Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol, hogyan tudnám gyakorolni...

Hol, hogyan tudnám gyakorolni a nyelvtudásom? Milyen helyekre jelentkezzek dolgozni?

Figyelt kérdés
Angol szakon vagyok, de még soha életemben nem használtam az angol nyelvet. Egyszerűen soha nem kerültem még olyan szituációba, hogy angolul kellett volna kommunikálnom. Soha nem voltam még külföldön és külföldiekkel is tulajdonképpen csak az egyetemen találkoztam. Egyedül a tanulás miatt használtam az angolt, de szóban így is minimálisan (pl. összesen egy darab szóbeli vizsgám volt az eddigi félévek alatt és az órákon sem nagyon beszélünk). A távoktatás alatt ez csak rosszabb lett, szinte egy szót sem szóltam angolul. Jelenleg pedig nem tanulok (passzív féléven vagyok), szóval még kevesebbet találkozom az angol nyelvvel (csak olvasok, filmeket/sorozatokat/videókat nézek és ilyesmi). Úgyhogy egyrészt azt érzem, hogy folyamatosan romlik a nyelvtudásom (főleg a tényleges kommunikáció és kiejtés terén), valamint egyszerűen frusztrál az egész és tényleg nevetségesnek tartom, hogy angol szakos egyetemistaként egy büdös szót sem beszéltem még angolul és ilyen siralmasan megy. Ezen szeretnék változtatni, de fogalmam nincsen hogyan. Nem tudok kimenni külföldre, nincsenek külföldi vagy angolul beszélő emberek a környezetemben vagy baráti körömben, nem találok olyan munkát aminek kapcsán gyakorolhatnám az angolt, interneten nekem valahogyan nem akar sikerülni (az ilyen language exchange oldalakon csak férfiak írnak és pont nem nyelvtanulás céljából... nem játszom semmiféle játékkal és nem is érdekel az ilyesmi, a discordot sem kedvelem). Szóval fogalmam nincsen. Azon gondolkozom, hogy akkor ha már nem találok semmiféle angolos munkát, akkor majd én írok és érdeklődöm, hogy lenne-e valami lehetőség, de nem tudom hol kellene érdeklődnöm. Vidéken élek, itt nincsen SSC és társai... szóval nyelviskola, fordító iroda és ilyesmikben gondolkozom. Van még valami ötletetek?
2021. máj. 3. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát nem tudsz angolul de olyan munkát keresel, amihez angol tudás kell? :D


Az azért ugy megvan, hogy ilyen pozíciókhoz elvárás minimum a C1 de nem árt ha eltöltöttél x éves nyelvi környezetben is.

2021. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Mivel a "nem tudsz angolul" azért nem azt jelenti, hogy nem tudok angolul. Van felsőfokú angol nyelvvizsgám és angol nyelven tanultam az egyetemen, értelemszerűen ez sem sikerült volna, ha nem tudnék angolul. A nyelvtudásom alapvetően megvan, csak mivel soha nem tudtam használni sehol az iskolai/egyetemi közegen kívül, ezért nincsen gyakorlatom a nyelv használatában. Ami hiányosságom adódik az tulajdonképpen ennek tudható be és ezen szerintem másképp nem is lehet javítani, csak ha használja és gyakorolja az ember a nyelvet. Erre viszont kevés lehetőséget látok, a munka pl. ilyen lenne. Mivel még egyetemista vagyok, tanultam és még tanulni fogok és nincsen semmiféle végzettségem, tapasztalatom, ezért értelemszerűen nem olyan munkát keresek, ahol ezek elvárások lennének. Szimplán olyan munkát keresek, ahol használhatnám az angolt.
2021. máj. 4. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, én a filmeket és a könyveket javasolnám - nékem az segít szinten tartani...
2021. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Soha életemben nem olvastam annyit mint az egyetemen, de max. a szókincsem fejlődött tőle valamennyit. Most is szoktam angolul olvasni/filmezni/sorozatozni, de messze nem érzem elégnek. Kommunikáció szempontjából egyáltalán nem.
2021. máj. 4. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!