mint albérletre dobálni ki a pénzt az ablakon. Inkább fizetem majd én is az MFB-nek a 2%-os diákhitelt, emellett a 4%-os lakáshitelt.
2020. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-esnek: Igen, férfi vagyok. Igazából csak elgondolkodtam rajta, jelenleg a második félévemet töltöm az egyetemen és van mellette egy fix félállásom egy cégnél amit nagyon szeretek. Szüleimnél lakom még, és azon gondolkodtam el, hogy ha majd kb 3-4 év múlva el szeretnék költözni, akkor van-e értelme albérletre kidobnom a pénzt? Nem lenne-e okosabb minél nagyobb önrészt összeszedni a 2%-os kamatú hitellel, és mellé rakni még a saját pénzemet, és úgy felvenni annyi kölcsönt ami egy lakáshoz/házhoz szükséges? Jelenleg felveszem az egyszeri diákhitel pluszt is ami 500 ezer Ft végig kamatmentes szabadon felhasználható, és berakom bizonyos cégek részvényeibe. Attól nem félek, hogy ne tudnám fizetni a hitelt mert eléggé céltudatos nem lusta ember vagyok, a diákhitel 1-nél a minimálbér 6%-át kell havonta törleszteni, de abból is többet törlesztenék. Jelenleg arra vagyok kiváncsi, hogy mennyire hülyeség amit így gondolok, persze tudom, hogy minél jobban érdemes kimaradni a hitelekből, de azt se gondolom okosnak, hogy minden hónapban dobjak ki 100 ezret vagy többet majd az ablakon albérletre.
2020. máj. 3. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Remek, hogy ennyi idősen már ilyen tudatos vagy és foglalkozol ezekkel a dolgokkal. Ezt az oldalt nem tudom ismered-e, de nagyon ajánlom neked, mert pontosan a személyes pénzügyekről szól, az élet minden területét felölelve. Nekem nagyon sokat segített és mert nyitottnak tűnsz rá, szerintem te is rengeteget infót szerezhetnél innen ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, ide értve ezt a kérdésedet is.


[link]

2020. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam így másfél év elteltével írok hogy hogy alakult.

Állampapírba tettem az elején mindent, utána egy részéből részvényeket vettem, majd decemberben elkezdtem a kriptovalutákkal foglalkozni és az összes pénzt kiszedtem mindenhonnan és kriptovalutába fektettem, nagyon jókor szálltam be, így elég durván jó profitban vagyok (számomra is hihetetlen)

Most már így nincs annyira messze a lakás mint ahogy az elején volt.

2021. okt. 20. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Elon Muskot hallotuk!
2021. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!