Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van aki nem tudta feldolgozni...

Van aki nem tudta feldolgozni valamelyik szerette halálát?

Figyelt kérdés

Nekem anyukám halt meg, és nem tudom túltenni magam rajta.


Bűntudatom van miatta.



2021. máj. 2. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyászolni egyedül szörnyen nehéz

Van kire támaszkodnod?

A gyásznak 5 szakasza van , amin általában ha közeli hozzátartozóról van szó, kb. egy év az "elfodagás, beletorődés"-ig eljutni.

Ha ezen az időn túlnyúlik, akkor szokták szakember segítségét javasolni.

De ha úgy érzed hogy nem fog menni, ne halogasd, kérj segítséget. Nagyon jót tenne a lelkednek már csak az is hogy valakivel beszélsz róla.

2021. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom , hogy elveszitetted az Anyukádat. Sajnos 2 hete az én Anyukám is örökre elaludt. Nekem az a zavaró , hogy nem érzem azt a fajdalmat amit mások szoktak ilyenkor. Szomorú vagyok , mert szeretett volna élni és sajnálom hogy nem maradhatott itt.Sirok is mikor bármi eszembe jut vele kapcsolatban. Tavaly mikor megtudtam hogy beteg akkor sem éreztem a hasamban azt az idegesség érzést..(amit pl előtte covid vagy párkapcsolat miatt erősen éreztem. Akkor eldöntöttem H nem akarom ezt erezni és elmúlt ) de furcsalom magamon hogy régen mindig éreztem ezt ha valami rossz volt és most még a saját Anyukám miatt nem ?? Egyéb más testi tüneteim lettek helyette meg panikroham. Amikor elment épp aludtam és akkor keltem fel délután mikor megtörtént.sokat aggódtam miatta mert utolsó két hétben mi apoltuk és azon aggódtam nehogy fájjon neki, tudtuk hogy már csak egy irányba haladunk az elkerülhetetlen felé ezért vártuk hogy történjen meg mert féltem hogy ha tovább húzódik nagyon fog fájni neki. Ezért mikor megtudtam megkonnyebbultem hogy szépen elaludt. Valahogy nyugalmat érzek főleg mióta velem vannak a hamvai.de közben nem értem ez miért nem fáj ? Nem foghattam még fel? Abban hiszek hogy lélekben itt van mert voltak jelek..hiszem hogy találkozunk még csak már nem abban a testben lesz. Én tervezek írni neki egy levelet amiben leírom a vele kapcsolatos gondolataimat meg amiket nem mondtam el neki sosem és felolvasom neki. Bocsánat nem tudtam hasznosat hozzászólni mi segíthetne neked.
2021. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet 2es. Én leírtam, amit szerettem volna elmondani neki. Te most kiüresedettséget érezhetsz. A pánikroham a nagyfokú stressz miatt lehet, ami ért. Pszichológushoz kellene fordulnod szerintem. Én sokat sírtam, most már csak ürességet érzek. Van még rokonom, de vele nem vagyok jóban.
2021. máj. 18. 17:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm , hogy írtál. Igen tervezem, hogy elmegyek. Eleve olyan állapotban vagyok már régóta , hogy járni kellene. Régebbi traumák miatt. Én is sirdogalok ( mikor ápoltam akkor mellette nem tudtam sírni nehogy lassa, csak mikor elaludt akkor viszont omlott és közben ordítani tudtam volna) utána covidos lettem és most olyan tünetem van hogy szárad ki a szemem így nehezen sírok. De pl ma is..ebédnél elkezdtem mert eszembe jutott. Magamra szeretném tetováltatni a bucsulevelebol pár mondatot , mert erőt ad. Neked miért van bűntudatot Anyukáddal kapcsolatban?
2021. máj. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tőlem kapta el a Covidot. Belehalt
2021. máj. 18. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!