Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merjek jelentkezni olyan...

Merjek jelentkezni olyan munkára, ahol szükség van az angol nyelvtudásra?

Figyelt kérdés
Egyetemi beiskolázási asszisztenst keresnek és pontosan úgy fogalmazzák meg, hogy "magabiztosan és professzionálisan kommunikálj angolul szóban és írásban". Van nyelvvizsgám és angol szakos vagyok, viszont a sulin kívül egyáltalán nem használtam még soha sem az angolt, sem szóban, sem írásban (de szóban még a suliban is csak keveset). Érteni értem, tehát attól nem félek, csak attól tartok, hogy nem tudom használni.
2020. júl. 6. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ezt ennyire konkrétan beleírják akkor valóban elvárás. A nyelvvizsga senkit sem érdekel, az se számítana ha felsőfokúd lenne és az sem egyáltalán nem lenne. Az számít, hogy magabiztosan és professzionálisan kommunikálsz-e.


Esetleg felhívhatod őket és rákérdezhetsz.

2020. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a túróban lehetséges az, hogy ANGOL SZAKOS egyetemistaként nem használod az angolt nap mint nap (még az átlag ember is használja..) ráadásul szóban még az iskolában sem haszáltatátok?!


érdekes képzés lehet...

2020. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Merhetsz, interjún úgyis tesztelik.

Egyébként tényleg érdekes szak lehet...

2020. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az egyetemen nyilván minden órám és a hozzájuk tartozó anyag, illetve a feladatok is angolul vannak. Viszont ez csak annyit jelent, hogy angolul hallgatod az órákat, angolul olvasod az irodalmat, angolul írsz mindenféle beadandót, ez pedig azért nem olyan sok. Beszélni elég keveset szoktunk pl. nincsenek szóbeli vizsgáink és az órákon is elég ritkák a szóbeli feladatok (max. félévente egy prezentáció vagy valami csoportos munka és ennyi). Az egyetemen kívül a hétköznapi életben pedig még ennyit sem használom (max. nézek valami filmet/sorozatot vagy olvasok). Szóval igazából angolul kommunikálni egyáltalán nem szoktam, tulajdonképpen nincs is rá szükségem. Emiatt is gondolkozom azon, hogy esetleg jó lenne egy olyan pl. munka vagy egy olyan közeg, ahol tudnám használni és akkor az segítene és talán fejlődnék tőle. Csak közben nem biztos, hogy alkalmas lennék rá, pont ebből kifolyólag.

2020. júl. 6. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért vagy angol szakos, ha ennyire nem érdekel a nyelv. Én 22 éve jártam olasz szakra, és egyfolytában kerestem a lehetőségeket, hogy olaszul beszélhessek, pedig akkoriban nem volt könnyű. Most, az internet korában már bárkivel bárhonnan lehet beszélgetni. Én az utcán, nyaraláskor leszólítottam az embereket, ha hallottam, hogy olaszul beszélnek. Angolul beszélő embereket meg bárhol találsz.
2020. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindent meg kell próbálni, nem veszíthetsz rajta.
2020. júl. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

5# Nem tudom miből szűrted le, hogy nem érdekel... Engem érdekel és szeretem a szakomat (ha ez nem így lenne, akkor nem is tanulnék ott), csak én nagyon nem ebben nőtem fel és számomra nem természetes az idegen nyelvek használata. Én vidéken (falu a semmi közepén) nőtem fel, nem jártunk sehová (se országon belül, se külföldre), a családban senki nem beszél semmilyen idegen nyelvet (max. tanulta az iskolában, de soha nem használta) és konkrétan az egyetemen találkoztam először külföldivel, vagy pl. anyanyelvi angol beszélővel is. Szóval én nagyon sokáig teljesen öncélúan tanultam idegen nyelvet (mert tetszett, élveztem, ment), mert egyáltalán nem láttam azt, hogy ennek lehet ténylegesen gyakorlati haszna a hétköznapi életben, hiszen az én környezetemben erre abszolút nem is volt példa. Én már valóban az a korosztály vagyok, akinek ott az internet stb. és használtam, illetve használok is nyelvtanulós oldalakat és alkalmazásokat, ott van mindenféle csevegős app stb., de ezt szerintem nem lehet összehasonlítani azzal, hogy szükségszerűen idegen nyelven kell kommunikálnod valakivel személyesen, egy adott célnak megfelelően stb. Én nem vagyok olyan nyitott típus, aki odamegy idegenekhez az utcán stb., tehát a részemről ez nem működik. Ugyanakkor alapvetően szerettem volna használni az angolt, csak sokszor ugyanebbe a “problémába” ütköztem, hogy mivel nem használom az angolt aktívan a mindennapi életben, ezért nincs is benne rutinom, nem gyakorlott, természetes, friss stb. a nyelvtudásom.

2020. júl. 6. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg mindenképpen, angolt tanulsz, mit veszíthetsz vele?

Én soha nem tanultam angolul, sorozatokból meg filmekből szedtem össze a tudásomat, és mégis felvettek már olyan helyre, ahova magabiztos nyelvtudás kellett...

2020. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!