Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Belemenjek ebbe? Vagy ez is...

Belemenjek ebbe? Vagy ez is hasonló, mint az MLM-es átverés?

Figyelt kérdés

A Grawe osztrák életbiztosítóról van szó. Egy barátom vitt el egy házi előadásra, ami mint kiderült nem is igazán elődás volt, mint inkább az én meggyőzésem :).

Kb. 3 órán át beszéltek hozzám, végére már nagyon untam, de amit ajánlottak az végül is nem hangzott rosszul: évente befizetek nekik tetszőleges összeget (100 ezret mondtam, erre már azt mondták, hogy sok pénzem van :D ), és 30 év múlva ennek a sokszorosát kapom vissza, amennyiben addig nem nyúlok hozzá. Mondták, hogy követi az inflációt, és még atombomba ellen is véd (mármint ha Ausztriára ledobnák) :D. A nagy szavaktól eltekintve látnám benne a potenciált, mert szeretnék magamnak normális "nyugdíjat", mert az itthon rendes munka után sem lesz. Az a baj, hogy 30 év viszont sok idő, ezt fogalmam sincs kin tudom majd akkor számonkérni, ha valami nem úgy sül el.

Ennek a biztosítóval van valakinek tapasztalata? Ne menjek ebbe bele?



2021. máj. 4. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Nem MLM.


Piramisjáték.

2021. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 Hülyeséget beszélsz, ez egy nagy osztrák biztosító, nem piramisjáték, nem is MLM. Annyi fáradtságot nem vettél, hogy google-be beírd. Egyébként ilyen 30 éves konstrukciókba nem mennék bele, nem azért mert átverés (ez valószínűleg nem az) hanem ki tudja mi történik ennyi idő alatt. Enélkül is tudsz takarékoskodni.
2021. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy szimpla nyugdíjbiztosítást ajánlottak neked. Nem hülyeség, de sok más biztosító is kínál ilyen termékeket. A Grawe biztosításánál vannak jobb hozamú biztosítások is. Ha hosszú távon tervezed (és 30 év az hosszúnak számít) érdemes magasabb kockázatú és ezzel magasabb hozamú biztosítást választani. Elég ha futamidő vége fele váltasz vissza valami biztonságosabb alapba.

Ha nagyon óvatos vagy akkor jó a Grawe.

2021. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A biztosítók mennek utoljára tönkre. A legtöbb biztosító 200 éve stabilan működik (szemben a bankokkal). A minősítése magasabb mint a Magyar államnak. Szóval 30 év nem sok. Ettől ne félj.
2021. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!