Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Belegondoltatok már abba,...

Belegondoltatok már abba, hogy esetleg a jövőben megjelennek olyan technológiák, amikkel egy ember életét és emlékeit vissza lehet majd játszani? Mennyire lennétek bajban?

Figyelt kérdés

Elég sci-fi meg földtől elrugaszkodott gondolat, de én már csak tudom hogy soha senkit nem szeretném ha tudna hogy milyen dolgokat csináltam, és milyen titkokat őrzök az elmém mélyén


Mostanában Vsauce videóit hallgattam, és onnan jött elő megint a gondolat, de már fiatalon is tartottam valami ilyesmiről, amikor híres ősemberekről tanultunk az iskolában, és hogy mennyi mindent ki tudtak deríteni az étrendjükről, életmódjukról tudományos módszerekkel


Van pár videojáték is (spoiler veszély!) amik szintén nem "nyugtattak meg" ezzel kapcsolatban, ilyen a Prey (2017) is, ahol a játékos egy másik faj egyede, és egy Morgan Yu nevű fiatal tudós emlékeit kell átélnie, vagy a SoMA nevű játék, ahol ha jól emlékszem haldoklik a főszereplő egy agysérülés miatt, elmegy egy klinikára ahol azt ígérik hogy meg tudnák gyógyítani, de valójában beszkennelik az agyát, meghal, és egy tenger alatti állomáson ébred fel párszáz év múlva (mint kiderül valójában egy robot teste van, de minden emléke olyan mintha csak tegnap lett volna, és meg se halt volna, hanem a "biztonsági mentéstől" folytatódott minden)



Létezik, hogy ilyen technológiák megjelenjenek még a mi időnkben?



2021. máj. 2. 02:01
 1/6 A kérdező kommentje:
*tudná, hogy milyen dolgokat csináltam
2021. máj. 2. 02:41
 2/6 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Az agyi aktivitás mérésének segítségével képesek valamennyire rekonstruálni a gondolatokat, itt egy kísérlet: [link]


Szerintem nem aggódj, a legtöbb embernek van mit szégyellnie :) Ha mindez nyilvánossá válna, megszűnne szégyennek lenni.


Természetesen meghalok a kíváncsiságtól, hogy tudjam, mit gondolnak rólam az ismerőseim vagy hogy milyen emlékei vannak pl. a szerelmeimnek. Viszont nem tudom mennyire szeretném visszanézni a kellemetlen emlékeimet.

2021. máj. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál az nem arról szól. Arról szól, hogy a technológia tudja az emlékeidet, és nem az ember.


Nézd meg a Robinson család animációt, ez szól arról amit írtál, mert itt tv-n vetítik kis, de ez sem arról szól amiről te gondolkodsz. Ez csak arról szól, hogy a kisfiú tudni szeretné ki az édesanyja, és ezért alkotja meg ezt a gépet.

2021. máj. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lennék bajban, emmi olyat nem csináltam. Amikor meg igen, az még akkor kiderült, és akkor voltam bajban. (Gyerekként)
2021. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3: Mi az akadálya annak, hogy egy olyan lény jusson hozzá a gondolataimhoz, akit én nem akarnék?


Például ha ma leklónoznának, és valaki más "bebootolna" az én "operációs rendszeremmel" és memóriámmal/emlékeimmel, akkor simán elkürtölhetné másnak, meg ítélkezhetne afelett amiket csináltam mondjuk múlt héten :D



Megnézem, érdekesen hangzik :)

2021. máj. 2. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit spoiler tartalmú bekezdés:

A Fekete Tükör című sorozat első évadában volt egy rész, amit "Az emlékchip" -nek hívtak. Majdnem egy órás, nem a legpozitívabb, kicsit nyomasztó, és picit kiszámítható, de ha valakit érdekel, ezektől függetlenül is tudom ajánlani. Itt olyan technológia jelent meg, ami egy chipem tárolja az emlékeket és bármikor visszanézhetőként, szó szerint bárhol elérhetőek, mindent egy idővonalon vázolva. Törölhetőek az emlékek, azonban ezt követően egy szürke folt jelenik meg az idővonalon, ami bizonyos szituációkban igencsak megkérdőjelezhet dolgokat.


A fent említett rész miatt gondoltam bele, hogy milyen egy világ lenne, ha egyszer valami hasonló elterjedne. Elég nyomasztó lenne, bárki más is hozzáférne a legprivátabb gondolataimhoz is, emlékeimhez is, sosem érezném magam biztonságban még úgy is, hogy nem tettem semmi rosszat (legalábbis direkt nem), sosem szegtem törvényt sem ( véletlen sem :D ).

Nem lennék bajban, bár van pár rondább gondolatom, és jobb lenne, ha azok nem kerülnének napvilágra :D ( szomszédok szidása gondolatban és nekik való beolvasás, szintén csak gondolatban :D )

2021. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!